شناسه خبر : 70974
پنجشنبه 07 آذر 1398 , 09:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهادت اسیر مبتلا به سرطان در زندان‌های رژیم صهیونیستی

 
اسیر مبتلا به سرطان در زندان‌های رژیم صهیونیستی در نتیجه اهمال عمدی این رژیم به شهادت رسید و در پی آن، اوضاع زندان‌ها متشنج گزارش شده است.

«سامی ابودیاک» اسیر بیماری که در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس بود، صبح سه شنبه 5 آذر به شهادت رسید.

اداره امور زندان‌های رژِم صهیونیستی از شهادت ابودیاک پس از تحویل وی به بیمارستان «اساف هروفیه» خبر داد و باشگاه «الاسیر» ویژه امور اسرای فلسطینی، شهادت وی را تأیید کرد.

در پی اعلام شهادت وی، وضعیت زندان‌های رژیم صهیونیستی متشنج اعلام شده است.

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی پیش‌تر و در نتیجه وضعیت وخیم این اسیر درخواست آزادی وی را داده بود؛ او مورد اهمال پزشکی عمدی اداره امور زندان‌های رژیم صهیونیستی قرار داشت و در نهایت همین اهمال پزشکی منجر به شهادتش شد.

منابع فلسطینی اعلام کردند، اداره امور زندان‌های رژیم صهیونیستی با اینکه می‌دانست ابودیاک در حال احتضار است حاضر به آزادی او نشد.

ابودیاک در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۲ بازداشت و به سه بار حبس ابد محکوم شد. در سپتامبر ۲۰۱۵ ابتلای او به سرطان تشخیص داده شد و در نتیجه خطاهای پزشکی در بیمارستان «سوروکا» حال وی روز به روز بدتر شد.

منبع: فارس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi