شناسه خبر : 71064
دوشنبه 11 آذر 1398 , 11:17
اشتراک گذاری در :
عکس روز

امشب ساعت ۲۱، گردان «شهادت» از خاکریز رد شد

«حمید داودآبادی» با انتشار عکسی از دوران دفاع مقدس، نوشت: این عکس را آن روز با دوربینی که از شهید «حسین کریمی» قرض گرفته بودم، به این نیت گرفتم که چه بسا آخرین عکس بعضی‌ها باشد! امشب ساعت ۲۱ گردان شهادت از خاکریز رد شد.

 «حمید داودآبادی» رزمنده، جانباز و پژوهشگر دوران دفاع مقدس، در صفحه اجتماعی خود، با انتشار عکسی از دوران حماسه و جهاد، نوشت: «دوشنبه ۹ تیر سال ۱۳۶۵ (۳۳ سال پیش)، خط مقدم نبرد برای آزادی شهر «مهران» از اشغال بعثیان صدامی، فرمانده گردان برای آخرین بررسی وضعیت، خط مقدم آمد. آن شب گردان «شهادت» خط‌شکن بود و باید جلوتر از همه نیروها، از خاکریز می‌گذشت و خط دشمن را می‌شکست تا نیرو‌های دیگر یگان‌ها برای آزادی «مهران» رهسپار شوند.

این عکس را آن روز با دوربینی که از شهید «حسین کریمی» قرض گرفته بودم، به این نیت گرفتم که چه بسا آخرین عکس بعضی‌ها باشد!

امشب ساعت ۲۱ گردان شهادت از خاکریز رد شد و...

امشب ساعت ۲۱، گردان «شهادت» از خاکریز رد شد

نفر اول ایستاده از سمت چپ: «داود معینی» و نفر اول نشسته از سمت چپ: «قشمعلی اوچاقی» که دو سه ساعت بعد از این عکس، در وسط میدان مین، میان ما و دشمن، به شهادت رسیدند

فردا صبح سه‌شنبه (۱۰ تیر سال ۶۵) هم نفر سوم ایستاده از سمت چپ: «علی اصغر صفرخانی» فرمانده گردان «شهادت»، به شهادت رسید.»

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi