شناسه خبر : 71452
یکشنبه 01 دي 1398 , 11:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

همایش «شکوه ایثار» برگزار می‌شود

مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه نام پرستار با شخصیت عظیم و گرانقدری همچون حضرت زینب (سلام‌الله‌ علیها) گره خورده، نقش‌آفرینی این قشر متعهد در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را بی‌نظیر خواند و اظهار داشت: دوران دفاع مقدس شاهد ایثارگری و رشادت‌های بانوان رزمنده‌ای بود که نقش بسزایی در پشتیبانی از رزمندگان داشتند و چه بسا که خود در این راه به مجروحیت، اسارت یا شهادت می‌رسیدند.

همایش «شکوه ایثار» برگزار می‌شود

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: همانگونه که حضرت زینب (س) مسوولیت حراست از بازماندگان و مجروحان کربلا و انتقال پیام آن واقعه خونین را عهده‌دار بود، پزشکیاران و بهیاران و پرستاران نیز در دوران دفاع مقدس با تاسی به عقیله بنی هاشم (س) این مسوولیت را در آن دوران سخت آتش و گلوله به نحو احسن انجام داده و در انجام آن رو سپید شدند.

مجتهدزاده با اشاره به اینکه پرستاران عاشورایی دفاع مقدس یکی از ارکان اصلی مقاومت رزمندگان اسلام بودند، گفت: اگر زنان داوطلب و پرستار به مدد و مساعدت جبهه و جنگ نمی‌آمدند، آمار شهدای جنگ فزونی می‌یافت و اگر مجروحان به موقع مداوا نمی‌شدند، درمان بعدی آنها، هزینه سنگینی را بر بیت‌المال تحمیل می‌کرد.

وی ادامه داد: روایت جهادگری پرستاران و امدادگران در آن برهه حساس تاریخی وجهه دیگری از الگوی زن مسلمان و انقلابی را بازآفرینی می‌کند که در همه عرصه‌ها حضور فعال و مثمر ثمر دارد.

مجتهدزاده در پایان اظهار داشت: به پاس این همه ایثارگری سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در نظر دارد با مشارکت فرهنگسرای بهاران از پرستاران دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل آورد.

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi