شناسه خبر : 72087
چهارشنبه 02 بهمن 1398 , 08:46
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ارزش انسان به عملکرد است

داریوش احمدرضا بهمنیار - برای آن کس که ایمان واقعی دارد توانگری و فقر دو روی یک سکه اند. یک نفر رئیس جمهور یا وزیر یا ژن خوب است و دیگری یک راننده تاکسی یا لبو فروش و بی سواد، اما نزد خداوند تنها انجام درست و کامل وظیفه ای که خداوند بر دوش هر کدام از انسان ها نهاده مهم است. ارزش آدمی به عملکرد اوست نه مقام و رتبه ظاهری اش، ثروت واقعی هر انسانی میزان اخلاص اوست چیزی که فقط خداوند به اندازه آن واقف است.

 فقط ادعای راه امام راحل را کردن شرط نیست، چون این تمامِ دِینِ امام بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن بر راه انقلاب اصل است ارزش انسان نزد خدا فقط میزان ایمان، عقل و شجاعت است نه چیز دیگر، نه نژاد نه ثروت و نه حتی فرزند یک شخص عالم بودن زیرا فرزند یک عالم بودن نیز تضمینی بر گمراه نشدن یک انسان نیست همان گونه که یار امام راحل بودن دلیلی بر انقلابی ماندن همه یاران امام راحل نشد.

 باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد. امامی که خود را در محضر خدا می دید استقلال و منیَتی نه برای خود و نه برای دشمنان خدا نمی دید. برای کدخداها کمترین حیثیتی قائل نبود لذا نه می ترسید نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت. او ایمان داشت‏ این انقلاب با اراده و کمک خداوند مکانی برای مبارزه با ظالمان و حمایت از مظلومان است تا به مومنان بشارت دهد و به ظالمان هشدار.

 ولی اکثریت مسئولین دولت روحانی شش سال است گوئی این سخنان امام خمینی (رضوان اله تعالی علیه) را فراموش کرده اند که فرمودند: مردان بزرگ که خدمت های بزرگی به مردم خود کرده ‏اند اکثر ساده زیست و بی ‏علاقه به زخارف دنیا بوده ‏اند و آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‏ دهند و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع و نسبت به توده‏ های ضعیف ستمکار و زورگو هستند ولی وارستگان بر خلاف آنانند.

کد خبرنگار: 23
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، راه حق بسیار سخت و دشوار است زیرا دشمن هیچگونه اعتقادی به اخلاق و منش انسانی ندارد و در دشمنی هر کاری میکند لیکن سالکان میبایست ضمن رعایت اخلاق و منش انسانی مطابق دین و مذهب با دشمن برخورد کنند که کار بسیار مشکل است.
برای آسان شدن اینگونه مشکلات و عبور از فتنه ها کافیست رهبر الهی را شناخت و از رهبر پیروی شود و توکل بر خداوند داشت آنوقت از خوابیدن آسان تر میشود.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi