شناسه خبر : 71179
شنبه 16 آذر 1398 , 15:03
اشتراک گذاری در :
عکس روز

گرامیداشت شهدای ۱۶ آذر در مزار شهدا

مراسم گرامیداشت روز دانشجو و شهدای 16 آذر سال 1332 عصر امروز(شنبه) با حضورغلامرضا غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم بر سر مزار سه شهید این واقعه در امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد.

آئین گرامیداشت شهدای 16 آذر در مزار این شهدا برگزار شد

 این مراسم عصر شنبه با حضورغلامرضا غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از کارکنان وزارت علوم و دانشجویان و خانواده شهدا بر سر مزار سه شهید این واقعه در امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر سر مزار سه شهید دانشجو شهیدان قندچی، شریعت رضوی و بزرگ ‌نیا ، ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

 16 آذر به عنوان روز دانشجو در تقویم جمهوری اسلامی ثبت شده که پیشینه آن سالروز شهادت مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی سه دانشجوی دانشگاه تهران است.

این دانشجویان به دلیل اعتراض به دیدار ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در تاریخ 16 آذر 1332 به شهادت رسیدند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi