شناسه خبر : 71828
پنجشنبه 19 دي 1398 , 10:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ایران ام‌القرای منطقه است

شهید ابومهدی المهندس از فرماندهان حشدالشعبی یا همان نیروهای مقاومت مردمی عراق است که بامداد جمعه 13 دی در حمله تروریست‎های آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به همراه سپهبد حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید.

او در طول زندگی خود سمت‌های مختلفی در عراق داشته است، علاوه بر این بعد از به قدرت رسیدن صدام از آنجا که طی فعالیتهای سیاسی تحت تعقیب قرار گرفته بود به ایران آمد و مدتی در ایران زندگی کرد. وی در مقطعی فرمانده سپاه بدر شامل مجاهدین عراقی در مبارزه با رژیم بعث صدام شد. ابومهدی المهندس در سال‌های اخیر نقش مهمی در نابودی گروه تروریستی داعش در عراق داشت.

ابومهدی المهندس همواره خود را یکی از سربازان حضرت امام خامنه‌ای می‌دانست و بارها ارادت خود را به ایشان بیان کرده بود. همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ارادت ویژه‌ای به این مجاهد عراقی داشتند. المهندس در فیلمی دیدگاه خود را در خصوص رهبری معظم له اینطور بیان می‌کند:

«ایشان یک امام خمینی دیگر است. زمانی که امام خمینی (ره) بیمار بود، خیلی نگران بودیم که چه کسی جانشین ایشان می‌شود تا اینکه ایشان جانشین امام خمینی (ره) شد. اگر ایشان نبود هم در ایران و هم در کشورهای منطقه مشکلاتی ایجاد می‌شد. ایران ام‌القرای منطقه است. فکر کنید بدون ایران با آن شیطان اکبر و با آن سعودی‌ها منطقه چه می‌شد.»

در ادامه فیلم صحبت‌های ابومهدی المهندس را می‌بینید.

download

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi