شناسه خبر : 71145
پنجشنبه 14 آذر 1398 , 09:06
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهید باقری: خدا انجام می دهد نه ما!

شهید حسن باقری از فرماندهان دفاع مقدس در صحبت‌هایی به امداد‌های غیبی خداوند در جبهه اشاره دارد.

 شهید حسن باقری را نابغه دفاع مقدس می‌نامند کسی که در 24 سالگی به جبهه رفت و در طول دو سال به یک استراتژیست بزرگ جنگی تبدیل شد. او واحد اطلاعات رزمی در سپاه و جنگ را پایه‌گذاری کرد تا جایی که به او لقب «نابغه جنگ» را دادند. در کارنامه وی فرماندهی «قرارگاه نصر» و «قرارگاه کربلا»به چشم می‌خورد. او روز 9 بهمن سال 61 در محور عملیاتی فکه زمانی که همراه شهید «مجید بقایی» مشغول شناسایی عملیات والفجر مقدماتی بود در سنگر دیده‌بانی بر اثر اصابت خمپاره به‌شهادت رسید.

نظر شهید حسن باقری درباره امداد‌های غیبی در جبهه+ فیلم

 شهید باقری در مصاحبه‌ای درباره امدادهای غیبی در عملیت‌ها می‌گوید: «خیلی وقت ها ما طرحی را آماده می‌کنیم که بعدا" خیلی غافلگیرانه متوجه می‌شویم که شب عملیات طرحمان عوض شده و خلاف آن چیزی است که ما می‌خواستیم عمل شده و همان مسأله به نتیجه می‌رسد.»

او در این فیلم می‌گوید: «همیشه توجه به خدا داشته باشیم و بدانیم این کارها از لطف خداست و چیزی را ما انجام نمی‌‎دهیم. یک لحظه اگر توجه خدا از روی ما برداشته شود همه حساب و کتاب‌هایمان غلط از آب در می‌آید.»

download

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi