شناسه خبر : 71258
چهارشنبه 20 آذر 1398 , 09:33
اشتراک گذاری در :
عکس روز

فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی:

اسرائیل در هیچ جنگی پیروز نخواهد شد

یکی از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به ضعف این رژیم، تاکید کرد در هر جنگی که در آینده روی دهد تل‌آویو شکست خواهد خورد.

مقامات و فرماندهان رژیم صهیونیستی بارها از ضعف های اساسی این رژیم و شکست در برابر دشمنان خود سخن گفته اند. آن طور که کانال هفتم تلویزیون اسرائیل اعلام کرده، سرلشکر یتسحاق بریک، از فرماندهان ارشد اسرائیل هشدار داده که ارتش این رژیم آماده جنگ نیست.
به گفته این مقام صهیونیست، دکترین ارتش اسرائیل پس از جنگ دوم با لبنان این بود که نباید مانند جنگ‌های گذشته از جنگ ترس داشت و به همین دلیل نیرو‌های اشغالگر باید فقط برای مقابله با نیرو‌های حزب الله در لبنان و نیرو‌های جنبش مقاومت فلسطین «حماس» در نوار غزه آماده شوند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، بریک تاکید کرده: «من به شما می‌گویم کابینه اسرائیل بیشتر به عروسک شبیه است. امروز دولت هیچگونه تأثیر واقعی بر آنچه در ارتش اتفاق می‌افتد ندارد و نظریه امنیتی در این زمینه نیز ندارد، همچنین شورای امنیت ملی (داخلی) اسرائیل نیز مدتی است که نگران دکترین امنیتی نیست.»
طبق گزارش کانال هفتم اسرائیل این فرمانده اسرائیلی درباره اینکه چرا موجودیت «اسرائیل» تهدید می‌شود گفته: «در سال‌های اخیر ایرانی‌ها پوششی از ۲۵۰ موشک ساخته‌اند که دور تا دور اسرائیل را فراگرفته، برخی از این موشک‌ها حجمی بزرگ و برخی دیگر حجمی کوچک دارند. سخن از شلیک ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ فروند موشک در روز است که در میان این موشک‌ها، موشک‌های بزرگی به وزن ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم نیز وجود دارد که همه این موشک‌ها اهداف راهبردی و پایگاه‌های نظامی ما را هدف قرار خواهند داد.» وی تاکید کرده: ««ما هیچ پاسخی در قبال این حملات نخواهیم داشت زیرا نیروی هوایی نمی‌تواند شلیک موشک‌های ایرانی را متوقف کند و موشک‌های ما مجهز به سیستمی نیستند که بتوانند این موشک‌ها را هدف قرار دهند.» سرلشکر بریک در پایان هشدار داده: «تهدید‌های ایران باعث شده بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با شتابزدگی توافقنامه دفاعی با آمریکا و رئیس ستاد ارتش آن امضا کند؛ زیرا آنها می‌دانند ما برای ساختن قابلیت‌هایی که هنوز در دسترس نیست، باید زمان بخریم.»

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi