شناسه خبر : 70653
شنبه 25 آبان 1398 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نشست اتحادیه جهانی فرزندان شهدا به چه منظوریست؟

رئیس کمیسیون اتحادیه جهانی فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: دومین نشست اتحادیه در جهت اهداف مشترک اسلامی و نشر فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت‌هایی را انجام دهیم.

دومین نشست اتحادیه جهانی فرزندان شهدا به چه منظور برگزار می‌شود؟

لاله افتخاری رئیس کمیسیون اتحادیه فرزندان شاهد و ایثارگر اتحادیه جهانی فرزندان شهدا با اشاره به برگزاری سومین جلسه سالیانه این اتحادیه در حاشیه کنفرانس وحدت گفت: سال گذشته و یک سال قبلش بستر برگزاری این کمیسیون فراهم شد و روز جمعه  در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی با حضور خانواده شهدای ایران و دیگر کشورهایی همچون لبنان، عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان و ...ایجاد شد.

وی افزود: سال اول تقریبا زمزمه تشکیل جلسات این اتحادیه در میان بود و سال گذشته که سال او برگزاری رسمی این اتحادیه بود، نشستی جهت آشنایی و کلیات کار صورت گرفت و امسال جدی‌تر وارد مباحث خواهیم شد تا در جهت اهداف مشترک اسلامی و نشر فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت‌هایی را انجام دهیم. کارهایی که از به هدر رفتن خون شهیدان جلوگیری کند و در جهت ایجاد صلح و همگرایی و گسترش فرهنگ تقریب و پایداری برنامه‌هایی برای آینده تبیین کند.

افتخاری با اشاره به نگاه افراد شرکت کننده در جلسات این کمیسیون گفت: فرزندان شهدای کشورهای مختلف هم دیدگاه‌های خودشان را مطرح خواهند کرد و هم برنامه‌های پیشنهادی را برای ادامه فعالیت‌ها عنوان می‌کنند. ارائه راهکارهایی برای تقویت جبهه مقاومت و دستاوردهای آن، مبانی اسلامی حرکت‌های جبهه مقاومت و به طور خاص حمایت از مردم عراق و فلسطین و راهپیمایی بازگشت از جمله موضوعات قابل بررسی خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از محورهای بحث ما ارائه طرح نائب الشهید خواهد بود که به صورت موفقی تا کنون عمل کرده و فرهنگ مقاومت را به خوبی انتقال داده است. کانون همبستگی شهدا یا همان کهف شاهد هم چند سال است که به دنبال فعالیت‌های موفقی که تاکنون در زمینه گسترش فرهنگ ایثار و شهادت داشته، با کمک و برگزاری چنین محافلی اقداماتی را در جهت جهانی‌سازی فرهنگ ایثار و مقاومت انجام می‌دهد تا مقدمات زمینه سازی ظهور فراهم شود. همچنین می‌بایست خانواده شهدا تلاش کنند مطالبه‌گر خون مظلومان در دنیا باشند تا از استکبار و دشمنانی که خون پدرانشان را ریخته‌اند، بیزاری بجویند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi