28 دي 1398/ ۲۳ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70639
1398,شنبه 02 آذر16:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز
مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی خبرداد:

احکام ماده ۳۸ جانبازان بسیجی به بنیاد ابلاغ شد


مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی از تحویل احکام ماده ۳۸ جانبازان بسیجی به بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد...

احکام ماده ۳۸ جانبازان بسیجی به بنیاد ابلاغ شد

فاش نیوز -  مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی از تحویل احکام ماده 38 جانبازان بسیجی به بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد.

برپایه این گزارش، حسین اسرافیلی، مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی در گزارشی از نشست با معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به خبرنگار ما گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده در طی سال های اخیر از اداره ایثارگران سپاه پاسداران، جلسات ایثارگران ستادکل نیروهای مسلح، (اسرافیلی مدیر عامل انجمن و آقای مجتهد به عنوان کارشناس حقوقی و مشرف به قوانین و مقررات ایثارگران به نمایندگی از جانبازان) تعاون بنیاد شهید در خصوص احکام جانبازان بسیجی و سرباز، طبق ماده ۳۸ قانون جامع، احکام جانبازان بسیجی و پاسدار وظیفه طبق قانون از سوی ایثارگران سپاه صادر و تحویل بنیاد شهید شد.

اسرافیلی اظهار داشت: از سال گذشته احکام جمعی از جانبازان بسیجی اجرایی شد و الباقی افراد برای بررسی پرونده در دست اقدام قرار گرفت. در نهایت برای اجرایی شدن همه مشمولین قانون جامع ماده ۳۸ پیگیری ها ادامه داشت.

وی افزود: درنشستی که با پاکدل، معاون تعاون و شهبازی، معاون پذیرش بنیاد، به دنبال جلسه مورخه ۹۸/۴/۱۸ با حضور آقای پاکدل، معاون تعاون بنیاد و سردار شریفی، رییس اداره ایثارگران سپاه در محل انجمن درباره مسائل مختلف مربوط به جانبازان نخاعی، ماده ۳۸، بازنشتگی جانبازان حالت اشتغال و‌‌...‌‌‌... داشتیم قول مساعد داده شد.
 و نهایتا" در تاریخ ۹۸/۸/۱۸ مدیرعامل و رئیس هیات مدیره انجمن با معاون تعاون بنیاد و معاون پذیرش بنیاد در محل دفتر پرکره، مشاور رئیس بنیاد در امور جانبازان نشستی صورت گرفت که طی آن، موارد زیر به بحث و نتیجه گیری گذاشته شد:


1- احکام و ماده 38


طبق بیان معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد، تعداد جانبازان مشمول ماده 38 حدود 45000 نفر هستند که از این تعداد 30000 نفر جانبازان بسیجی در مرحله اول تعیین تکلیف شده و در مرحله بعد پرونده 15000 نفر دیگر را به ستاد کل فرستادیم که مجددا حدود 7000 نفر تعیین تکلیف گردید(سربازان پاسدار وظیفه،سربازان ارتش و نیروی انتظامی).
از 45000 نفر جانباز مشمول ماده 38 حدود 8000 نفر به دلایل مختلف دارای نقص پرونده هستند، در حال پیگیری است که باید تعیین تکلیف شوند.
از این 37000 نفر هرکدام اعتراض داشته باشند می توانند اعتراض خود را به ایثارگران ستادکل نیروهای مسلح منعکس کنند.
درباره تفاوت حقوق سربازان وظیفه سپاه، ارتش و نیروهای انتظامی با جانبازان بسیجی بحث و گفتکو شد که در ادامه مقرر گردید علت این تفاوت از سردار ساری در ستاد کل سئوال شود.

یکی دیگر از مطالبی که مطرح شد کسرمبلغ حدود ،۴۰۰,۰۰۰ تومان جانبازان حالت اشتغال بنیاد بود، که مقرر گردید تعداد نفرات و مبلغی که کسر می شود احصاء و سپس جهت احقاق حقوق این گروه از جانبازان تصمیم گیری شود.


2- خودرو

یکی از دیگر موضوعات مطرح شده خودرو جانبازان بود که پاکدل در این باره بیان داشت: آیین نامه واگذاری خودرو به جانبازان درحال نگارش است.

وی در عین حال اظهار داشت که یکی از گزینه ها می تواند خودروی هیبریدی باشد، و فضای سازمانی طرح این گزینه را مثبت ارزیابی کرد.


3- سنوات و بازنشستگی جانبازان حالت اشتغال بنیاد

 در خصوص سنوات و بازنشستگی جانبازان حالت اشتغال، معاون تعاون بنیاد گفت: طبق قانون افراد با رسیدن به سن 60 سالگی و یا 30 سال تمام خدمت، می توانند بازنشست شوند که بر اساس ضوابط، هنوز جانبازانی به 30 سال سنوات نرسیده اند (با محاسبه قانون سال ۱۳۷۲)، اما حدود 25000 نفرمی توانند از بازنشستگی براساس سن 60 سال استفاده کنند که اعتبار ریالی آن باتوجه به مطالبات جمعی از خانواده شهدا که هنوز پرداخت نشده مشکلی بزرگ خواهد بود و نیاز به تامین بودجه دارد.


4- معیشت

درخصوص عدم تحقق توافق سال 95 میان انجمن جانبازان نخاعی و
آقای دکتر جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری، و تقلیل مبلغ مورد توافق به ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان بحث و گفتگو صورت گرفت، که انجمن این مبلغ را قبول ندارد؛ آقای پاکدل اظهار داشت: ما در پاسخنامه ارجاعی گروهی از جانبازان نخاعی به معاون اول نوشتیم که بخشی از درخواست های این گروه از جانبازان تحقق همان مبلغ توافق شده است.
از طرف هیات مدیره انجمن به معاون تعاون اعلام شد که ما برای ارتقاء از ۱,۲۰۰,۰۰۰ به ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان برای جانبازان کمری و ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان برای جانبازان گردنی، گزینه مناسب را تحقق حق همیاری مصرح در ماده 26 قانون خدمات جامع به ایثارگران می دانیم.
مهمچنین پرداخت در قالب همیاری نیاز به آیین نامه دارد که مقرر شد آقای پاکدل موضوع تهیه آیین نامه را از معاون حقوقی بنیاد پیگیری کند.
دسترسی و یا تابلاغ احکام به جانبازان مطرح شد که به دلیل عدم دسترسی در سیستم فعلی به احکام در سایت،  مقرر گردید ارسال سیستمی حکم برای جانبازان نخاعی و رویت در کنار فیش حقوقی امکان سنجی شود.
به گفته پاکدل، احکامی که صادر شده در حال حاضر شامل دو آیتم (مجموع مزایای شغل و مشاغل + مجموع مزایای عائله مندی) می باشد.
این موضوع مورد نقد قرار گرفت تا اصلاح شود.

سایر مسائل مرتبط با معاونت تعاون در مورد جانبازان و جانبازان نخاعی در دست پیگیری است که به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.


کد خبرنگار : 23


Reply
no
2
yes
6
سعدی
1398/08/25 - 16:24
علی برکت اله.قیمت بنزین سه برابر شد.وکلا افزایش قیمت به نفع مردم است،چون باید کم مصرف کنند ولا تسرفو ،گوشت نخورین،نان نخورید،برنج فقط هندی بخرین،دفترو قلم و کتاب نخرین چون ۱۰٪ ملت هستند که باید متنعم باشند،گرانی مواد خوراکی،سوخت،بیمه،و خانه و درمان فقط به ۹۰٪ مردم ضرر میزند که این مردم فرهیخته رزمنده هیچگاه برای مال دنیا شکوه نمیکنند و مردم صبوری هستند.مردم کسانی هستند که در این چهل سال از بذل جان و مال خود برای استقرار نظام دریغ نکردند و باید ثمره مقاومتشان را در برابر استعمارو استثمار و استحمار اینگونه بچشند و روی آرامش را نبینند چون مسئولین مسلمان نمای ما بی درایت و تدبیرند،عالم به امور اقتصاد و مملکت داری نیستند و غیر مستقیم از ملت انتقام میگیرند که چرا انقلاب کردند.چرا اسلام را انتخاب کردند .برای ازبین بردن یک تفکر( انقلاب اسلامی عدالت محور) اسلام سرمایه محور را جایگزین آن کرده اند.به قول عزیزی که میگفت خانه هیچکدام از مسئولین مسلمان نمای یقه سفید پایین تر از خیابان رسالت نیست

Reply
no
4
yes
10
منتقد
1398/08/25 - 19:33
ایثارگران سالیان سال است که از تبعیض و بی عدالتی رنج می برند
گروهی به جرم زیر25% محروم از حمایت هستند و از سوی دیگر به جانباز حالت اشتغالی که ماشاء الله صحیح و سالم است و چند جای دیگر شاغل است، ذخیره مرخصی استحقاقی و پاداش هم پرداخت میشه !
مردم هم بریز و بپاش های این خانواده ها را می بینند و فکر می کنند وضعیت همه همینطوری است.
این چه قانونی است فقیر را فقیر نگه داشتن و غنی را غنی تر کردن ؟
تدوین کننده های قانون نا متعارف باید نزد خدا و ایثارگران واقعی پاسخ گو باشند
حالا چی میشه بجای اینکه به گروهی حق ایثار نجومی بدهید، بیایید و عدالت را رعایت کنید و قانون مصوب رزمنده ها و همه جانبازان را هم اجرا کنید؟

no
0
yes
0
محمد حالت اشتغال
1398/09/02 - 17:58
نجوووومی
خخخخخخخخخخ
بازم خخخخخخخخخ
بازم خخخخخخخخ


Reply
no
0
yes
3
احمد ایمانی
1398/09/02 - 18:00
باسلام خدمت معاوبن محترم بنیاد شهید مگر مجاس شورای سلامی تصوبیب نکرده که تمام کسانی که از دولت حقوق دریافت می کنن 400 هزارتومن +ده درصد چرا برای جانبازان حالت اشتغال فقط 440هزار تومن پرداخت شد بس اون ده درصد به کجا رفته توی فیشها هم نوشتن الحساب سال دار تمام مبشه الحساب تمام نشد چرا شما فکر می کنید که فقط خودتون دودوتا را بلدین این یک سوال جدی است که معاون محترم که مسول هست لطفا جواب بده تا تمام جانبازان اطلاع پیدا کنن

Reply
no
0
yes
1
1398/09/03 - 08:52
سلام جناب مجتهدعزیزکه درجلسه حضورداشته ولطف خداوندبی نهایت مهربان به تمامی قوانین حوزه ایثار وایثارگری اشراف کامل داریدجناب مجتهددرکدام اداره سازمان یانهادی دیده یاشنیده ایدکه تاریخ استخدامشان اززمانی رقم میخوردکه اداره مطبوع صادرفرمایدجناب مجتهدلطفاجمابعالی وجناب ساقی عزیزخواهشاپیگیراین موضوع باشیدمگربنده که درسال1365مجروح شده ام ازسال مذبور درد ورنج میکشم وبیش از40بارتحت عمل جراحی قرارگرفته ام ویاازسال1372دردناشی ازمجروحیتم درسال65شروع شده وعمل هارابعدازسال72این ظلم آشکارست ضمناًجناب مجتهدعزیزوجناب ساقی عزیزشماهاکه خودبهترازدیگران هم ازدرد ورنجمان آگاهیدوهم به قوانین حوزه ایثارگران اشراف کامل داریدوهم اینکه درپایتخت ازطرفی درهمین سایت وزین فاش نیوزخودشاهدیدروزی نیست که تیترزده نشودجانباز70%به یاران شهیدش پیوست جناب مجتهدجناب ساقی بزرگواران وهمکاران گرامتان لااقل سنوات پاداش پایان خدمت وطلب ذخیره مرخصی ماجانبازان70%رالطفاپیگیری نموده تاقبل ازپایان سال واریزکنندشایدهم تاآخرسال موتورچندین جانبار70%منجمله خودم ازکاربیفتدچه خوبست قبل ازآنکه ریق رحمت راسرکشیده سنوات پاداش پایان خدمت وطلب ذخیره مرخصی رابحسابمان واریز ودرخصوص خودرو نیزلطفا پیگیرکه تاقبل ازبهمن ماه واگذارکنندولی موضوع دیگرجنابان مجتهدوساقی بزرگواران دراصل بایستی به تمامی جانبازان واقعی قطع ونقص عضوجدای ازهردرصدی برای یکبارهم که شده خودروتحویل داده شودلطفا وخواهشا پیگیرباشیدباتشکروتقدیم احترامات خاص سربازوظیفه ارتش جانباز70%سیدعلی خاک پای تمامی خانوادهای معظم شهداءوجانبازان واقعی وآزادگان سرافرازالبته اگرلایق باشم

Reply
no
0
yes
2
جانباز دل سوخته
1398/09/03 - 15:03
سلام. آیا حق وحقوق جانبازان زیر۲۵درصد از کار افتاده کلی و حالت اشتغال بنیادشهید که از بنیاد حقوق میگیرند کجاست. آهای دست اندرکاران و مسئولین چرا حقوق ماده ۳۸ جانبازان زیر ۲۵درصد از کار افتاده کلی و حالت اشتغال را وصل نمیکنید مگر آنها چه گناهی کردن شما بگوید که باید چه کار کنند تا به حق قانونی خود برسند به خدا خیلی گرفتاریم و دادرسی نداریم من نمیدانم مسئولینی که حق قانونی ما را پایمال میکنند در پیشگاه لایزال الهی چه جوابی دارند.من از مسئولین امر خواهشمندم به هر دین وآینی که میپرستن حقوق ماده ۳۸ ما را وصل کنند و ما را بیشتر از این پیش خانواده شرمنده نکنند شما میدانید ما در شبانه روز چند بار از خداوند طلب رفتن میکنیم به خدا دیگه خسته شدیم با این همه مشکلات و حقوق کم و هزینه‌های بالای اجاره و پول دارو ودرمان ودیگر مایحتاج زندگی آخه چقدر شرمندگی از یک طرف دردجسمانی واز طرف دیگر ناراحتی زندگی مگر زن وبچه های ما چه گناهی کردن که به این روز گرفتارشدن از فاش نیوز محترم خواهشمندم در دید کاربران و مسئولین بنیاد شهید و نمایندگان مجلس بگذارید تا شاید به رگ غیرت یکی از آنها خورد و ازحق وحقوق قانونی ما دفاع کردو حقوق ما را وصل نمود خدایا خودت از دل ما با خبری و بس به حق مقربان در گاهت همه ما را عاقبت به خیر کن ان شاءالله

Reply
no
1
yes
1
1398/09/03 - 20:13
سلام من ما ماده 38 اجرا نشده به کجا مراجعه کنیم لطف راهنمایی کنید

Reply
no
0
yes
0
احمد خلجی
1398/09/04 - 11:47
جانباز 35/درصد حقوق حالت اشتغالم قطع شده شاغل در دستگاه عمومی غیردولتی بودم راهنمایی بفرمایید از ماه 40میتوانماستفاده کنم

Reply
no
0
yes
0
جانبازوبرادرشهید
1398/09/04 - 13:52
ماده 38تبعیض وبی عدالتی! .عده ای بهره مندوعده ای محروم!!!

Reply
no
0
yes
0
رضا
1398/09/05 - 11:34
سلا امکان داره شماره تلفن آقای اسرافیلی بدین ممنون

Reply
no
0
yes
0
یک جانباز
1398/09/05 - 20:19
متاسفانه عده ای از جانبازان هستند که هیچ حق و حقوقی ندارند در این مملکت عدل و انصاف و این عده جانبازان غیر شاغل دولتی هستند. در عوض عده دیگری از عزیزان جانباز از دو حقوق برخوردارند. نمی دانم جانبازان غیر شاغل دولتی چه گناهی مرتکب شده اند که هیچ کس اعم از نمایندگان و دولت و بنیاد و سپاه ومجتهد و ساقی و... به فکر آنها نیستند

Reply
no
0
yes
0
جانباز۲۰٪شیمیایی واعصاب ور.ان
1398/10/05 - 22:31
باسلام. خدمت مسؤلین محترم شمارا به اون خداکه هنگام قبول مسؤلیت قسم خوردهاید بداد جانبازان ازکارافتاده کامل که هیچ گونه کارایی ندارند برسید بااین مستمری ناچیز واین مخارج ودوا دکتر سنگین که این روزها گریبان ما را گرفته چرا ماده ۳۸رابرای ما اجرا نمکنید. ۳۴ماه درجبهه برای سرافرازی کشور خدمت کردیم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.