شناسه خبر : 71023
یکشنبه 10 آذر 1398 , 09:43
اشتراک گذاری در :
عکس روز

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دولت در سهمیه بندی بنزین توجهی به جانبازان نداشته است

عضو کمیسیون انرژی مجلس از نادیده گرفته شدن جانبازان و معلولان در طرح سهمیه بندی بنزین شدیدا" انتقاد و این طرح را کارشناسی نشده دانست...

فاش نیوز -  عضو کمیسیون انرژی مجلس اقدام دولت در افزایش 3 برابری قیمت بنزین را غلط و غیر کارشناسی عنوان و از نادیده گرفته شدن جانبازان و معلولان در این طرح شدیدا" انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، علی گلمرادی، نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعات و پیامدهای افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: من و همه همکارانم در مجلس براین باوریم که اقدام دولت در زمینه گران کردن سه برابری بنزین غلط و غیر کارشناسی بوده است. علاوه بر آن، مباحث امنیتی که موضوع افزایش قیمت بنزین برای کشور ایجاد کرد باعث پایمال شدن حق و حقوق بسیاری از اقشار جامعه شده است و متاسفانه حتی منافع صنوف مختلف در آن رعایت نشد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان ادامه داد: متاسفانه قشر ارزشمند ایثارگر جامعه که به خاطر وضعیت خاص و مشکلات جسمی به ناچار مجبور به استفاده از وسیله نقلیه شخصی است در این طرح به کلی نادیده گرفته شده است.

گلمرادی با اشاره به نواقص طرح افزایش قیمت بنزین یادآور شد: به طور مثال کسانی که به خاطر ناتوانی دولت معیشتشان با خودروهای شخصی و از طریق مسافر کشی تامین می شود، در این طرح دیده نشده اند. بنابر این خلاءهای قانونی بسیار زیادی در این طرح وجود دارد که باید مورد بازنگری قرار گیرد. در این راستا مجلس نیز چند طرح را در رابطه با کنترل قیمت ها و سهمیه بندی آماده کرده است تا به موازات یکدیگر آنها را مورد بررسی قرار دهد تا از فشار بیشتر به اقشار مستضعف جامعه جلوگیری شود.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه قانونی مجلس در نظارت و قانونگذاری در کشور تاکید کرد: من امیدوارم که پیگیری های نمایندگان مجلس منتج به نتیجه بشود و در این مورد هم بسیار امیدوار هستم؛ چرا که مجلس در جایگاه قانونی خود با ارائه طرح ها، نظارت و قانونگذاری می تواند اشکالات این تصمیم غلط دولت را جبران کند و در این راستا موضوع سهمیه بنزین ایثارگران را به عنوان موضوعی که از قلم نیفتد دنبال کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم در خصوص تدابیر اندیشیده شده مجلس برای رفع نگرانی و دغدغه های ایثارگران متذکر شد: این نقدی است که از طرف ما به عنوان نمایندگان ملت مطرح می شود که دولت کار کارشناسی انجام نداده است و ما هم مثل شما گلایه مند هستیم که دولت باید با حوصله و همفکری و مشورت با پیکره کارشناسی کشور، جامعه دانشگاهی، نمایندگان مجلس، کمیسیون های تخصصی، فراکسیون ایثارگران اقدام و راه چاره ای برای دغدغه ها پیدا می کرد. اما متاسفانه دولت این کار را نکرد؛ اما این موضوع به این معنی نیست که آن را رها کنیم؛ بلکه در مورد اختصاص سهمیه بنزین به ایثارگران از طریق فراکسیون ایثارگران پیگیری می کنیم  و در صحن مجلس نیز تلاش خواهیم کرد که زودتر به نتیجه برسد.

کد خبرنگار: 18
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، سازمان بهزیستی اعلام کرد بزودی سهمیه معلولان تعیین و اعلام میشود اما بنیاد هنوز در پیچ و خم یک کوچه مانده است. با توجه به بودجه های هزاران میلیاردی و درآمدهای بنگاههای اقتصادی بنیاد متاسفانه آنچه بی ارزش است ارزشهای نظام اسلامی بوده که در صدر ارزشها ایثارگران محترم هستند.
حکومت همواره از فرهنگ عاشورایی و ایثارگران سود برده و به فعالیت ادامه داده لیکن در گام دوم انقلاب با فرامین رهبر معظم انقلاب این شیوه سود جویی از فرهنگ عاشورایی و سوء استفاده از ارزشهای اسلامی غیر ممکن خواهد شد.
کاش معشوقه ز عاشق طلب جان میکرد
تا که هر بی سر و پایی نشود یار کسی
ای داد بر بی داد بابا بنزین نخواستیم یارانه حمایتی معیشتی من جانباز و پول ویزیت و دارو درمان من را از حدود دی ماه 97 به حساب بانک دی من نریخته اند ما هرچه می کشیم از دست مدیران نالایق نا کار آمد ضعیف است . آقایان مدیر اگر نمی دانید استعفاء دهید تا یک مدیر دانا و توانمند و دلسوز و کاردان و مدبر بله نازل شود و بیاید و با برنامه ریزی کارشناسی همه جانبه مشکلات عدیده جانبازان را تا حدودی حل و آرامش روحی و روانی را به ما بر گرداند
خدایا از سهام عدالت بی بهره ام از پرداخت بیمه و پرداخت مبلغ 22 سال بی بهره ام خداوندا دانایی که ظلم و ستم و اجحاف وحق الناس با زندگی و کار و امور تلاش های ما چکار کردند خودی نشدیم اگر تجسس وخلاف شرعی قدمی برای این دنیا بخواهم وخیانت به خون برادران و اسلام هرگز نمی توانم به خودش سوگند که مالک فوم وا
دین است
باسلام وصلوات برمحمد(ص)وآل محمد(ص) اینجانب کمرم بعلت مجروحیت دردفاع مقدس درسا۶۶درعملیات والفجرده دچار آسیب شدیدشدپس ازچمدین سال تحمل دردورنج که ناچاردرسال ۹۴دربیمارستان خاتم تهران جراحی شدم نزدیک ۱۴تاازامهره های کمرم تخلیه شدوپیوند مهره مصنوعی شده ام که این پیوندباعث بی حسی پاهام شده ودراین پنج سال حدودشش بارجای عملم بازشدکه این بی حسی را درمان کنندکه درمان نشدودویست بارفیزیوتراپی رفتم فقط تسکین دردم شدودوباره بعدازمدتی کمرم همان دردرا داره وپاهام همچنان بی حس هستندوداروهایی که بنده مصرف میکردم خارجی بودندکه الان بیمه دی هیچکدام آنها را تاییدنمیکند ناچارشدم همراه ۵۰۰الی ۷۰۰تایکمیلیون ازحقوق دریافتی از آموزش پرورش برای داروپرداخت نمایم خواهشمندم بدردما جانبازان ضایعات نخاعی رسیدگی فرمایید
وقتی نحوه سهمیه بنزین بر عهده بنیاد باشد نباید انتظار عدالت در سهمیه را داشت.
بنیاد کد ملی ایثارگران به خصوص جانبازان 70 درصد را به دولت ارائه دهد تا حداقل یارانه و معیشت خانوار اینها واریز شود.
بنیاد یک دستگاه گانگستری شده که تنها خاصیتش پرداخت حقوق به کارمندان خودش است.
چرا حق جانباز باید به راحتی خورده بشه حق جانبازان مثل مسکن وخیلی بیشتر از اینها مطالبات به نرخ امروزه باید پرداخت شود نه اینقدر بینه پرداختها تفاوت باشه هفتاد درصدی که قطع عضو م از قطع نخایی خیلی زجر آور تره کی اینو میفهمه فهمیده نداریم که به این روز افتاده ایم
با سلام.چرابه.جانبازان.زیر۲۵درصد کمک.معیشیت.نمیدهند
حتماماجانبازان.برای.این.کشور ومملکت.سربارواضافه.هستیم.
خداونداازاین.بی.عدالتی.خسته .شدیم.توبدادمان.برس
شهادت سه سرباز گمنام امام زمان(عج)
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات در اطلاعیه از به شهادت رسیدن سه تن از سربازان گمنان امام زمان(عج) در سیستان و بلوچستان خبر داد.

۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۱۳:۴۰
افزایش بی سروصدای ۷۵ درصدی حقوق دولتی ها و این در حالی است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است چرا؟ آیا این بی عدالتی نیست.؟!!!
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi