شناسه خبر : 71090
سه شنبه 12 آذر 1398 , 10:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز

درخواست رزمنده فاطمیون از همسرش

رزمندگان افغانستانی مدافع حرم در طول هشت سال جنگ در سوریه حضور جدی و فعال در دفاع از حرم داشته‌اند و در کنار دیگر نیروهای مدافع حرم لبنانی، پاکستانی، عراقی و ایرانی در قالب تیپی به نام فاطمیون نقش‌آفرینی کرده‌اند. حماسه سلحشوری و دلاوری‌های بسیاری از رزمندگان این لشکر نُقل محافل و روایت‌های جنگ این کشور است، بارها افراد نظامی و مسوولین جمهوری اسلامی ایران در صحبت‎های خود به نقش اثرگذار فاطمیون در موفقیت‌ها و پیروزی‌های رزمندگان مقاومت اشاره داشته‌اند.

فاطمیون از جمله یگان‌هایی بود که در آزادسازی بسیاری از مناطق تحت تسلط تروریست‌های تکفیری و دفاع از حرم آلا الله نقشی کلیدی و اساسی ایفا کرد، همچنان که بخشی از نیروهای این تیپ به جهت پاکسازی مناطقی از سوریه در این کشور حضور دارند.

 

در این مدت لشکر فاطمیون با تقدیم شهدای زیادی نام خود را به عنوان یکی از مهم‌ترین نیروها در جنگ مقابل تکفیری‌ها ثبت کرده است.

 

 

با پیکرم رو به رو شدی، لبخند بزن+ عکس

 

شهید «سید ابراهیم سادات» یکی از شهدای این لشکر در راه دفاع از حریم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید. دست‌نوشته‌ای از این شهید به عنوان وصیتنامه وی برای خانواده‌اش به یادگار مانده است که حامل نکات جالب توجهی است.

 

شهید سادات در بخشی از این دست‌نوشته آورده است: «همسر مهربانم، دسته گل‌هایم (فرزندانم) را به تو و تو را به خداوند منان می‌سپارم. دعا کن شهید شوم.»

 

وی در قسمتی دیگری می‌نویسد: «وقتی با پیکرم روبرو شدی، لبخندی بزن و به من تبریک بگو. شهادت بزرگترین آرزوی قلبی من است. گریه نکن، ناراحت نباش و به عاشورا فکر کن.»

 

 

 

 

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi