15 فروردين 1399/ ۱۰ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72000
1398,شنبه 28 دي10:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

روایت اشکبار قاسم سلیمانی از همرزمان شهیدش


روایت اشکبار قاسم سلیمانی از همرزمان شهیدش

شهید قاسم سلیمانی که فرماندهی نیروهای لشکر۴۱ را در عملیات‌های حساس دفاع مقدس به‌عهده داشت با سرداران آن خو گرفته بود و بارها با خبر شهادتشان غمگین از خدا طلب شهادت می‌کرد.

سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس فرماندهی لشکر 41 ثارالله را به‌عهده داشت که متشکل از رزمندگان کرمان بود. لشکر 41 ثارالله در سال 1359 در قالب یک گردان از نیروهای سپاه پاسداران استان کرمان شکل گرفت، سال 1360 به تیپ ارتقا پیدا کرد و از سال 1361 با گسترش سازمان آن به 3 تیپ و یک گردان زرهی، به‌عنوان لشکر 41 ثارالله به فعالیت ادامه داد. در سال 1386 در پی شکل‌گیری سپاه‌های استانی، نام آن به سپاه ثارالله استان کرمان تغییر پیدا کرد. لشکر 41 ثارالله در طول هشت سال دفاع مقدس در عملیات‌های مختلفی نظیر نصر4، کربلای1، کربلای4، کربلای5، بدر، خیبر، والفجر یک، والفجر3، والفجر4، رمضان، بیت‌المقدس و بیت‌المقدس7، فتح‌المبین و طریق‌القدس حضور داشت.

شهید قاسم سلیمانی که فرماندهی نیروهای لشکر41 را در این عملیات‌های حساس دفاع مقدس به‌عهده داشت با سرداران آن خو گرفته بود و بارها با خبر شهادتشان غمگین از خدا طلب شهادت می‌کرد. تصاویری از درددل و مناجات شهید قاسم سلیمانی با چشمان اشکبار در فراق دوستان شهیدش در این لشکر از خاطرات به‌جامانده از سردار در روزهای دفاع مقدس است. او در سخنانش در دوران جنگ تحمیلی وقتی داغدار همرزمان شهیدش بود از شهیدان هراتی، شریف، دریحانی، محمدی‌پور، میرحسینی، عابدینی، تاجیک، بینا، مغفوری و طالبی یاد می‌کند.

بخشی از این فیلم قدیمی در ادامه قابل مشاهده است:


download

منبع : تسنیم


شهید قاسم سلیمانی     دفاع مقدس     شهادت                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.