03 بهمن 1398/ ۲۸ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 71237
1398,سه شنبه 19 آذر09:47
اشتراک گذاری در:
عکس روز

سرمایه‌گذاری آمریکا روی کودکان داعشی


پس از انتقال بیش از ۱۰۰ کودک از عناصر داعش توسط شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» و نظامیان تروریست آمریکایی، منابع امدادرسانی ابراز نگرانی کردند که احتمالا شبه‌نظامیان کُرد، پس از آموزش‌های نظامی این کودکان، از آنان به‌عنوان نیرو در صفوف خود استفاده کنند.

سرمایه‌گذاری کُردهای سوریه و آمریکایی‌ها بر روی کودکان داعشی

منابع امدادرسانی و پزشکی در استان حسکه (شمال شرق سوریه) خبر دادند که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» به‌همراه نظامیان تروریست آمریکایی، بیش از ۱۰۰ کودک از عناصر داعش را انتقال داده‌اند.

این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که این کودکان بین 12 تا 14 سال سن دارند و از اردوگاه «الهول» در جنوب شرق حسکه به اردوگاه روستای «تل اسود» منتقل شدند.

به گفته منابع مذکور، نیروهای آمریکایی و کُرد قصد دارند این کودکان داعشی را که «یتیم» هستند، به‌همراه شمار دیگری از کودکان سایر گروه‌های تروریستی و مادرانشان از الهول به تل اسود انتقال دهند.

تعداد افرادی که در اردوگاه تل اسود، ساکن هستند، حدود یک هزار و 800 زن و کودک است. تل اسود در شهر المالکیه واقع در شمال شرق جسکه قرار دارد.

منابع امدادرسانی ابراز نگرانی کردند که احتمالا شبه‌نظامیان کُرد، پس از آموزش‌های نظامی این کودکان، از آنان به‌عنوان نیرو در صفوف خود استفاده کنند.

منابع محلی حاضر در حسکه هم صحت گفته‌های این منابع را تأیید کردند. شبه‌نظامیان کُرد اواسط سپتامبر گذشته بیش از 200 کودک زیر ده سال داعشی را از الهول خارج کردند و به مکان نامعلومی انتقال دادند.

برخی از منابع از داخل الهول خبر دادند که ظهر یکشنبه (روز گذشته) جسد یک زن به نام «أسما عبد الرحمن» در این اردوگاه کشف شد. این زن سی ساله از تبعه‌های چینی بود که در این اردوگاه به قتل رسیده بود.

از دو ماه گذشته، شماری از زنان حاضر در اردوگاه الهول به قتل رسیده‌اند، ولی هنوز مشخص نیست چه گروهی در پس قتل این زنان قرار دارد.

بیش از 70 هزار نفر در الهول حضور دارند که در میان آنان، 10 هزار زن از تبعه‌های خارجی حاضر هستند. بیشتر کسانی که در آن حضور دارند، سوری هستند؛ سوری‌های آواره یا از خانواده‌های عناصر داعش. گفته می‌شود که سه هزار و 500 کودک بدون شناسنامه در الهول حضور دارند.


منبع : دفاع پرس


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.