شناسه خبر : 72066
دوشنبه 30 دي 1398 , 16:33
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهادت ۱۰ جانباز ۷۰ درصد در دی ماه ۹۸

در دی‌ماه امسال ۱۰ تن از جانبازان ۷۰ درصد به شهادت رسیدند. این جانبازان از استان‌های تهران، لرستان، خوزستان، مرکزی و آذربایجان شرقی بوده و جزو جانبازان ترور، دفاع مقدس و دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی بوده‌اند.

شهادت 10 جانباز 70 درصد در دی ماه 98

بعد از گذشت بیش از 30 سال از پایان هشت سال دفاع مقدس، جانبازان 70 درصد بسیاری تاکنون از میان جمع جانبازان پر کشیده و راهی دیار شهدا شده‌اند. طبق اعلام رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ در مجموع 548 هزار و 499 جانباز در سراسر کشور داریم که تهران بزرگ با تعداد بیش از 49 هزار جانباز و خراسان رضوی با تعداد بیش از 46 هزار جانباز بالاترین آمار جانباز را در میان دیگر استان‌ها دارند. در دی‌ماه امسال 10 تن از این جانبازان 70 درصد به شهادت رسیدند. این جانبازان از استان‌های تهران، لرستان، خوزستان، مرکزی و آذربایجان شرقی بوده و جزء جانبازان ترور، دفاع مقدس و دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی بوده‌اند. مشخصات این جانبازان شهید در ادامه می‌آید:

«غلامعلی جمشیدی نسب» از لرستان

جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس «غلامعلی جمشیدی نسب» از استان لرستان به یاران شهیدش پیوست. جانباز 70 درصد «غلامعلی جمشیدی نسب» پس از تحمل 33 سال درد و رنج ناشی از عوارض جانبازی شنبه، 28 دی‌ماه 98 به یاران شهیدش پیوست. مراسم تشییع او از حسینیه گلزار شهدا به طرف قطعه سوم برگزار شد. شهید جمشیدی نسب در عملیات کربلای 5 در سال 1365 به درجه جانبازی نائل آمده بود.

«علی قاسمی» از خوزستان

جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس «علی قاسمی» از استان خوزستان بعد از تحمل 32 سال جراحت ناشی از قطع نخاع به همرزمان شهیدش پیوست. مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر او در روز 27 دی ماه 1398 از محل حسینیه عاشقان ثارالله بطرف مسجد جامع و سپس به‌طرف آرامستان بندر امام خمینی(ره) برگزار شد. علی قاسمی در سال 66 در منطقه ماووت و در عملیات بیت المقدس 2 از ناحیه نخاع جانباز شد.

«اکبر توسنگ» از تهران

جانباز 70 درصد قطع نخاع مبارزات انقلاب، «اکبر توسنگ» از استان کرمان در 22 دی ماه 1398 به یاران شهیدش پیوست. او پس از 41 سال تحمل درد و بیماری شدید به شهادت رسید. شهید اکبر توسنگ در تظاهرات 17 دی‌ماه سال 57 بر اثر شلیک مستقیم گلوله قطع نخاع شد.

«علی داوودآبادی» از اراک

علی داوود آبادی جانباز 70 درصد اعصاب و روان از اراک نیز در دی ماه به شهادت رسید. شهید علی داوود آبادی در تاریخ 26 اسفند ماه سال 1364 در منطقه عملیاتی فاو بر اثر موج انفجار مجروح شد. این جانباز اعصاب و روان، 70 درصد جانبازی داشت که در 15 دی ماه 1398  بر اثر مرگ مغزی ناشی از سکته مغزی به شهادت رسید و طبق وصیت او اعضای بدنش اهدا شد. پیکر این شهید در روز 17 دی ماه 1398 با حضور استاندار مرکزی، جمعی از دیگر مسئولان و اقشار مختلف مردم همزمان با مراسم شهادت سردار سلیمانی از میدان شهدای اراک به سمت گلزار شهدای این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.

«برزو غیاثوند» از تهران

جانباز 70 درصد «برزو غیاثوند» در 14 دی ماه 1398 از استان تهران به یاران شهیدش پیوست. جانباز 70 درصد ترور، «برزو غیاثوند» پس از 37 سال تحمل رنج ناشی از مجروحیت، در سن 82 سالگی به یاران شهیدش پیوست. پیکر این جانباز شهید با حضور رئیس و کارکنان منطقه 15 و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در محله مسعودیه تهران تشییع و در گلزار شهدای تهران به خاک سپرده می‌شود. جانباز غیاثوند در 9 مهرماه 1361 در میدان امام خمینی تهران توسط منافقین از ناحیه صورت و گردن مجروح و به افتخار جانبازی نائل آمد.

«غلامحسین براتعلی» از تهران

غلامحسین براتعلی، از جانبازان قطع نخاع از گردن آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره)، پس از تحمل 35 سال رنج جانبازی در روز 11 دی ماه 1398 به سوی یاران شهیدش پرکشید. «غلامحسین براتعلی» که از جهادگران جهاد سازندگی بود، از همین نهاد انقلابی به جبهه‌های جنگ تحمیلی اعزام شد و در سال 1362 در منطقه کردستان از ناحیه گردن مورد اصابت دشمن قرار گرفت و قطع نخاع گردنی شد. او مدت‌های مدیدی را در بیمارستان شریعتی تهران بستری بود و پس از آن در آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) بستری شد و تا هنگام شهادت از جانبازان بستری در این مرکز توانبخشی بود.

«مرتضی رحمانی» از تهران

مرتضی رحمانی، جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس، پس از تحمل 37 سال درد و رنج ناشی از مجروحیت به یاران شهیدش پیوست. پیکر مطهر این جانباز شهید چهارشنبه 11 دی ماه 1398 از ساعت 10 صبح تشییع می‌شود. این مراسم از میدان بهشت واقع در 18 متری تختی، خیابان شهید رجایی برگزار و سپس پیکر مطهر شهید در جوار برادر شهیدش در قطعه 24 گلزار شهدای تهران به خاک سپرده می‌شود. جانباز شهید مرتضی رحمانی متولد 1347 است که در سال‌های 62 و 61 در منطقه چنگوله مهران و عملیات خیبر مجروح به افتخار جانبازی نائل آمد.

«حسین بنداوی» از خوزستان

جانباز 70 درصد «حسین بنداوی» از شهرستان شوش استان خوزستان پس از تحمل درد و رنج ناشی از جراحات جنگ در روز 10 دی ماه 1398 به همرزمان شهیدش پیوست. تشییع پیکر مطهر او در روز 11 دیماه 1398 از حرم دانیال نبی(ع) به طرف گلزار شهدای شهرستان شوش برگزار شد. جانباز 70 درصد حسین بنداوی دارای جانبازی از ناحیه قطع پای راست از بالای زانو و مجروحیت کف دست راست و کتف چپ بود.

امیر سرتیپ دوم «حسین چلندری» از تهران

جانباز 70 درصد قطع نخاعی هشت سال دفاع مقدس، امیر سرتیپ دوم «حسین چلندری» بعد از تحمل 34 سال رنج جانبازی به خیل شهدا پیوست. مراسم تشییع پیکر مطهر او اول دی‌ماه 1398 در خیابان شکوفه واقع در محله پیروزی برگزار شده و در قطعه 26 گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد. حسین چلندری متولد 1343 بود. او دوره‌های ویژه نظامی را در دانشگاه افسری ارتش گذراند. وارد لشکر 23 نیروهای ویژه هوابرد (نوهد) و در دوران جنگ تحمیلی عازم جبهه شد. در 27 تیرماه سال 1364 از ناحیه نخاع مجروح شد.این جانباز قطع نخاع بعد از گذشت 34 سال از آغاز مجروحیتش به یاران شهیدش پیوست. جانباز شهید حسین چلندری 27 تیرماه سال 1364 از ناحیه نخاع در منطقه اشنویه مجروح و به افتخار جانبازی نایل آمد.

«اصغر انجمی بحری» از استان آذربایجان شرقی

جانباز 70 درصد «اصغر انجمی بحری» پس از 35 سال تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت، اول دی ماه 1398 در تبریز دعوت حق را لبیک گفت. پیکر مطهر او در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز تشییع و پس از اقامه نماز، در قطعه شهدا به خاک سپرده شد. جانباز شهید «اصغر انجمی بحری» در اثر بمباران مناطق مسکونی توسط نیروهای عراقی در 19 اسفندماه سال 1363 جانباز شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
بادرودبه روح پُرفتوح وملکوتی شهیدان خصوصاً شهدای جانباز70%که انصافاً درد وزجرزیادی را درطول سالهای جانبازایشان تحمل کرده وبدترازهمه بی مروتی نامردی به اصطلاح دولتمردان وزخم وزبان کوفیان نیزمزیدبرعلت دربه شهادت رساندن این عزیزان بوده آهای حضرات نوبخت طبق خبرموثق بنیادشهیداسامی جانبازان70%رابه معاونت برنامه وبودجه یعنی شخص جنابعالی(نوبخت)ارائه شده تا سنوات پاداش پایان خدمت وطلب ذخیره مرخصی را دراسرع وقت به حساب جانبازان70%واریزکنیدولی امان ازنامردی شمادولتیان امیدوارم قطع نخاع گردنی شده هرچندکه شایدتحت مداواقراربگیریدولی خداوندبی نهایت قادروتوانا حتماً برایتان مقدرخواهدکرد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi