شناسه خبر : 71713
شنبه 14 دي 1398 , 16:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی؛

اقدام ضد بشری آمریکا عاملی برای تهدید امنیت جهانی است

مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است اقدام ضد بشری آمریکا زمینه‌های بی‌نظمی در اداره امور جوامع و نظام بین الملل را تشدید می‌کند و عاملی برای تهدید صلح و امنیت جهانی به خصوص منطقۀ غرب آسیا است.

https://defapress.ir/files/fa/news/1398/10/14/892169_983.jpg

مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت شهادت «سردار قاسم سلیمانی» بیانیه صادر کرد.

متن بیانیه به این شرح است:

«دنیای اسلام و جبهه مقاومت که بر اساس مبانی و اصول بشردوستانه برای مبارزه بر علیه ترویسم و ناامنی و برقراری عدالت، کرامت انسانی و صلح تلاش می‌کند، امروز یکی از فرماندهان عالیرتبه و پیشتاز در مبارزه با تهدیدات صلح و ناامنی در منطقۀ غرب آسیا را از دست داد.

مجمع جهانی صلح اسلامی این مصیبت بزرگ را به رهبر حکیم انقلاب اسلامی، ملت‌های مسلمان و آزادیخواهان جهان تسلیت عرض می‌نماید.

مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ جهان اسلام و منطقه غرب آسیا چند سالی است که با دسیسه و مکر قدرت‌های بزرگ و سلطه گر، به میدان نبرد بین گروه‌های ترویستی با ملت‌ها و شهروندان بی گناه تبدیل شده است. گروه‌های تروریستی که به اذعان همگان و شواهد بارز، زاییده و محصول قدرت‌های سلطه گر هستند و با حمایت اینان که باید آن‌ها دولت‌های تروریستی و تروریسم دولتی نامید، دست شان به خون هزاران نفر از مردم بی گناه و زنان و کودکان آغشته است. سکوت برخی دستگاه‌ها و نهاد‌های بین المللی در برابر این اقدامات ضد بشری باعث شد تا صلح و امنیت در تمام جهان به مخاطره بیافتد.

در این میان «سردار قاسم سلیمانی» نامی آشنا برای مردم منطقه و آزادیخواهان جهان بوده، هست و خواهد بود که همواره در خط مقدم مبارزه با گروه‌های تروریستی و تلاش برای برقراری صلح و عدالت قرار داشت. امروز بار دیگر دنیا و دستگاه‌های به ظاهر مدافع حقوق بین الملل و حقوق بشر شاهد یکی از ننگین-ترین اقدامات سازمان یافته و تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و جمعی از مبارزان ضد تروریسم است که در تناقض آشکار با موازین و حقوق بین الملل و نقض حاکمیت قانونی کشورهاست. آیا جهان این گستاخی ضد قانونی و ضد بشری دولتمردان آمریکا را تحمل خواهد کرد؟

مجمع جهانی صلح اسلامی این اقدام ضد بشری را که برخلاف موازین بین المللی و توسط کشوری سلطهگر در کشوری ثالث و با هدف بر هم زدن نظم، امنیت و صلح منطقه صورت گرفت به شدت محکوم می‌کند و معتقد است این اقدام که زمینه‌های بی نظمی در اداره امور جوامع و نظام بین الملل را تشدید می‌کند و عاملی برای تهدید صلح و امنیت جهانی به خصوص منطقۀ غرب آسیا است، باید به سرعت از جانب دستگاه‌های بین المللی محکوم شود و دولت امریکا را تنبیه و مجبور به التزام به رعایت قوانین بین المللی و حقوق بشر کنند. دولت آمریکا که سابقه طولانی و متعددی در نقض حقوق بشر و قوانین و معاهدات بینالمللی دارد، و دولتمردان کنونی آمریکا که این اقدامات را در وسیع‌تر و گسترده‌تر در پرونده دارند که خروج از پیمان‌های مختلف بین المللی شاهدی بر این مدعاست، باید عواقب زیانبار اینگونه اقدام ضد انسانی و ضد حقوق بین الملل را بر عهده گیرند.

به نظر ما، اکنون نخبگان، اندیشمندان، آزادیخواهان و سازمان‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد در افشای ترویسم دولتی و گروه‌های تروریستی مورد حمایت قدرت‌های بزرگ که باعث نقض صلح، عدالت و امنیت جهانی می‌شوند، وظیفۀ مهم و بزرگی دارند که می‌توانند ضمن محکوم کردن اینگونه اقدامات تروریستی، با هم اندیشی و همفکری در راستای برقراری صلح و عدالت در منطقه و جهان ایفای نقش کنند.»

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi