شناسه خبر : 71223
دوشنبه 18 آذر 1398 , 15:38
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جمله‌ای از امام خامنه‌ای که مرهم دل پدر شهید حدادیان شد

روایتی درباره شهید «محمدحسین حدادیان»؛
 
«فرهاد حدادیان» پدر شهید امنیت، «محمدحسین حدادیان» با بیان نحوه شهادت فرزندش توسط دراویش شورشی، گویی که روضه شهادت امام حسین (ع) را خوانده باشد، به حدیث معروف «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» عینیت بخشید.

 این‌روز‌ها حرف از شهیدی است؛ شهیدی که مانند اربابش حضرت علی اکبر (ع) ارباًاربا به شهادت رسید و صحنه روضه حضرت سیدالشهداء (ع)، همان روضه معروف «نیزه‌دار با نیزه می‌زد، شمشیردار با شمشیر می‌زد...» را دوباره برای حسینی‌ها زنده کرد و قدیمی‌های انقلاب را یاد پاسدار‌هایی انداخت که در دهه ۶۰ توسط منافقین و ضدانقلاب پوست تن‌شان زنده‌زنده کنده می‌شد و به طرز ناجوانمردانه‌ای به شهادت می‌رسیدند و نسل جوان را نیز به یاد جنایات وحشیانه تروریست‌های داعشی انداخت که چگونه شیعیان را تنها به جرم اعتقادشان سر می‌بریدند؛ آری! این شهید کسی نیست جز شهید مدافع امنیت «مرتضی ابراهیمی» فرمانده گردان امام حسین (ع) «ملارد» که در اغتشاشات اخیر، به طرز ناجوانمردانه‌ای توسط آشوب‌گران سنگ‌دل به شهادت رسید.

اصابت 50 گلوله از اسلحه شکاری به شهید «محمدحسین حدادیان»/ جمله رهبر انقلاب مرهم دل ما شد

وداع با پیکر مطهر شهید «مرتضی ابراهیمی» در معراج‌الشهداء

شهادت «مرتضی»، این روز‌ها یاد یک شهید دیگر را هم زنده کرد؛ شهید «محمدحسین حدادیان» که سال ۹۶، همانند اربابش علی‌اکبر حسین (ع) در خیابان پاسداران تهران به‌دست دراویش، به‌صورت ناجوانمردانه‌ای، ارباًاربا به شهادت رسید.

پدر «محمدحسین» شامگاه شنبه (۱۶ آذر) در مراسم بزرگداشت شهید «مرتضی ابراهیمی» که در مسجد لیلةالقدر تهران برگزار شد، حضور یافت؛ چراکه وی هم با خانواده «مرتضی» همدرد است؛ همدردی از این جهت که نامرد‌ها «محمد حسین» و «مرتضی» دوره کردند و با هرچه توانستند بر بدن آن‌ها زدند تا به شهادت رسیدند.

اصابت 50 گلوله از اسلحه شکاری به شهید «محمدحسین حدادیان»/ جمله رهبر انقلاب مرهم دل ما شد

وداع با پیکر مطهر شهید «محمدحسین حدادیان» در معراج‌الشهداء

پدر «محمدحسین» در این مراسم با دیدن نمایش «بی‌بال پریدن» که روایت‌گر لحظه شهادت «مرتضی ابراهیمی» بود، داغ شهادت فرزندش تازه شد و وقتی مجری برنامه از وی خواست تا کمی برای مردم سخن بگوید، به روایت نحوه شهادت «محمدحسین» پرداخت؛ روایتی که مردم را هم به گریه انداخت و اشک‌های آن‌ها را جاری کرد. در ادامه، روایت لحظه شهادت «محمدحسین حدادیان» را از زبان پدر وی که در مراسم گرامی‌داشت شهید «مرتضی ابراهیمی» بیان شد، می‌خوانید.

«محمدحسین» متولد سال ۱۳۷۴، بسیجی و خادم‌الحسین (ع) بود؛ جوانی که از سن پنج سالگی پا به مسجد و از سن هفت سالگی پا به بسیج گذاشت و تا لحظه شهادتش، بسیجی بود.

همزمان با شب شهادت حضرت زهرا (س)، دراویش به خیابان پاسداران آمدند، تجمع کردند و سه نفر از پرسنل نیروی انتظامی را به‌صورت مظلومانه به شهادت رساندند.

بیشتر بخوانید:

* نمایش لحظه شهادت مدافع امنیت «مرتضی ابراهیمی» اجرا شد

* تصاویر/ یادواره شهدای امنیت

خیابان «گلستان هفتم» تقریباً دست اغتشاش‌گران بود و از سر خیابان تا ته خیابان را آتش روشن کرده و کپسول‌های گاز را کنار این آتش‌ها قرار داده بودند؛ در آن شب خیلی از بچه بسیجی‌ها آسیب دیدند.

آن شب نیروی انتظامی، بسیج و سپاه در صحنه حضور داشتند؛ اما فرمانده میدان شورای تأمین و وزیر کشور بود و تا ساعت چهار صبح دستور برخورد با اغتشاشگران را صادر نکرد و بعد از این که دستور برخورد داده شد، به محض این که ماموران وارد خیابان شدند، یک خودروی سمند از داخل خیابان به سمت مأموران هجوم آورد و به چند نفر از بچه بسیجی‌ها اصابت کرد که «محمدحسین» دقایقی قبل در دست اغتشاش‌گران اسیر شد.

اغتشاش‌گران با اسلحه شکاری جلوی منزل رییس فرقه خود، بالای ۵۰ تیر از پیشانی تا روی شکم «محمدحسین» شلیک کردند؛ جمجمه‌اش از پشت له شده بود و چشم سمت چپ وی حالت نیمه‌تخلیه داشت و از کمر به پایین هم وی را با چاقو و تیغ موکت‌بری مورد اصابت قرار داده بودند.

اصابت 50 گلوله از اسلحه شکاری به شهید «محمدحسین حدادیان»/ جمله رهبر انقلاب مرهم دل ما شد

نحوه شهادت «محمدحسین» برای ما خیلی سخت بود که آیا ابتدا تیر به جمجمه وی خورده یا چشم وی آسیب دیده است و...؛ اما چند روز بعد از شهادت «محمدحسین» که رهبر معظم انقلاب اسلامی به منزل ما تشریف آوردند، وقتی نحوه شهادت فرزندم را برای ایشان تعریف کردم، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) دو مطلب را خطاب به ما فرمودند؛ اول این که تمام این افکاری که درباره شهادت فرزندتان در ذهن شما می‌گذرد، زمانش برای شهید به‌اندازه افتادن از روی یک اسب است؛ این سخن ایشان برای ما آرامش خاطر بود.

دومین مطلبی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، این بود که از دست دادن فرزند بسیار سخت است؛ اما این‌گونه شهید شدن، دارای آثار و برکاتی است که در آینده آن را خواهیم دید.

«محمدحسین» یک جوان ۲۲ ساله بود؛ اما یک ویژگی بزرگ داشت و آن ویژگی این بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی را بدون هیچ چون و چرایی به‌عنوان ولی فقیه زمان خود قبول کرده بود و مطالبی ایشان در زمینه‌های مختلف اعم از جوانان، دوست و دشمن، اقتصاد و... می‌فرمودند را در دفترچه‌ای خلاصه‌نویسی کرده بود و همان راه را ادامه می‌داد؛ بنابراین اگر ما هم چشم و گوش‌مان به رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد، راه خود را پیدا کرده‌ایم و اگر یک زمانی شک بر ما وارد شد، بدانیم که دست شیطان در کار است.»

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi