شناسه خبر : 71621
دوشنبه 09 دي 1398 , 10:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

در بیانیه ای خطاب به دولت:

اعتراض شدید انجمن جانبازان به سهمیه سوخت اختصاص یافته

معلوم نیست تخصیص ۴۰ لیتر سهمیه چه مبنایی دارد، تصمیم اتخاذ شده را مردود و غیر کارشناسی می‌داند و اعلام می‌دارد یا نسبت به مسئله و مشکل، بررسی کارشناسی و دقیق صورت گیرد و نظر انجمن را در تصمیم‌گیری‌ها دخالت دهند تا مشخص شود چه مقدار سهمیه حق قانونی این عزیزان می‌باشد و یا این سهمیه را به عنوان صدقه از سوی اعضای این انجمن بپذیرند.

فاش نیوز -   25 آبان ماه بود که بعد از اعمال سهمیه بندی بنزین، انجمن جانبازان نخاعی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، عدالت در توزیع سهمیه سوخت را خواستار شد. در این اطلاعیه با استناد به قانون بین‌المللی حقوق معلولین، قانون تصویب کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت در کشور و فصل دوم  اصلاحیه  قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تحت عنوان "مناسب‌سازی،‌ دسترسی‌پذیری و تردد و تحرک" تخصیص سهمیه جبرانی سوخت مورد نیاز جانبازان نخاعی و قطع عضو را خواستار شد.

پنجم دی ماه محمد نفریه، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: خودرو‌های پلاک ویژه معلولان علاوه بر 60 لیتر سهمیه شخصی، 40 لیتر بیشتر دریافت می‌کنند و برای خودرو‌های دوگانه سوز نیز علاوه بر 30 لیتر شخصی، 40 لیتر دیگر تخصیص داده شده است که در مجموع 70 لیتر می‌شود.

انجمن جانبازان نخاعی کشور که به میزان سهمیه سوخت جانبازان معترض است، در پی تخصیص 40 لیتر سهمیه سوخت، نامه سرگشاده‌ای نوشت. جانبازان در این نامه "اقدام ناقص و نابخردانه را بدتر از عدم اقدام می‌دانند" و تصمیم اتخاذ شده را "مردود و غیر کارشناسی" اعلام کردند. متن این نامه به شرح زیر است:

«پس از صدور بیانیه انجمن جانبازان نخاعی و همچنین ارسال نامه به وزیر کشور، وزیر نفت، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرکت پخش فراورده‌های نفتی، معاونت عمرانی امور شهری و روستایی وزارت کشور، معاون تعاون بنیاد و معاون امور حقوقی و مجلس بنیاد و ارائه مستندات قانونی و الزامات دولت مبنی تخصیص سهمیه مناسب سوخت، به مثابه جبران محرومیت‌های استفاده جانبازان و معلولین حرکتی در استفاده از سیستم حمل ونقل شهری و بین شهری و تحقق عدالت نسبی در برخورداری از ترددها، انتظار می‌رفت این سهمیه جبرانی به حدی باشد که بخشی از مشکلات این گروه از شهروندان را حل نماید.

گرچه به موازات پیگیری‌های این انجمن، بنیاد شهید و امور ایثارگران، فراکسیون ایثارگران مجلس، برخی از نمایندگان مجلس و... پیگیر سهمیه سوخت ویژه جانبازان ومعلولین بوده‌اند،  لیکن مع‌الاسف آنچه که اتفاق افتاد فقط در این حد بود که مسئولین مربوطه نشان دهند کاری انجام داده‌اند و این تصمیم سخیف اساساً ناظر بر حل مشکل نبوده و نخواهد بود.

انجمن جانبازان نخاعی اقدام ناقص و نابخردانه را بدتر از عدم اقدام می‌داند و ضمن این که معلوم نیست تخصیص 40 لیتر سهمیه چه مبنایی دارد، تصمیم اتخاذ شده را مردود و غیر کارشناسی می‌داند و اعلام می‌دارد یا نسبت به مسئله و مشکل، بررسی کارشناسی و دقیق صورت گیرد و نظر انجمن را در تصمیم‌گیری‌ها دخالت دهند تا مشخص شود چه مقدار سهمیه حق قانونی این عزیزان می‌باشد و یا این سهمیه را به عنوان صدقه از سوی اعضای این انجمن بپذیرند.»

انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان

کد خبرنگار: 21
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام و احترام

40 لیتر

یعنی جانبازان ویلچری معطل 60 هزار تومان بودند، توهین از این بزرگتر هم می‌شود!!!

به دوازده امام و چهارده معصوم و 114.000 پیامبر قسم‌تان می‌دهم، که آبروی ما را حفظ کنید، 40 لیتر بنزین را نخواستیم، 60 لیتر هم ما به شما می‌دهیم تا با آبرو و حیثیت ما بازی نکنید.
لامسلمان‌ها در ینگه دنیا هزار کار برای معلولین انجام می‌دهند، در مهد اسلام ناب محمدی، فقط حیثیت‌مان را به باد نداده بودند، که با 40 لیتر بنزین، آن هم هوا شد. یا علی
با این سهمیه بازی فکرتان را از رسیدن زمان تحویل خودرو دور کردند
جوش نیارید دوستان همان 40 لیترم ندادن امروز هم از شرکت نفت و هم از بنیاد پرسیدم کفتن چیزی معلوم نیست.9 دی 1398.جانباز 50 درصد پلاک خودرو ویلچر کارت سوخت ژ میباشد. جهت اطلاع دوستان هم درد.
دمشون گرم .حق جانبازان وکلا مردمی که به خاطر مصلحت از حق و حقوق اسلامی و انسانی خود چشم پوشی کنند جز این نیست.۶۰ هزار تومن فقط پول سالاد یک وعده آقای شهیدی دریکی از سفرهایشان به ساری بود.
سلام وعرض ارادت به محض همه جانبازان واقعی خصوصا جانبازان 70%نخاعی عزیزوکلیه جانبازان70%عرض شودبه محضرتان حقیربارها اعلام داشته که دولت پرزیدنت فریدون باجانبازان دشمنی خاصی داردوبااین سهمیه فقط خواست که به جانبازان بفهماندشماهابرای من ودولتم ارزشی ندارین البته بااینکارشان لعن ونفرین جانبازان را توشه آخرت خودهمراه دارندوامیدوارم هرچندمن هیچوقت راضی نبوده که افراددیگری ازهموطنانمان دچارمشگلات ماشونداماامیدوارم کل دولت به اصطلاح تدبیروامیدهمچون ماها شده شایدآنوقت ازدل ماآب بخورند،خداوندبی نهایت مهربان همه بندگانش رابه راه راست هدایت فرمایدآمین
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi