شناسه خبر : 71939
چهارشنبه 25 دي 1398 , 09:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دغلبازی به شیوه انگلیس هم حفظ برجام و هم نابودی آن؟


فریبکاری آمیخته با بلاهت، در اظهارات مقامات انگلیسی موج می‌زند.
انگلیس و فرانسه و آلمان دیروز بیانیه‌ای صادر کردند مبنی بر این که مکانیسم ماشه را در برجام فعال کرده‌اند. این سه کشور مدعی شدند هدف از این کار، حفظ برجام و پایبند کردن ایران به اجرای تعهدات برجامی خود است.
این ادعا در حالی است که اروپایی‌ها نزدیک 20 ماه است حداقل تعهدات خود در برجام را انجام نمی‌دهند. اما اتفاق مضحک‌تر این است که نخست‌وزیر انگلیس همزمان با ادعای سه جانبه درباره تلاش برای حفظ برجام، گفت طرح ترامپ می‌تواند «جایگزین برجام» شود!
بوریس جانسون در گفت‌وگو با BBC اظهار داشت: طرح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره برنامه اتمی ایران می‌تواند جایگزین توافق هسته‌ای برجام شود.
جانسون اجرای طرح ترامپ را «قدم بزرگی رو به جلو» خواند و گفته اگر بخواهیم برجام را از بین ببریم باید جایگزینی برای آن داشته باشیم.
وی گفت: مشکل برجام این است که از نگاه آمریکا این توافق منقضی می‌شود و دیگر این که این توافق در دولت باراک اوباما به دست آمده است.
یادآور می‌شود انگلیس نه تنها در دوره اجرای برجام هم در مقابل مبادلات مالی و بانکی ایران کارشکنی می‌کرد، بلکه پس از خروج آمریکا، اقدام به راهزنی دریایی و توقف نفتکش حامل نفت ایران در تنگه جبل‌الطارق کرد اما پس از قدرت‌نمایی ایران در توقیف نفت‌کش انگلیسی که تحقیر بی‌سابقه امپراتوری سابق بود، مجبور به آزادسازی نفتکش حامل نفت ایران شد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، همانگونه که رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام اسلامی قبل از تصویب برجام پیش بینی کرده بودند هرگز برجام موفق نخواهد بود زیرا دشمنان بدنبال برجام 1و 2 و غیره هستند تا قدرت موشکی و مدیریت و حضور اولین مقام و قدرت مقاومت اسلامی را در معادلات خاور میانه حذف و بی اثر کنند.
خیلی خیلی مهم و قابل توجه ویژه است که بزرگترین درس را از ترور شهید سلیمانی در بیانات رهبر معظم انقلاب درک کنیم و در عمل به ولایتمداری بیاموزیم زیرا طبق فرمایشات بسیار مهم رهبر معظم انقلاب که دشمن بوسیله اجرای پروژه ها و نقشه ها و اهداف گوناگون میخواهد پس از شهادت شهید سلیمانی آنها را دنبال کند نیازمند هوشیاری و حضور مردم میباشد، ترور شهید سلیمانی را میتوانیم پیش زمینه برجام 2 به حساب بیاوریم و سقوط هواپیمای اوکراینی با موشک سپاه را برجام 3 بدانیم تا استکبار جهانی دست آویزی برای اجرایی کردن برجام های متوالی یعنی پس از خنثی سازی فشار حداکثری در مقاومت مردمی ، نظام اسلامی را مقابل عمل انجام شده و اجتناب ناپذیر قرار دهند تا وادار به مذاکره کنند.
استکبار جهانی تلاش میکند با حذف قدرت مقاومت اسلامی از خاور میانه و حذف قدرت موشکی و در نهایت تجزیه کشور و نابودی انسجام ملی ایرانیان و کشورهای همسایه و سایر موارد مرتبط در پروژه ها و نقشه ها و اهداف شوم نابودی نظام اسلامی و اسلام را بدست آورد.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi