16 آذر 1398/ ۱۰ ربيع الثاني ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70727
1398,چهارشنبه 29 آبان11:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز
نماینده مجلس خبر داد:

سهمیه ویژه بنزین برای جانبازان و معلولان درنظر گرفته شده است


یک عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم از تمهیدات دولت برای اختصاص سهمیه بنزین به جانبازان حرکتی و معلولین در آینده نزدیک خبر داد.

سهمیه ویژه بنزین برای جانبازان و معلولان درنظر گرفته شده است

فاش نیوز -  یک عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم از تمهیدات دولت برای اختصاص سهمیه بنزین به جانبازان حرکتی و معلولین در آینده نزدیک خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع که طبق اطلاعات دریافتی، دولت برای قشر جانبازان و معلولان تمهیدانی برای اختصاص سهمیه ویژه در نظر گرفته است که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد اظهار داشت: با توجه به سهمیه بندی بنزین، دولت برای جانبازان حرکتی و معلولانی که تحرک ندارند و مجبورند از ویلچر و به تبع آن خودرو استفاده کنند، سهمیه ای لحاظ کرده است که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

 وی افزود: دولت در این خصوص تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است و طبق اطلاعات دریافتی در آینده نزدیک جزئیات آن به اطلاع خواهد رسید.

 عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم در ادامه متذکر شد: متاسفانه در برخی از موارد دولت تصمیمات عجیب و غریبی می گیرد که نمی توان روی آن حساب کرد؛ اما آن چیزی که تا اینجا من مطلع شده ام این است که برای معلولین و جانبازان حرکتی که از خودرو استفاده می کنند، در بحث سهمیه بندی بنزین تمهیدات لازم از طریق سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران دیده شده است.

 ابوترابی عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: البته این را باید عرض کنم که بهزیستی و بنیاد شهید اسامی افراد واجد شرایط برای دریافت سهمیه بنزین را دارند و بر اساس آن عمل خواهند کرد.


کد خبرنگار : 20


سهمیه     بنزین     جانبازان و معلولان     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
5
1398/08/28 - 12:46
سلام ، تا آنجا که اطلاع داریم آقای صمیمی مورد وثوق ایثارگران تهران است و همیشه به ایثارگران تهرانی بیش از حد انتظار خدمت کرده است اما اگر ایثارگری توقع اضافه بر تسهیلات قانونی دارد موضوع دیگری است و ربطی به نحوه مدیریت ندارد.
از مسئولان محترم بنیاد تقاضا داریم آیین نامه ها را طوری تنظیم کنند تا ایثارگرانی که از هیچگونه تسهیلاتی برخوردار نشدند بنحو مقتضی شرایط استفاده از تسهیلات ایثارگران را بدست آورند.
موضوع خودرو و مسکن معضل بسیار بزرگی برای جانبازان تبدیل شده که به هیچ وجه بدون کمک مسئولان برای جانبازان قابل حل شدن نیست لذا چنانچه کمی تغییر در آیین نامه ها ایجاد شود میتوان امیدوار شد که جانبازان مستاجر که تا این تاریخ از هیچگونه تسهیلات دولتی استفاده نکردند و تمام مدت عمرشان مستاجر ماندند به نحوی خانه دار شوند. همچنین قانون اختصاص خودرو که سالهاست فقط به جانبازان بالای 50 درصد اختصاص یافته به جانبازان 25 درصد نیز تسری یابد. تصور اینکه جانباز بدون خودرو به امور روزمره برسد امکانپذیر نیست مگر پرداخت هزینه های هنگفت به آزانس و اسنپ و غیره که آنها از ابتدای مهرماه کرایه ها را تا 50 درصد افزایش دادند تا قبل از گران شدن قیمت بنزین بهره برداری از شرایط کنترل قیمت ها را دو ماه پیش در کیسه گذاشتند.

Reply
no
2
yes
2
توکلی
1398/08/30 - 09:22
سلام سهمیه بنزین را برایتمام جانبازان در نظر بگیرید

no
0
yes
1
جانباز
1398/08/30 - 17:03
سلام اقای توکلی چرا باید برای تمام جانبازان در نظر بگیرن اونایی که خودرو ندارن چرا ؟ که ببرن ازاد بفروشن ؟


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.