شناسه خبر : 71065
دوشنبه 11 آذر 1398 , 11:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خلاصه ای از فعالیت های «شهید منصور عباسی کیان»

حسن عباسی کیان - شهید منصور عباسی کیان متولد سال 1332 در روستای مسجدین از دهستان مهربان علیا بخش شیرین سو شهرستان کبودرآهنگ در استان همدان بود. او با وجود اینکه کم سن و سال بود از روستا به تهران مهاجرت کرد و مشغول به کارگری شد. در روزهای پر تلاطم پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل شرکت در فعالیت‌های انقلابی از محل کارش اخراج شد پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مجددا" در سال 1359 دوباره به محل کار خود بازگشت.

 شهید بزرگوار با توجه به احساس مسئولیتی که در قبال پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی داشت به عنوان نیروی داوطلب با کمیته های انقلاب اسلامی همکاری می نمود، در ماجرای حماسه فتح لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام به همراه سایر توده های خودجوش مردمی در تظاهرات حمایت از خیزش دانشجویان شرکت داشت، ایشان در خرداد ماه 1359 به عضویت بسج مستضعفین درآمد از همان اوایل دوران پیروزی انقلاب اسلامی عنصری فعال و دلسوز، جهادی و مبارز در پیشبرد اهداف بلند انقلاب بود در انجمن ها و تشکل ها ی اسلامی عضوی ثمربخش بود.

 انسانی با صلابت و روحیه جهادی، اهل مطالعه، بسیار پر کار و مسئولیت پذیردرعرصه های گوناگون جامعه بود، از این رو در ایجاد انجمن اسلامی و کتابخانه محل کارش شرکت ایران خودرو نقش بسزایی داشت. با دفتر حزب جمهوری اسلامی و نخست وزیری وقت ارتباط داشت. و از اعضا ی فعال در شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی بود. شبی که در حزب جمهوری اسلامی مورخ 7/4/1360 بر اثر بمب گذاری عوامل ضد انقلاب و منافقین کوردل انفجار صورت گرفت شهید مظلوم آیت الله بهشتی و بسیاری از یاران صدیق و با وفای انقلاب به شهادت نایل آمدند، وی نیز در آنجا حضور داشت و از ناحیه سر وصورت مجروح گردید. عاشق ودلباخته امام خمینی، اسلام عزیز و انقلاب اسلامی بود به واسطه همین ارادتی که به حضرت روح اله امام امت داشت همراه بسیجیان محافظ به عنوان بسیجی فدایی امام بمدت 10ماه در پایگاه شهید محمد منتظری جماران عاشقانه حاضرشد.

با شدت جنگ تحمیلی او هم مثل بقیه ی عاشقان ابا عبد الله الحسین (ع) داوطلبانه راهی جبهه‌های جنگ شد چندین بار به صورت رزمنده بسیجی در کردستان حضوریافت بی ادعا در مسیر جهاد و شهادت بود و با اعزام به جبهه های نور علیه ظلمت با سپاهیان طرح لبیک، راهیان کربلا، سپاهیان محمد رسول الله(ص) و پس از آن سپاهیان حضرت مهدی (عج) باحضور در یگان های رزم سپاه همچون تیپ بیت المقدس، تیپ زرهی رمضان همراه بود، به خاطر همین خلوص نیتی که داشت غالبآ به صورت مجاهدی گمنام در جبهه حرکت می کرد.

در حین سال های( 64- 62 ) در محورها ونقاط کردستانات"پیرانشهر، بوکان، بانه، سقز، سنندج، کامیاران، باختران و گردان رزمی جندالله حضوری مخلصانه یافت. در ادامه جهاد و مبارزه در سال 1364 به جبهه جنوب عازم و درگردان های زهیر، حمزه سیدالشهداء، حضرت المهدی (عج) تحت امر لشگر 10سیدالشهداء در چندین عملیات محدود و گسترده از جمله والفجر8 درجزایرام الرصاص و فاو، سیدالشهدای فکه، پدافندی جزایر مجنون، حماسه ماندگار کربلای یک آزاد سازی شهر مهران، کربلای2 ارتفاعات حاج عمران مشتاقانه حاضرشد درنهایت امر درنبردهای عاشورایی و سرنوشت سازکربلای 4 و5 شلمچه در واحد سیف ادوات گردان امام سجاد (ع) حماسه ها آفرید.

با حضور مخلصانه ای که در عرصه مجاهدت داشت سرانجام همراه گردان حضرت علی اکبر (ع) لشگر 10 حضرت سید الشهداء در عملیات کربلای هشت در منطقه عملیاتی شلمچه (کانال پرورش ماهی ) در هنگامه بامداد مورخ 18/فروردین/1366 بر اثر اصابت خمپاره (۶۰) از ناحیه سر و سینه با پیکری ارباً اربا، به درجه رفیع شهادت نایل آمد و به آرزوی دیرینه خود که مدت ها انتظارش را کشیده بود رسید، جان داد و با عروجی عارفانه به وصال جانان خود لقاء اله پیوست.

 

کد خبرنگار: 20
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، در زندگینامه شهدای دفاع مقدس که اکثریت آنها در سن جوانی به شهادت رسیدند یک موضوع مشترک وجود دارد که اخلاص شهیدان از دزون و تبعیت از ولی فقیه از بیرون باعث ایجاد ارتباطی عمیق بین روح و جسم و در نهایت پیوند آنها موجب آرزوی شهادت یا دستیابی به هدایت و اجر عظیم شده که به تعبیر قرآن کریم عشق ولایت است که عالیترین درجه انسانیت نزد خداوند متعال است.
جوانانی غاشق با هدایت و رهبری ولی فقیه توانستند یک شبه راه صد ساله طی کنند تا در ابتدای جوانی سالکی منتهی و واصل به حق باشند. راه و مسلک شهادت تداوم خواهد داشت و جوانان عاشق و ولایتمدار نیز درهای شهادت را باز نگهداشتد.
رهبر معظم انقلاب اکثریت جوانان برومند ایرانی را دارای درک و استعداد و نورانیت معرفی نموده که در حسینیه ها و راهیان نور و راهپیمایی اربعین و محرم و اعتکاف ها و سایر مراسمات و آیین های دینی و مذهبی حضور شاخص دارند. جوانان پاک و عاشق ولایت در مدت حیات مادی و پس از شهادت در حیات معنوی روزی مند از خوان معجزات و نعمات الهی میباشند که موجب امید فراوان به پیشرفت مادی و معنوی کشور و نظام اسلامی هستند.
معانی در تغییرند و بسیاری نیز تغییر کرده اند.
تعداد فراوانی از مردم نازنین این کشور در زمان حمله عراق به کشورشان، همه دار و ندار زمینی خود را گذاشتند و برای دفاع از دین و سرزمینشان لبیک گفتند، آیا امروز نیز مسئولان دولتی و مجلسی ما اینگونه اند؟ آیا آنها پیرو خط و راه امام (ره) هستند؟
اگر اینچنین است، پس چرا اکثرا شهروندی یکی از دولت های استکباری را دارا هستند؟ پس چرا خانواده اکثر آنها در خارج از کشور زندگی می کنند؟ پس چرا اکثرا حساب های میلیون دلاری در کشورهای غربی دارند؟ اینها خائن به اهداف امام (ره) و انقلاب هستند. اینها به خون شهیدان خیانت کرده اند و از نام شهیدان تنها برای اهداف سیاسی و رسیدن به قدرت استفاده می کنند. راه امام (ره) و شهدا ادامه دارد و روزی گریبانگیر خیانتکاران به دولت و ملت خواهد شد. از صبوری و شرافت مردم ایران سوء استفاده کرده اند و روزی در هیچ کجای دنیا جایی برای فرار و مخفی شدن پیدا نخواهند کرد. آن روز خیلی زمان نمی برد.
ما انقلاب نکردیم که عده ای روانه اروپا و آمریکا شوند. ما انقلاب نکردیم که خانواده شهدا و جانبازان در بدترین شرایط ممکن زندگی کنند. این انقلاب، انقلاب فقرا بود و سرانجام به نتیجه خود خواهد رسید. دست منافق و مشرک از این کشور کوتاه خواهد شد. راه امام (ره) ادامه دارد.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi