شناسه خبر : 72152
شنبه 05 بهمن 1398 , 08:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تحلیلگر صهیونیست:

ضربه موشکی ایران محکم و شگفت‌انگیز بود

محافل صهیونیستی معتقدند حملات موشکی بی‌سابقه ایران به پایگاه‌ نظامی آمریکا در عراق، نشان‌دهنده جرأت بالای ایران است و معادلات جدیدی را بر منطقه حاکم می‌کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، کابینه رژیم صهیونیستی به محافل رسانه‌ای وابسته دستور داده تلاش کنند ارزش پاسخ موشکی ایران را به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، کم‌رنگ نشان دهند. این رژیم تلاش کرده است مانع بی‌اعتمادی دستگاه‌ها و سازمان‌های صهیونیستی به قدرت آمریکا برابر ایران شود. با این حال برخی از محافل صهیونیست، اعتراف کردند این کشور توانسته معادله جدیدی در منطقه رقم بزند، به‌گونه‌ای که به‌عنوان بزرگ‌ترین قدرت در رویارویی با آمریکا در منطقه محسوب شود. ایهود یعری تحلیلگر امور منطقه گفت: من چند موضوع مختلف را مشاهده کردم از جمله جرأت ایران در حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا. فرمانده ایرانی آنگاه که گفت هیچ کشوری از زمان جنگ جهانی دوم پایگاه‌های آمریکایی را با موشک هدف قرار نداده، سخن درستی ‌گفت. من علاوه بر این از دقت موشک‌های ایرانی از جمله موشک قیام شگفت‌زده شدم، موشکی که به دقت به تاسیسات آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد اصابت کرد. عاموس هرئیل دیگر تحلیلگر نظامی صهیونیست هم گفت: حملات ایران به معنای جرأت این کشور است. ایرانی‌ها ده‌ها موشک به یک ابرقدرت جهانی،  زدند و من تحلیل‌هایی را که می‌گویند حملات ایران جدی نبود یا این کشور، کشور قدرتمندی نیست، نمی‌پذیرم. ایران واقعا این قدرت را دارد که به آمریکا ضربه بزند. با وجود ضربه‌ای که هیبت آمریکا را خدشه دار کرد، ترامپ به ایران حمله نکرد. محافل صهیونیستی همچنین تاکید کرده‌اند که ایران و محور مقاومت از طریق تشییع بسیار گسترده مردمی پیکر‌های شهیدان تجاوز آمریکا، در عراق و ایران، در سطح افکار عمومی به موفقیت بزرگی دست یافته‌اند. لیورا هندلمن رئیس بخش پژوهش‌های ایران در دانشگاه تل‌آویو گفت: ایران به موفقیت بسیار بزرگی دست یافت، مردم عراق دیگر نمی‌پذیرند که نیرو‌های آمریکایی در کشورشان بمانند. این در حالی است که یک ماه قبل فضای عمومی در خاورمیانه متفاوت بود، اما بعد از ترور سپهبد سلیمانی، همه چیز دگرگون شد، به‌گونه‌ای که میلیون‌ها ایرانی را دیدیم که در دریای اتحاد داخلی حرکت می‌کردند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi