شناسه خبر : 71991
شنبه 28 دي 1398 , 09:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مرا هدف قرار دهید، نه سپاه را

پس از حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی که بر اثر اشتباه پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران رخ داد، بررسی عوامل مؤثر در این حادثه توسط کارشناسان مربوطه آغاز و سه روز بعد بیانیه ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره علت وقوع این اتفاق تلخ، صادر شد.

https://defapress.ir/files/fa/news/1398/10/25/903155_890.jpg

به دنبال اعلام رسمی علت سقوط هواپیمای یادشده، عده‌ای با دستاویز قرار دادن این اتفاق و به بهانه تأخیر نیرو‌های مسلح در اعلام علت سانحه، با حضور در مقابل برخی دانشگاه‌ها و خیابان‌ها اقدام به سر دادن شعا‌های ساختارشکنانه و هجمه به سپاه پاسداران کردند.

در این میان، تعدادی از داعشی‌های وطنی که از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دلیل مبارزه با جنایتکاران داعش و تروریست‌های تکفیری، کینه به دل داشتند، به تصاویر سیدالشهدای مقاومت، بی‌حرمتی کردند.

با توجه به این آشوبگری‌ها و هجمه‌های صورت گرفته در روزهای اخیر به سپاه پاسداران، سخنان حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهیدِ نیروی قدس سپاه را که در ۱۲ تیرماه ۱۳۹۶ در حمایت از این نهاد انقلابی و رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان شده بود، در ادامه مرور می‌کنیم.

مرا هدف قرار دهید نه سپاه را

سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در جمع رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان کرمان مسئله فلسطین را بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: یکی از ابتکارات مهم و ارزنده حضرت امام (ره) محوریت بخشیدن به سیاست‌های نظام در مسئله فلسطین بود و حضرت امام (ره) پرچم مهدوی را در جمهوری اسلامی ایران برافراشت.

وی افزود: تلاش‌های بسیاری انجام شد تا این حرکت بزرگ و منحصر به فرد جمهوری اسلامی فراگیر نشود و در کشور‌های دیگر وجود نداشته باشد، اما وقتی کلمه‌ای برخاسته از حق و یک بیان مخلصانه یک انسان مخلص و دارای منطق و حکمت بود، خود به خود جای خود را باز می‌کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه برخی کشور‌های عربی نمی‌خواستند روز قدس در فلسطین پایه گذاری شود، افزود: یکی از مهمترین مسائل و مشکلات مردم فلسطین در طی این دوره، مظلومیت مردم این سرزمین است و مردم فلسطین در محاصره کشور‌های دوست و برخی کشور‌های اسلامی هستند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مناسبت‌هایی مختلف، به سیاست، فکر و معنویت امام (ره) تاکید زیادی می‌کنند و این از آن جهت است که امام (ره) در همه ابعاد فقهی و سیاسی برجسته‌ترین الگو در بین همه جوامع است.

وی با بیان اینکه یکی از شاهکار‌های مهم امام (ره) پایه گذاری روز قدس است که ایران تشیع را روز به روز در جهان اسلام عزتمندتر می‌کند، افزود: روز قدس همتراز با یوم الله ۲۲ بهمن است که مردم ما یکپارچه در راهپیمایی این روز حضور دارند و جای بسی شگفتی است چگونه این روز متعلق به یک جای کوچک همتراز و هم‌سطح بزرگترین حادثه و پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن باشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه امام (ره) ما را از استعمار و استثمار نجات داد، تصریح کرد: ما امروز هرچه داریم از این انقلاب و امام (ره) است و این عزت عمومی را مدیون خط امام (ره) و استمرار راه و خط امام (ره) توسط مقام معظم رهبری هستیم.

سردار سلیمانی با اشاره به فتنه مذهبی که توسط تکفیری‌ها به وجود آمده است، افزود: تمام رهبران اهل تسنن تردید ندارند که یک فتنه مذهبی ایجاد شد و اینکه منشا این فتنه کجاست تفاوت دیدگاه وجود دارد، ولی همه اتفاق نظر دارند که این فتنه است.

وی ادامه داد: عالمان اهل سنت بیشتر از عالمان شیعه عنوان خوارج را بر این فتنه گذاشتند، یعنی آن‌ها در تعصبات کورکورانه و اینکه به نام اسلام شمشیر بر روی اسلام کشیدند و قصد داشتند در درون اسلام ایجاد تفرقه کنند، دقیقا شبیه بحث خوارج است.

فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس افزود: داعش بخش مهمی از کشور‌های عراق و سوریه را تصرف کرد تا به خیال خود دولت اسلامی عراق و شام را ایجاد کنند و این سرزمین به تنهایی بزرگتر از عراق و سوریه بود و آن‌ها فکر می‌کردند که می‌توانند بمانند.

سردار سلیمانی اضافه کرد: هدف تروریست‌های تکفیری این بود که جمهوری اسلامی با این توطئه‌ها زمین‌گیر و درمقابل این فتنه مذهبی زانو بزند و افرادی که پشت این فتنه بودند و آن را شعله‌ور کردند نیز همین تصور را داشتند، در حالی که عزت و قدرت جمهوری اسلامی ایران پس از به وجود آمدن داعش و در پایان داعش ده‌ها برابر شده است.

وی ادامه داد: امروز دفاع جهانی جمهوری اسلامی از مردم مظلوم عراق و سوریه باعث شده جمهوری اسلامی ایران جزو عزیزترین کشور‌ها و مردم ما عزیزترین مردم جهان باشند و اتکا و اعتماد به جمهوری اسلامی قابل باور و افزایش پیدا کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: یک روز کشور سوریه دچار مشکلات عدیده‌ای شده بود و امروز دولت سوریه روز به روز مقتدرتر و تلاش دنیا برای ارتباط با سوریه بیشتر می‌شود و باور عمومی و جهانی این است که نظام سوریه قابل شکست نیست.

سردار سلیمانی اضافه کرد: امروز ارتش عراق به عنوان یک ارتش ملی و قدرتمند اسلامی در حال حرکت است و این به خاطر نیرو‌های جوان و بسیج مردمی و شبیه آن چیزی است که برای ما در جبهه‌ها و در کشور ما اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: امروز فرماندهان ارتش ما مانند یک روحانی در نماز‌های جماعت به آن‌ها اقتدا می‌شود و این یک تحول و همان چیزی است که در جنگ تحمیلی اتفاق افتاد و موجب قدرتمندتر شدن ایران اسلامی شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: ما چند سال پیش در سوریه به اندازه انگشتان دست با افراد و جریانات ارتباط نداشتیم، در حالی که امروز با صد‌ها هزار نفر ارتباط داریم و در حالی که برخی کشور‌ها با ما بحث می‌کردند که شما ازحکومت سوریه دفاع نکنید، همان کشور‌ها از سیاست‌های خود رویگردان شده و در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: دشمن به این نکته که قدرت ایران ده‌ها برابر افزایش پیدا کرده اعتراف می‌کند و این نتیجه سیاست، منطق، حکمت و حمایت به حق ایران از مردم مظلوم منطقه است و مثال عینی آن برافراشته شدن تصویر امام (ره) و رهبری در کشور‌های منطقه است.

این یادگار دفاع مقدس افزود: امروز بین دو ملت ایران و عراق همبستگی ایجاد شده است و این حکمت وقتی اتقاق افتاد که یک عقل حکیم، سلیم، پاک و خالصی در ورای همه عقل‌ها وجود داشته باشد که این فکر و عقل و درایت، حکمت مقام معظم رهبری بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه برای آحاد ملت ایران، ثروتی گرانقدرتر از ثروت رهبری وجود ندارد و با هیچ ثروتی قابل مقایسه نیست، افزود: در کشور نباید کلامی بر خلاف سیاست‌ها و منویات مقام معظم رهبری گفته شود و اگر هم گفته شود و اعتراضی صورت نگیرد در گناه آن سهیم هستیم.

سردار سلیمانی به تفاوت‌های یک رهبر حکیم و جامع با رهبر جاهل، نادان و مجنون اشاره کرد و افزود: اگر در کشوری نفت زیاد داشته باشد، اما یک عقل سلیم وجود نداشته باشد و عقل مجنون بر یک کشور حاکم شود، حوادث ناگواری اتفاق می‌افتد و کار‌های دیوانه‌واری مانند جنگ با یمن انجام می‌شود و خود این افراد جاهل در خاموش کردن این آتش ناتوان شده‌اند.

وی به حمایت همه‌جانبه ایران از مردم فلسطین اشاره کرد و افزود: عده‌ای تلاش کردند پرچم فلسطین را از دست ایران بگیرند و من به برادر‌های فلسطینی گفتم هر کس پرچم فلسطین را بردارد از او حمایت می‌کنیم و باید در نظر داشت کدام کشور عربی این قدرت را دارد که از فلسطین حمایت کند، اما این حوادث نکاتی در درون خود دارد که انسان باید صبر و تحمل کند تا انتهایش را ببیند.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: جمهوری اسلامی در تمام حوادثی که در منطقه اتفاق افتاد، طرف پیروز اساسی این صحنه بود و دلیل آن هم وجود توکل، اعتماد و اطمینانی است که رهبری ما به امداد‌های الهی دارد، جامعه را به سمت آن هدایت و توجه می‌دهد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی همه ما علاوه براین که در قبال شهدا و جامعه مسئول هستیم، در برابر مذهب و کشورمان نیز مسئول هستیم و بزرگترین خیانت به کشور این است که در جامعه نسبت به اصول اساسی پایه‌های این نظام بذل تردید پاشیده شود.

وی ادامه داد: مهمترین منشا قدرت و عزت این کشور وحدت حول ارزش‌ها و اصول است، اگر ما پیرامون موضوعات محوری وحدت نداشته باشیم و هرکسی و به هر میزانی بخواهد در تضعیف عزت این ملت نقش داشته باشد، او مقصر است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه همه احاد مردم و احزاب سیاسی اعتقاد دارند مقام معظم رهبری رکنِ رکین این کشور است، افزود: اگر ایران را به یک کشتی تشبیه کنیم، ناخدای این کشتی مقام معظم رهبری است که بدون این رهبری این کشتی به ساحل نمی‌رسد و این اصلاً بحث قانون نیست، بلکه بحث بقا و عزت این کشور است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه امام (ره) با تقدیس یاد می‌شوند و آیا می‌توانیم راه امام (ره) را بدون در نظر گرفتن امام امروز ادامه دهیم؟ افزود: پیرو خط امام (ره) بدون پیرو خط رهبری موضوعیت ندارد و نباید این را به مسائل سیاسی تطبیق داد؛ زیرا اگر بخواهیم عزت را حفظ کنیم باید پشت سر رهبری حرکت کنیم؛ وگرنه این کشتی به ناکجاآباد خواهد رفت.

وی ایجاد بدبینی مردم نسبت به دین را خطرناک دانست و افزود: نباید مردم را نسبت به دین بدبین و جامعه را از متدینین ترساند؛ چرا که راندن مردم از دین باعث می‌شود آمار طلاق بالا برود و مفاسد اجتماعی با کمرنگ شدن ارزش‌ها رشد پیدا کند، اینجا وقتی ارزش‌ها فقط رابطه حزب الهی با حزب الهی معنا ندارد و رابطه حزب الهی با کسی که دینش ضعیف‌تر است موضوعیت پیدا می‌کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: این دختران شهیدی که در این جلسه هستند، خیلی از آن‌ها پدرانشان را ندیدند، پدران این‌ها به خاطر پایین شهر تهران یا فلان نقطه شهر کرمان شهید نشدند، بلکه برای همه آحاد مردم ایران شهید شدند، حال چگونه برخی جامعه را از متدینین می‌ترسانند؟ این استراتژی و سیاست غلطی است.

سردار سلیمانی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «من از سپاه راضی هستم و هرگز نظرم برنمی‌گردد»، اظهار داشت: من این موضوع را به عنوان یک سپاهی نمی‌گویم، سپاه را با من که عیب دارم مقایسه نکنید؛ من را هدف قرار دهید، نه سپاه را. اگر سپاه نبود کشور نبود و این حرف همه روز‌هاست.

وی تاکید کرد: نباید کسی سپاه را تضعیف و مورد حمله‌های گوناگون قرار دهد، نباید تداعی حرف‌های دوره‌های گذشته را کرد؛ زیرا امروز سینه سپاه برای ایثار در راه کشور و مردم سپر است و فرقی بین بالای شهر و پایین شهر نمی‌کند، ما باید حساس باشیم و سیاسی نگاه نکنیم، اگر ما مجاهدیم و عزت ایران را می‌خواهیم، باید این اصول را رعایت کنیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه به حمله موشکی سپاه به مواضع داعش اشاره کرد و گفت: این اقدام چند ویژگی خوب داشت، اینکه نشان داد جمهوری اسلامی اراده یک عمل را دارد و اصل اراده مهمتر از نتیجه بود، دوم اینکه کار‌هایی که بچه‌های این ملت کردند نه‌تنها بچه‌های سپاه، در ساخت این موشک‌ها، در افزایش دقت آن‌ها و در تربیت متخصصین این موشک‌ها بسیار مهم است.

سردار سلیمانی ادامه داد: من صحنه‌های زیادی از این موشک‌باران‌ها ازجمله موشک‌های آمریکایی را دیده‌ام، اما این حرکت سپاه به معنای حقیقی «وَمَا رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَلَـکِنَّ اللّهَ رَمَى» بود و نکته سوم این است که اگر کسی پایش را از گلیمش درازتر کند، جمهوری اسلامی برخورد سختی خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi