شناسه خبر : 71244
سه شنبه 19 آذر 1398 , 11:11
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جانباز ۶۵ درصد با دوچرخه به دور دنیا سفر می‌کند

جانباز 65 درصد می گوید: بعد از اتمام دور ایران، در آینده نزدیک هم سفر به دور دنیا را با دوچرخه و با هدف نشان دادن اقتدار ایرانی آغاز خواهم کرد و در این سفر تلاش می‌کنم به جهانیان اثبات نمایم جانباز ایرانی تا توان دارد از فعالیت باز نخواهد ایستاد.

جانباز 65 درصد با دوچرخه به دور دنیا سفر می‌کند

سیدمسعود طباطبایی، دوچرخه‌سوار جانباز 65 درصد با شعار «همدردی با حادثه‌دیدگان زلزله اخیر کرمانشاه» سفر دوچرخه‌سواری خود را از شهر تهران آغاز کرده و پس از طی صدها کیلومتر وارد سقز در استان کردستان شد.

 طباطبایی اظهار داشت: از سال 1390 ایرانگردی با دوچرخه را آغاز کرده‌ام و تاکنون استان‌های مختلف کشور را با دوچرخه رکاب زده‌ام.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک هم سفر به دور دنیا را با هدف نشان دادن اقتدار ایرانی را نیز آغاز خواهم کرد و در این سفر تلاش می‌کنم به جهانیان اثبات نمایم جانباز ایرانی تا توان دارد از فعالیت باز نخواهد ایستاد.

طباطبایی افزود: تاکنون در ایران عزیز 100 هزار کیلومتر را رکاب زده‌ام و دوچرخه‌سواری را همچنان ادامه خواهم داد.

وی اظهار داشت: پس از آغاز دور چهارم دوچرخه سواری استان‌های ایران و برگزاری ششمین تور ملی دوچرخه‌سواران اقوام ایرانی بمناسبت بزرگداشت روز ملی ارتش، روز ملی خلیج فارس و روز جانباز که مرحله اول سه تور ملی سالانه گروه بود، اینک تصمیم به اجرای مرحله دوم تور ملی دوچرخه‌سواران اقوام ایرانی بمناسبت بزرگداشت روز فردوسی، روز خیام و هفته دفاع مقدس از توس تا یکی از مناطق جنگی کردیم.

وی با بیان اینکه اقوام ایرانی به ویژه مردم خوب استان کردستان به ویژه مردم سقز، مردمانی مهمان‌نواز هستند، سقز را شهری زیبا و عروس استان کردستان دانستند و از ابراز مهمان نوازی مردم و مسئولان این شهرستان درخوش‌آمد گویی به آنان را ستود.

در این سفر دیگر دوچرخه‌سوار، هرمزان ولایی، طباطبایی را همراهی می‌کند.

وی هم که تاکنون استان‌های مختلف کشور را رکاب زده است و می‌گوید: قصد دارم دوچرخه سواری را در تمام ایران عزیز انجام دهم.

ولایی کردستان را استانی زیبا با مردمانی خود برشمرد و اظهار امیدواری کرد، بتواند با مردم دیگر شهرهای استان کردستان دیدار داشته باشد.

این دوچرخه سوار جوان عشق به سفر و دوچرخه‌سواری را موجب تشویق خود به این سفر ذکر کرد و ادامه داد: در مسیر با بارندگی باران و برف نیز مواجه شدند و چون عشق به مردم را دارند تمام سختی‌ها را به راحتی پشت سر گذاشتند.

سیدمسعود طباطبایی جانباز 65 درصد ارتش و هرمزان ولایی در بدو ورود به سقز با حضور در فرمانداری مورد استقبال رستم‌پور معاون فرماندار ویژه شهرستان، رئیس اداره ورزش و جوانان و جانشین تیپ 228 ارتش در سقز قرار گرفتند.

طباطبایی جانباز ۶۵ درصد ارتش در سال ۶۵ در منطقه سومار بر اثر اصابت خمپاره به درجه جانبازی نائل شد.

این دو دوچرخه سوار پس از استراحت، به سوی سنندج ادامه مسیر دادند و تا 15 روز آینده سفر خود را در تهران به پایان می‌برند.

منبع: فارس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi