28 بهمن 1398/ ۲۳ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72006
1398,شنبه 28 دي16:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شرایط پرداخت پاداش پایان خدمت خانواده شهدای بسیجی


س - چرا بنیاد شهید پاداش پایان خدمت پدرم را نمی دهد؟ با این توجیه که می گویند شهید شما قبل از شهادت بازنشسته بوده است. در حالی که پدرم در سال ۶۳ خودش را با ۲۳ سال خدمت در ارتش بازنشسته کزذ اما در سال ۶۴ به صورت بسیجی به جبهه اعزام و شهید شد .
-  پاداش پایان خدمت به کسانی تعلق می گیرد که بعد از تصویب این قانون سنوات خدمتی آنان پایان یافته و بازنشسته شده باشند. لکن وضعیت پدر بزرگوار شما که بعد از بازنشستگی و با عنوان بسیجی شهید شده اند فرق می کند و باید مانند همه بسیجی های شهید مقررات بعد از شهادت برای ایشان اجرا شود. متاسفانه کوته نظری مدیران بنیاد در این امور بسیار زیاد است و به خود زحمت نمی دهند با استفاده از قوانین مصوب پیگیر حق امثال شما باشند و با انتخاب راحت ترین راه خود را از مشکلات بعدی رها می کنند.

 

س - من دوسال سرباز ارتش و درجبهه بودم کارت ایثارگری دارم. متولد 1340 هستم و هیچگونه شغل وبیمه ای ندارم لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم صاحب حقوق یا بیمه ای بشوم ؟
- به نهاد اعزام کننده مراجعه کنید در صورتی که فاقد درآمد و شغل باشید می توانند با پرداخت کمک معیشت به شما کمک کنند و اگر سهمیه نداشتند در نوبت برقراری قرار دهند .

 

س - فرزند جانباز 35 درصد و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم. هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس را در دانشگاه دولتی و بدون استفاده از سهمیه یا تسهیلات بنیاد گذرانده ام. با توجه به تبصره دوم ماده 66 ایین نامه اجرایی در صورت تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ایا مشمول پرداخت شهریه توسط بنیاد می شوم؟ مرجع رسیدگی به این امر چه کسی است؟
تبصره 2- فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلی در دوره های روزانه دانشگاه های دولتی مجدداً در همان مقطع یا مقطع پایین تر مشمول بهره مندی از خدمات این آیین نامه نمی شوند.

-  به جهت مقطع تحصیلی در دندانپزشکی منع قانونی برای شما وجود ندارد.
پاداش شهدا     بسیجی     بنیاد شهید و امور ایثارگران     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.