شناسه خبر : 70782
پنجشنبه 30 آبان 1398 , 10:06
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رهگیری و انهدام ۹ موشک اسرائیلی در آسمان دمشق

 
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد، سامانه دفاع هوایی این کشور9 موشک شلیک شده توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی را منهدم کرد و تنها سه موشک توانستند از سد سپر دفاعی عبور کنند.

خبرگزاری «سانا» خبر داد، حمله موشکی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق ناکام گذاشته شد و از مجموع 12 موشک شلیک شده، 9 موشک در آسمان حومه دمشق رهگیری و منهدم شدند. این حمله بامداد دیروز صورت گرفت.
این موشک‌ها توسط جنگنده‌های اسرائیلی و از بلندی‌های «جولان» و «مرج عیون» شلیک شدند.
در پی این اتفاق، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که حملات گسترده‌ای را علیه اهداف سوریه، از جمله موشک‌های زمین به هوا، مقرهای فرماندهی، انبارهای تجهیزات و پایگاه‌های نظامی انجام داده است. با توجه به این ادعا، به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها قصد ضربه زدن به ارتش سوریه را داشته‌اند، ولی شکست خورده‌اند.
بر اساس گزارش سانا، ترکش یکی از موشک‌های اسرائیلی به یک منزل مسکونی در شهرک «سعسع» در جنوب غرب دمشق اصابت کرد و سبب تخریب خانه و شهادت دو فرد و زخمی شدن شماری دیگر شده است. مصدومان برای درمان، به بیمارستان‌های «قنیطره» منتقل شده‌اند.
«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه، این اقدام را «حرکتی‌اشتباه» توصیف کرد که روند صلح در این کشور را به خطر می‌اندازد.
بوگدانوف با بیان اینکه حملات موشکی اسرائیل به خاک سوریه، در «تضاد آشکار با قوانین بین‌المللی» است، افزود: «بعد از حمله اسرائیل به سوریه، روسیه با تمام شرکای خود در تماس است و تلاش می‌کند جزئیات آن را به دست بیاورد.»

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi