شناسه خبر : 70652
شنبه 25 آبان 1398 , 11:54
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سخنان جانسوز پدر شهید رضوان بر سر پیکر شهید

پدر بسیجی شهید محمد مهدی رضوان در معراج شهدا با توصیه دوستان شهید نسبت به ادامه راه شهدا از آنان خواست رهبر معظم انقلاب را تنها نگذارند.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید امنیت، محمد مهدی رضوان شب گذشته 21 آبان‌ماه، در معراج شهدای تهران برگزار شد. این مراسم به همراه ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با حضور اعضای خانواده، دوستان و سایر مردم شهید پرور تهران برگزار شد.

پدر این شهید 19 ساله در این مراسم با اشاره به شهادت حضرت علی اکبر(ع) در صحرای کربلا و ذکر مصیبت امام حسین(ع) در غم از دست دادن جوانش گفت: مصیبت ما هر چقدر هم که بزرگ باشد، حتی با یک درصد از مصیبت‌های امام حسین(ع) قابل مقایسه نیست. پسر من هم فدای امام حسین(ع). خوشحالم که پسرم با افتخار رفت.

معراج شهدا , شهدای مدافع وطن ,

او در میان سخنانش با زمزمه مداحی معروف «جوانان بنی هاشم بیایید/ علی را بر در خیمه رسانید» جمعیت را همراه خود کرد.

وی ادامه داد: شهادت پسر من یک شباهت با نحوه شهادت حضرت علی اکبر(ع) دارد که به آن خیلی افتخار می‌کنم و این شباهت در فرق شکافته‌اش است. ما در هر عصری علی اکبرهایی داریم. نکند که راهشان را خالی بگذاریم و در رسیدن به هدفمان کم کاری کنیم. حواستان باشد آقا را تنها نگذارید.

پدر شهید رضوان با اشاره به علاقه‌مندی شهید برای حضور در جمع مدافعان حرم گفت: پسرم همیشه می‌گفت اجازه بده من هم به سوریه بروم که من ممانعت می‌کردم و می‌گفتم همین یک پسر را دارم و سوریه نمی‌گذارم برود.

با یاد علاقه مندی شهید رضوان نسبت به حضور در میان مدافعان حرم، جمعیت حاضر در معراج به زمزمه قطعه معروف «منم باید برم...آره برم سرم بره...» پرداختند و پیکر شهید را با نوای یا حسین(ع) مشایعت کردند.

مراسم تشیع پیکر مطهر شهید محمد مهدی رضوان در روز پنجشنبه، 23 آبان ماه98 ، ساعت 9 صبح از میدان شهداء، مقابل حسینیه حاج همت برگزار می‌شود.  پیکر مطهر او در قطعه 50 گلزار شهدای تهران خاکسپاری خواهد شد.

معراج شهدا , شهدای مدافع وطن ,

بسیحی 19 ساله، محمد مهدی رضوان فرزند بابک از بسیجیان یگان امام حسن مجتبی(ع) بود. او در 16 آبان ماه 1398 در گشت اطلاعاتی ـ عملیاتی بود که در منطقه شوش تهران مورد سوء قصد قرار گرفت. او از ناحیه سر دچار آسیب شده و به کما رفت و نهایتاً بعد از گذشت سه روز در روز 19 آبان ماه 1398 در بیمارستان سینا به شهادت رسید.

انتهای پیام/

download

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi