شناسه خبر : 71619
دوشنبه 09 دي 1398 , 11:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

در بخشنامه ستاد نیروهای مسلح درباره سهمیه ایثارگران اعلام شد:

ارائه گواهی داوطلبی به ازای سه‌چهارم خدمت وظیفه ادامه می‌یابد

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ادامه ارائه گواهی داوطلبی به ازای سه‌چهارم خدمت وظیفه خبر داد...

فاش نیوز - معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ادامه ارائه گواهی داوطلبی به ازای سه‌ چهارم خدمت وظیفه خبر داد.

 به گزارش فاش نیوز، معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رأی اخیر هیأت‌عمومی دیوان عدالت اداری، خاطر نشان کرد: در آبان‌ ماه سال جاری هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد که بند ۳ مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح موضوع «احتساب سه چهارم مدت خدمت وظیفه به عنوان خدمت داوطلبانه» صرفاً در سطح نیروهای مسلح قابلیت اجرا دارد و قابل تسری به سایر دستگاه‌های اجرایی نیست.

 وی ادامه داد: اهمیت این رأی در آن بود که از سال ۱۳۹۶ و با تغییر برخی قوانین مربوط به مصادیق سهمیه ایثارگران، داوطلبان بسیاری در آزمون‌های مختلف (از جمله وکالت و آزمون‌های ورودی دانشگاه) با دریافت گواهی خدمت داوطلبانه بر مبنای سه‌چهارم خدمت وظیفه پدران خود، از سهمیه آزمون استفاده کرده بودند.

 بر اساس این گزارش، معاون نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح با صدور بخشنامه جدیدی به‌عنوان «رفع ابهام» از بخشنامه پیشین که به‌نوعی تأیید رویه سابق ارائه گواهی داوطلبی در ازای ۳‌چهارم خدمت وظیفه است رفع ابهام کرد.

متن کامل دادنامه شماره ۲۳۹۷ مورخ ۱۳۹۸/۸/۱۴ هیئت عمومی دیوان عدالت اداری

 در پی صدور این رأی، برخی مقامات نیروهای مسلح و نمایندگان مجلس نسبت به آن اعلام اعتراض و نارضایتی کردند و چند روز پیش حسن نوروزی (رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس) در مصاحبه‌ای گفت: «در خصوص حکمی که دیوان عدالت اداری در رابطه با لغو احتساب مدت سه چهارم از خدمت سربازان و موظفین در مناطق جنگی صادر کرده بود، نشستی با مسئولان دیوان برگزار شد. در این نشست که رییس فراکسیون ایثارگران، معاون حقوقی بنیاد شهید و نماینده ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشتند، بحث های سازنده ای انجام و مقرر شد اجحافی که به رزمندگان با لغو این مصوبه شده بود، با یک هماهنگی بین دیوان عدالت اداری و فراکسیون ایثارگران ستاد کل و بنیاد شهید، این مصوبه به حالت اول خود برگردد. من فکر می کنم تا چند روز آینده دیوان عدالت اداری با لغو حکم صادره قبلی خود، اجرای مصوبه را به حالت اول بازگرداند.»

 گفتنی‌ است دکتر حسن نوروزی، رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، رضا فضل زرندی، رئیس هیأت تخصصی امور اداری و استخدامی دیوان عدالت اداری، ناخدا یکم غلامرضا رحیمی‌پور، مدیر سیاست گذاری و توسعه مشمولین وظیفه معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح، و دکتر مهدوی راد مشاور دکتر نوروزی از کسانی بوده‌اند که در جلسات منتهی به صدور این بخشنامه حضور و نقش بسیار موثری داشتند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام
ضروریست آقای مجتهد در مورد این بخشنامه توضیحاتی مرقوم دارند چون تفسیرهای مختلفی از آن می شود. با تشکر
داریم بخاطر رای دیوان از استخدامی حذف میشیم لطفا مارا دریابید
دوست عزیز اعتراضی کردید؟چیکار کردید؟
ما به خاطر این موضوع از استخدامی وزارت بهداشت حذفمون کردن واقعا ناعدالتیه
موقع ثبت نام این قانون پابرجا بود و الان موقع جواب ها میگن دیگه نیست و ما که قبول شده بودیمو به راحتی حذف کردن
خدا ازشون راضی نباشه
سلام متاسفانه وزارت نیرو تاپایان سال مارابازنشست میکنه ایه همه تاخیر دراصلاح نامه دیوان عدالت ظلم مضاعفی برایثرگران است یعنی کسیکه 21ماه درجبهه خدمت نموده باکسیکه درپادگان ودوران صلح وآرامش خدمت نموده بایستی همتراز باشند آیا این عدالت است//؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi