20 فروردين 1399/ ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 71487
1398,سه شنبه 03 دي09:52
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جمع‌آوری اطلاعات ایثارگران و شهدای کل کشور


«علی‌اکبر بختیاری» با اشاره به فعالیت‌های دادستانی کل کشور در زمینه مستندسازی دفاع مقدس، گفت: کیفرخواستی علیه صدام و جنایات وی تدوین شده و در اختیار مراجع گوناگون گذاشته شده است.

جمع‌آوری و تدوین اطلاعات ایثارگران و شهدای دادستانی کل کشور

«علی‌اکبر بختیاری» رئیس دفتر دادستان کل کشور، امروز (دوشنبه) در ششمین جلسه بررسی عملکرد دستگاه قضایی در دوران دفاع مقدس، با تأکید بر ضرورت اغنای نسل‌های آینده نسبت به شبهات دفاع مقدس، اظهار داشت: این مسیر جز با جمع‌آوری اسناد و تاریخ شفاهی دفاع مقدس که امروز صورت می‌گیرد، محقق نخواهد شد.

وی افزود: امام خمینی(ره)، شهدا، جانبازان، ایثارگران، لحظه‌ به‌ لحظه وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، امروز برای ما سند است و لازم است که آن‌ها را جمع‌آوری و احصاء کنیم.

رئیس دفتر دادستان کل کشور با اشاره به فعالیت‌های دادستانی کل کشور در زمینه مستندسازی دفاع مقدس، گفت: کیفرخواستی علیه صدام و جنایات وی تدوین شده و در اختیار مراجع گوناگون گذاشته شد؛ همچنین فیلم اعترافات، مناظرات و محاکمه‌های منافقین، اسناد جنایات آن‌ها، لوح تصاویر مصدومین شیمیایی و معرفی شهید «قدوسی»، جمع‌آوری و تدوین اطلاعات ایثارگران و شهدای دادستانی، از دیگر مستندسازی‌هایی است که در دادستانی تدوین شده است.

 

 


منبع : دفاع پرس


Reply
no
0
yes
0
1398/10/03 - 14:54
لوگو
با موافقت نمایندگان؛
سه‌شنبه 3 دی 1398 ساعت 10:17

قانون تبدیل وضعیت شغلی شامل تمامی مشمولان ماده 21 قانون ایثارگران می‌شود

نمایندگان مجلس پاسخ استفساریه‌ای مبنی بر نحوه تبدیل وضعیت شغلی تمامی مشمولان ماده 21 قانون ایثارگران طبق قانون برنامه ششم، آن را مثبت اعلام کردند.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.