شناسه خبر : 71182
شنبه 16 آذر 1398 , 16:24
اشتراک گذاری در :
عکس روز

«مترو» موثرترین مکان برای ترویج فرهنگ ایثار

مسئول امورایثارگران اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی گفت: روزانه بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار سفر توسط متروی تهران انجام می‌شود که به دلیل شلوغی از ظرفیت بالایی برای ترویج فرهنگ ایثار برخودار است.

جلال عباسی مسئول امور ایثارگران اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: جامعه امروز نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است که در این زمینه همه دست‌اندرکاران وظیفه مهمی را بر عهده دارند. دوران هشت ساله دفاع مقدس مشعلی است که همیشه فروزان است و نیاز‌های فکری و معنوی نسل فعلی و نسل‌های بعدی را تأمین می‌کند و نیازمند معرفی رشادت‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس به نسل سوم انقلاب است.

وی افزود: آنچه باعث بقای اسلام و نظام اسلامی است فرهنگ ایثار و شهادت است و این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده که ما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم. توجه به فرهنگ ایثار و شهادت یکی از راه‌های بیمه شدن کشور در برابر دشمنان است.

مسئول امور ایثارگران اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی برضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در متروی تهران تصریح کرد و گفت: مترو بهترین و تاثیرگذارترین مکان برای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت است، زیرا متروی تهران ارزان‌ترین شبکه قطار شهری جهان و همچنین گسترده‌ترین شبکه قطار شهری خاورمیانه است که در هفت خط اصلی در حال خدمات رسانی به شهروندان است و به گفته شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه روزانه بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار سفر توسط متروی تهران انجام می‌پذیرد مترو به دلیل شلوغی و ازدحام مسافران از ظرفیت بالایی برای ترویج و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت برخوردار است، بنابراین نباید از تبیلغ در این مکان تاثیرگذار غافل شد.

جلال عباسی همچنین بر ایجاد مکانی برای مطرح شدن درد و دل‌ها و شکایات جانبازان و ایثارگران گفت: بنده از نزدیک در جریان مشکلات جانبازان و ایثارگران هستم و با آن‌ها صحبت می‌کنم، جانبازان می‌گویند جایی را برای درد و دل کردن ندارند اگر بتوان مکانی را برای این موضوع ایجاد کنیم گامی کوچک در جهت حل مشکلات جانبازان و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه برداشته‌ایم.

وی در پایان گفت: همچنین نباید از ظرفیت مکان‌هایی، چون دانشگاه‌ها و مدارس در ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت غافل شد با تبلیغات خلاقانه می‌تواند نسل جوان را به سوی این فرهنگ جذب کند.

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام راستی چرا مترو تهران به ماجانبازان شهرستانی وقتی به تهران مسافرت میرویم بلیط تخفیف دارنمیدهد؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi