شناسه خبر : 71023
یکشنبه 10 آذر 1398 , 09:43
اشتراک گذاری در :
عکس روز

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دولت در سهمیه بندی بنزین توجهی به جانبازان نداشته است

عضو کمیسیون انرژی مجلس از نادیده گرفته شدن جانبازان و معلولان در طرح سهمیه بندی بنزین شدیدا" انتقاد و این طرح را کارشناسی نشده دانست...

فاش نیوز -  عضو کمیسیون انرژی مجلس اقدام دولت در افزایش 3 برابری قیمت بنزین را غلط و غیر کارشناسی عنوان و از نادیده گرفته شدن جانبازان و معلولان در این طرح شدیدا" انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، علی گلمرادی، نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعات و پیامدهای افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: من و همه همکارانم در مجلس براین باوریم که اقدام دولت در زمینه گران کردن سه برابری بنزین غلط و غیر کارشناسی بوده است. علاوه بر آن، مباحث امنیتی که موضوع افزایش قیمت بنزین برای کشور ایجاد کرد باعث پایمال شدن حق و حقوق بسیاری از اقشار جامعه شده است و متاسفانه حتی منافع صنوف مختلف در آن رعایت نشد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان ادامه داد: متاسفانه قشر ارزشمند ایثارگر جامعه که به خاطر وضعیت خاص و مشکلات جسمی به ناچار مجبور به استفاده از وسیله نقلیه شخصی است در این طرح به کلی نادیده گرفته شده است.

گلمرادی با اشاره به نواقص طرح افزایش قیمت بنزین یادآور شد: به طور مثال کسانی که به خاطر ناتوانی دولت معیشتشان با خودروهای شخصی و از طریق مسافر کشی تامین می شود، در این طرح دیده نشده اند. بنابر این خلاءهای قانونی بسیار زیادی در این طرح وجود دارد که باید مورد بازنگری قرار گیرد. در این راستا مجلس نیز چند طرح را در رابطه با کنترل قیمت ها و سهمیه بندی آماده کرده است تا به موازات یکدیگر آنها را مورد بررسی قرار دهد تا از فشار بیشتر به اقشار مستضعف جامعه جلوگیری شود.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه قانونی مجلس در نظارت و قانونگذاری در کشور تاکید کرد: من امیدوارم که پیگیری های نمایندگان مجلس منتج به نتیجه بشود و در این مورد هم بسیار امیدوار هستم؛ چرا که مجلس در جایگاه قانونی خود با ارائه طرح ها، نظارت و قانونگذاری می تواند اشکالات این تصمیم غلط دولت را جبران کند و در این راستا موضوع سهمیه بنزین ایثارگران را به عنوان موضوعی که از قلم نیفتد دنبال کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم در خصوص تدابیر اندیشیده شده مجلس برای رفع نگرانی و دغدغه های ایثارگران متذکر شد: این نقدی است که از طرف ما به عنوان نمایندگان ملت مطرح می شود که دولت کار کارشناسی انجام نداده است و ما هم مثل شما گلایه مند هستیم که دولت باید با حوصله و همفکری و مشورت با پیکره کارشناسی کشور، جامعه دانشگاهی، نمایندگان مجلس، کمیسیون های تخصصی، فراکسیون ایثارگران اقدام و راه چاره ای برای دغدغه ها پیدا می کرد. اما متاسفانه دولت این کار را نکرد؛ اما این موضوع به این معنی نیست که آن را رها کنیم؛ بلکه در مورد اختصاص سهمیه بنزین به ایثارگران از طریق فراکسیون ایثارگران پیگیری می کنیم  و در صحن مجلس نیز تلاش خواهیم کرد که زودتر به نتیجه برسد.

کد خبرنگار: 18
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، سازمان بهزیستی اعلام کرد بزودی سهمیه معلولان تعیین و اعلام میشود اما بنیاد هنوز در پیچ و خم یک کوچه مانده است. با توجه به بودجه های هزاران میلیاردی و درآمدهای بنگاههای اقتصادی بنیاد متاسفانه آنچه بی ارزش است ارزشهای نظام اسلامی بوده که در صدر ارزشها ایثارگران محترم هستند.
حکومت همواره از فرهنگ عاشورایی و ایثارگران سود برده و به فعالیت ادامه داده لیکن در گام دوم انقلاب با فرامین رهبر معظم انقلاب این شیوه سود جویی از فرهنگ عاشورایی و سوء استفاده از ارزشهای اسلامی غیر ممکن خواهد شد.
کاش معشوقه ز عاشق طلب جان میکرد
تا که هر بی سر و پایی نشود یار کسی
ای داد بر بی داد بابا بنزین نخواستیم یارانه حمایتی معیشتی من جانباز و پول ویزیت و دارو درمان من را از حدود دی ماه 97 به حساب بانک دی من نریخته اند ما هرچه می کشیم از دست مدیران نالایق نا کار آمد ضعیف است . آقایان مدیر اگر نمی دانید استعفاء دهید تا یک مدیر دانا و توانمند و دلسوز و کاردان و مدبر بله نازل شود و بیاید و با برنامه ریزی کارشناسی همه جانبه مشکلات عدیده جانبازان را تا حدودی حل و آرامش روحی و روانی را به ما بر گرداند
خدایا از سهام عدالت بی بهره ام از پرداخت بیمه و پرداخت مبلغ 22 سال بی بهره ام خداوندا دانایی که ظلم و ستم و اجحاف وحق الناس با زندگی و کار و امور تلاش های ما چکار کردند خودی نشدیم اگر تجسس وخلاف شرعی قدمی برای این دنیا بخواهم وخیانت به خون برادران و اسلام هرگز نمی توانم به خودش سوگند که مالک فوم وا
دین است
باسلام وصلوات برمحمد(ص)وآل محمد(ص) اینجانب کمرم بعلت مجروحیت دردفاع مقدس درسا۶۶درعملیات والفجرده دچار آسیب شدیدشدپس ازچمدین سال تحمل دردورنج که ناچاردرسال ۹۴دربیمارستان خاتم تهران جراحی شدم نزدیک ۱۴تاازامهره های کمرم تخلیه شدوپیوند مهره مصنوعی شده ام که این پیوندباعث بی حسی پاهام شده ودراین پنج سال حدودشش بارجای عملم بازشدکه این بی حسی را درمان کنندکه درمان نشدودویست بارفیزیوتراپی رفتم فقط تسکین دردم شدودوباره بعدازمدتی کمرم همان دردرا داره وپاهام همچنان بی حس هستندوداروهایی که بنده مصرف میکردم خارجی بودندکه الان بیمه دی هیچکدام آنها را تاییدنمیکند ناچارشدم همراه ۵۰۰الی ۷۰۰تایکمیلیون ازحقوق دریافتی از آموزش پرورش برای داروپرداخت نمایم خواهشمندم بدردما جانبازان ضایعات نخاعی رسیدگی فرمایید
وقتی نحوه سهمیه بنزین بر عهده بنیاد باشد نباید انتظار عدالت در سهمیه را داشت.
بنیاد کد ملی ایثارگران به خصوص جانبازان 70 درصد را به دولت ارائه دهد تا حداقل یارانه و معیشت خانوار اینها واریز شود.
بنیاد یک دستگاه گانگستری شده که تنها خاصیتش پرداخت حقوق به کارمندان خودش است.
چرا حق جانباز باید به راحتی خورده بشه حق جانبازان مثل مسکن وخیلی بیشتر از اینها مطالبات به نرخ امروزه باید پرداخت شود نه اینقدر بینه پرداختها تفاوت باشه هفتاد درصدی که قطع عضو م از قطع نخایی خیلی زجر آور تره کی اینو میفهمه فهمیده نداریم که به این روز افتاده ایم
با سلام.چرابه.جانبازان.زیر۲۵درصد کمک.معیشیت.نمیدهند
حتماماجانبازان.برای.این.کشور ومملکت.سربارواضافه.هستیم.
خداونداازاین.بی.عدالتی.خسته .شدیم.توبدادمان.برس
شهادت سه سرباز گمنام امام زمان(عج)
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات در اطلاعیه از به شهادت رسیدن سه تن از سربازان گمنان امام زمان(عج) در سیستان و بلوچستان خبر داد.

۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۱۳:۴۰
افزایش بی سروصدای ۷۵ درصدی حقوق دولتی ها و این در حالی است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است چرا؟ آیا این بی عدالتی نیست.؟!!!
امام راحل(ره) فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و شهید مظلوم دکتر بهشتی هم فرمود: آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. ولی کاسبان برجام نگران آمریکای در حال افول هستند و می‌خواهند ملت را از این قدرت پوشالی بترسانند. ولی ترس ملت از غربزدگانی است که آمریکا را در داخل کشور، نمایندگی می‌کنند.

در روز درختکاری رهبر معظم انقلاب اسلامی، نارضایتی و نگرانی خود را از گرانی‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها اعلام فرمودند به خصوص در مورد مایحتاج عمومی و مواد غذایی، گرانی میوه وتره‌بار و لزوم کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها به مسئولین و دولتمردان دستورات مؤکدی صادر فرمودند که باید مورد توجه و پیگیری و اطاعت امر بخصوص در این ایام حساس آخر سال و در آستانه حلول سال جدید و عید نوروز قرار گیرد.
درپاسخ به رئیس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
درپاسخ به رئیس کل دیوان عدالت اداری
درپاسخ به نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس
درپاسخ به عضو کمیسیون انرژی مجلس
باسلام من ازآذر ماه 1366 تا اسفند ماه 1395 در یک شرکت کار کردم
بنده کارگر رسمی در یک شرکت کار میکنم هر ماه 240 ساعت کار کردم ولی متاسفانه از مهرماه 1389 تا اسفند ماه 1392 اضافه کاری و شبکاری و تعطیلی کاری بنده نداده است. از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران هم شکایت کردم ولی هیات تشخیص اداره کار به خاطر بهانه مختلف شکایت بنده رد کرده است.
که بنده ماهیانه 240 ساعت کامل مشغول بکار بوده ام. متاسفانه تائیده آن را این شرکت به برای من یا اداره کار خودداری نموده و حاضر به همکاری نیستند.
که کلا از تعطیلات رسمی، حتی روز های پنجشنبه و جمعه محروم بودم آیا این شرکت چنینی حق را دارد به جای حق وحقوق 240 ساعت و حقوق 176 ساعت را به بنده پرداخت کند
درضمن اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران چرا با این تخلف از قانون برخورد نمی کند؟
بنده قبل از رسیدگی به پرونده اینجانب از سوی هیات تشخیص و حل اختلاف به شعبه 4 هیات تشخیص و شعبه 101 حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوغرب تهران اعلام کردم اداره مربوطه خودم از دادن تایید خودداری می کند هیچ توجه نکردند و شکایت و اعتراض بنده را رد کردند چرا؟
برخی هیات هات تشخیص و هیات های حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیوان عدالت اداری متاسفانه به شکایت ها و اعتراض های کارگران و... را بررسی و رسیدگی قانونی نمی کنند و شکایت و اعتراض کارگران را رد می کنند چرا؟
من علیه دادنامه شعبه هیات اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران هم به دیوان عدالت اداری اعتراض کردم ولی متاسفانه رسیدگی قانونی نکرده اند و اعتراض من را رد کرده است.
هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران و دیوان عدالت اداری متاسفانه هر سه در باره شکایت و اعتراض بنده رسیدگی قانونی نکردند و کوتاهی کردند.
یکی از همکاران بنده با 30 سال سابقه کار در سال 94 بازنشسته شد مبلغ بیش از 100 میلیون تومان گرفته است ولی متاسفانه بنده با 32 سال و 7 ماه در اسفند ماه 95 بازنشسته شدم مبلغ 64 میلیون دادن آیا این عدالت است
بنده از اردیبهشت ماه سال 1396 تاکنون بارها هم اعتراض کرده ام ولی متاسفانه تاکنون هیچ خبری پیگیری، بررسی و رسیدگی نیست چرا
مرتضی کارمند رسمی بازنشسته شرکت مخابرات استان تهران به شماره کارمندی 1420070 و به شماره پرسنلی 61001328
حق و حقوق بنده به خاطر بی قانونی و بی عدالتی در اداره کار و دیوان عدالت اداری پایمال و ضایع شده است.
شکایت و اعتراض هم می کنم ولی متاسفانه بررسی، پیگیری و رسیدگی نمی شود چرا؟
بنده 27 ماه سابقه حضور درجبهه دارم
بنده اشتباه کرده ام بازنشسته شده ام به خاطر که از موقع بازنشسته شده ام فقط به دنبال حق و حقوق پایمال و ضایع خودم در شرکت مخابرات منطقه تهران و شعبه 13 سازمان تامین اجتماعی تهران هستم
قانون برای شکایت و اعتراض کردن وجود دارد، اما متاسفانه عمل و اجرا نمی شود چرا؟
بازنشسته اسفند ماه سال 1395
پرونده‌ای در دیوان عدالت اداری دارم چگونه می‌توانم مشکلم را به رئیس‌ قوه‌قضائیه منتقل کنم. متاسفانه کسی پاسخگو نیست.
بازنشسته مخابرات منطقه تهران
با سلام
برای بنده در شرکت مخابرات استان تهران 183 روز به اینجانب سختی کار تعلق گرفته که در شعبه 13 تهران سال 94 مراحل اداری آن انجام شده و تایید شده است ولی در زمان بازنشستگی، بیمه تامین اجتماعی، 183 روز سختی کار را برای من منظور نکرده است، لطفا رسیدگی شود.

شماره بیمه 14552256
شماره مستمری : 1001321591
کد ملی : 1531439901
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi