29 دي 1398/ ۲۴ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 71214
1398,یکشنبه 17 آذر16:14
اشتراک گذاری در:
عکس روز

«دانشنامه جامع آزادگان» در مراحل پایانی تدوین


معاون پژوهشی مؤسسه پیام آزادگان از مراحل پایانی تدوین کتاب «دانشنامه جامع آزادگان» خبر داد.

«دانشنامه جامع آزادگان» در مراحل پایانی تدوین

فرزانه قلعه قوند، معاون پژوهشی مؤسسه پیام آزادگان، گفت: «دانشنامه جامع آزادگان» در مراحل پایانی تدوین و بازنگری قرار دارد. این دانشنامه که تدوین آن از سال 1392 آغاز شده، در سطح دنیا بی‌نظیر است و تاکنون چنین دانشنامه‌ای در مورد اسرای جنگی یک کشور منتشر نشده‌ است.

معاون پژوهشی مؤسسه پیام آزادگان ادامه داد: برای این کتاب که با همکاری مؤسسه پیام آزادگان و بنیاد دانشنامه نگاری ایران تدوین شده است، ابتدا مدخل‌هایی تعیین شد و افراد مرتبط شناسایی و معرفی شدند. پس از آن جلسات متعددی باحضور بیش از 30 نفر از آزادگان و معتمدین اردوگاه‌ها برگزار شد که حاصل آن این دانشنامه است.

قلعه‌وند با اشاره به پایان تدوین نگاره‌نگاشت آزادگان گفت: این کتاب که مراحل تدوین آن از سال 1394 آغاز شده، شامل تصاویر و اطلاعات اسرای جنگی و آزادگان است که بر اساس اولین اردوگاهی که اسرا در آن نگهداری می‌شدند طبقه‌بندی شده و به تفکیک هر استان آمده است.

وی از رو به اتمام بودن مراحل تدوین این کتاب نیز خبر داد و گفت: تلاش ما در تدوین این نگاره‌نگاشت این بود که اشکالات نسخه‌های قبلی را اصلاح کنیم و به همین جهت از اسناد صلیب سرخ استفاده کردیم.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


پیام آزادگان     دانشنامه جامع آزادگان     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.