شناسه خبر : 71155
پنجشنبه 14 آذر 1398 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

موگرینی رفت، سلفی‌بگیران هم می‌روند؟!

طی روزهای گذشته رسانه‌های دولتی و اصلاح‌طلب تلاش کردند با تیترهایی چون بانوی برجام، از او چهره‌ای نزدیک به ایران و زاویه‌دار با سیاست‌های آمریکا در قبال کشورمان نشان دهند.
موگرینی رفت، سلفی‌بگیران هم می‌روند؟!
اوایل هفته جاری فدریکا موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی بعد از 5 سال از این سمت کناره‌گیری کرد. به این بهانه رویکرد او در قبال ایران و بویژه حواشی حضورش در مراسم تحلیف حسن روحانی در مجلس در سال 96 را مرور کرده‌ایم.

به گزارش «وطن امروز»، مردادماه سال 96 و در حاشیه برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری دوره دوازدهم، انتشار تصاویری از تقلای برخی نمایندگان فراکسیون امید برای گرفتن سلفی با موگرینی آن هم در صحن پارلمان جنجال‌ساز شد. این موضوع که به‌سرعت در رسانه‌های بیگانه نیز بازتاب یافت، موجی از بهت و خشم افکار عمومی را به دنبال داشت تا جایی که در روزهای بعد از آن بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «سلفی حقارت» اعتراض خود را به این اقدام حقارت‌آمیز نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس نشان دادند. جعفری نماینده اصلاح‌طلب شیراز، رحیمی و احمد مازنی نمایندگان اصلاح‌طلب تهران و تعداد دیگری از اعضای فراکسیون امید مجلس از جمله نماینده‌های سلفی‌بگیر با موگرینی بودند. تبعات این اقدام نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس تا جایی پیش رفت که افراد بسیاری از اینکه در انتخابات مجلس دهم به لیست امید رای داده بودند نیز از این اقدام خود اظهار پشیمانی کردند.
 
یک هفته پس از این اتفاق، فرمانده وقت کل سپاه در مراسم بزرگداشت شهید حججی در اصفهان به تندی از این اقدام اعضای فراکسیون امید انتقاد کرد و گفت: شهادت شهید محسن حججی درست در همان روزهایی اتفاق افتاد که کشور ما متاسفانه شاهد یک تضعیف روحیه و یک حرکت سخیف و بسیار زشتی بود که توسط بعضی نمایندگان انجام شد؛ در همان مقطع خون این شهید به داد عزت ملی ما رسید و آن حرکت سخیف را خنثی کرد. سرلشکر جعفری ادامه داد: ما اگر به دنبال عزت هستیم، عزت را در قدرت الهی و در مردم خودمان و همچنین در اعتماد به مردم مومن و انقلابی و در شهدا و ایثارگرانی که نقشی تعیین‌کننده در کشور دارند باید جست‌وجو کرد.

البته اشتباهات مجلس دهم در عرصه بین‌المللی تنها به سلفی حقارت‌آمیز با مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی محدود نبوده و نیست؛ چنانکه در 4 سال گذشته شاهد بودیم با وجود تحرکات گسترده کنگره آمریکا در وضع قوانین و تحریم‌های ضدایرانی، مجلس شورای اسلامی آنگونه که باید و شاید نتوانست واکنشی درخور و بازدارنده داشته باشد به‌گونه‌ای که رهبر معظم انقلاب اول فروردین امسال در بیانات‌شان در اجتماع زائران و مجاوران حرم‌ مطهر رضوی فرموده بودند: «شرارت و شیطنت، طبیعت قدرت‌های غربی است، آمریکا و اروپا هم ندارد؛ البته آمریکا شرورتر است، شرارت آمریکا به دلایل مختلف بیشتر است، مخصوص این شخصی هم که حالا در رأس دولت آمریکاست، نیست، [بلکه] سیاست‌شان این است. به من گزارش دادند که در همین قضایای اخیر، کنگره‌ آمریکا- این آمار جالبی است- در سال‌های ۹۶ و ۹۷، ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی، یا تصویب کرده، یا ارائه کرده! ۲۲۶ طرح ضدیت و خباثت علیه جمهوری اسلامی؛ شرارت است دیگر. حالا البته اینجا من یک گله‌ای هم از مجلس خودمان بکنم: مجلس شورای اسلامی خودمان چند طرح و لایحه در مقابل خباثت‌های آمریکا ارائه کرده‌اند یا تصویب کرده‌اند؟».

از سوی دیگر مرور مواضع ضدایرانی موگرینی در 5 سال گذشته نیز خالی از لطف نیست. هرچند طی روزهای گذشته رسانه‌های دولتی و اصلاح‌طلب تلاش کردند با تیترهایی چون بانوی برجام، از او چهره‌ای نزدیک به ایران و زاویه‌دار با سیاست‌های آمریکا در قبال کشورمان نشان دهند اما مرور مواضع او در 5 سال گذشته موید هماهنگی حداکثری موگرینی و اروپا با سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ است؛ ادعاها درباره حقوق بشر، توان موشکی و منطقه‌ای ایران و برجام از جمله موضوعات مشترک میان آمریکا و اروپا در 5 سال اخیر بود. موگرینی در پایان نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی در سال ۲۰۱۸ گفته بود: اتحادیه اروپایی در قبال ایران نگرانی‌های مشترکی با آمریکا دارد که از جمله آن می‌توان به برنامه موشکی و برخی موضوعات منطقه‌ای اشاره کرد.

وی همچنین در اظهارنظری دیگر اظهار داشت: ما در جایگاه اتحادیه اروپایی قطعا می‌خواهیم به مسأله موشک‌های بالستیک ایران رسیدگی کنیم. مسؤول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپایی همچنین سال گذشته در گزافه‌گویی بی‌اساس علیه کشورمان گفت: مولفه‌های منطقه‌ای برای صلح در منطقه حیاتی است و ما در این چارچوب، بحث رفتار منطقه‌ای ایران را که مایه نگرانی شدید همه اروپاست و باید حل شود، مورد بررسی قرار دادیم. علاوه بر موارد فوق، برجام را هم می‌توان مهم‌ترین مسأله کارنامه کاری مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی دانست؛ با نگاهی به مواضع موگرینی به این موضوع پی می‌بریم که هدف وی و به طور کلی اروپا در حفظ این توافق، تامین‌ امنیت خودشان بوده و دنبال منافع ایران نبوده و نیستند.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، میدانیم انسان هر قدر بتواند با تظاهر و ریاکاری مردم را فریب بدهد اما دم خروسش جایی بیرون میزند زیرا خاصیت حق آشکار شدن است همانطور که خاصیت آتش سوزاندن است هیچ نیرویی نمیتواند این خاصیت را کتمان و پنهان کند.
اصلاح طلبان علیرغم حرف و شعار در رابطه با دلسوزی برای مردم و کشور و اسلام اما در عمل ثابت کردند کاملا در تضاد با حرف و شعار میباشند که فقط موضوع گرین کارت کافیست تا خیانت به کشور و مردم و اسلام اثبات شود.
شورای نگهبان حافظ اعتماد و باورهای مردم برای حفظ انقلاب اسلامی و تایید انسانهای مومن برای تصدی پستهای حساس کشور است اما طی سالهای گذشته بنابر سیاستهای نظام اسلامی اجبارا عده ای در پستهای حساس قرا گرفتند که اعتماد و باور مردم را کمرنگ کرد و موجب اعتراض به سیاستهای نظام اسلامی در خیابانها بود.
شورای نگهبان باید بداند در هر موقعیتی نباید از اعتماد و باور مردم و اصول اسلام و انقلاب فاصله بگیرد زیرا هر گونه تصمیم و سیاستی که در ظاهر برای حفظ مصالح نظام اسلامی باعث فاصله گرفتن از اسلام شود یقین داریم بازخوردی معادل با تضعیف باور و اعتماد مردم خواهد داشت که طی 10 سال گذشته جبران سیاستها و تصمیمات زاویه دار با اسلام را مقام معظم رهبری پوشش دادند و موجب بازگشت اعتماد و باور مردم نسبت به انقلاب و نظام اسلامی گردیده است.
شورای نگهبان بداند هنگامی که حق تعالی فرمود فقط سنگ را پرتاب کن نباید به موضوعات فیزیکی و تظاهرات دنیوی فکر کرد فقط باید سنگ پرتاب شود لذا همانگونه که فرمانده محترم سپاه با ایمان کامل میگوید ما در مقابل دشمن کاری نکردیم بلکه خدا کرد یا امام راحل (ره) پس از فتح خرمشهر فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد یعنی اراده مردمی با اراده الهی تقویت و جایگزین شد تا اراده الهی شبیه معجزه ظهور کند.
لطفا افراد تحصیل کرده گرین کارتی را بنابر هر سیاست و تصمیمی تایید نکنید بلکه اگر کارگری بیسواد ولی با ایمان را تایید کنید یقین داریم اراده کارگر ساده با اراده حق تعالی در یک راستا قرار خواهد گرفت و به مراتب بهتر از افراد بی ایمان و گرین کارتی خواهد بود.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi