شناسه خبر : 72172
دوشنبه 14 بهمن 1398 , 12:18
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رییس بنیاد در بستر بیماری، معاونان بنیاد در خواب!

این خلاء را چه کسی پر می‌کند؟

قرار بود از اول بهمن ماه با صدور کارت های ویژه برای جانبازان و معلولانی که خودرو آنان پلاک ویژه دارد، سهمیه اختصاص یافته به کارت سوخت آنان واریز گردد اما طبق آخرین اطلاعات...

محمدرضا عسکری - به دنبال اجرای قانون اصلاح قیمت حامل های انرژی و به تبع آن، اقدام ناگهانی و شوک آور دولت در آبان ماه سال جاری و همینطور اجرایی شدن موضوع سهمیه بندی سوخت و فعال شدن کارت های سوخت خودروها، این بحث از جوانب مختلفی توسط کارشناسان ذیربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

با اجرایی شدن طرح سهمیه بندی سوخت(بنزین) خودروها، بسیاری از اقشار که شغل و گذران زندگیشان ارتباط مستقیم با خودرو و بنزین دارد دچار تنگناهایی در این ارتباط شدند از جمله تاکسی دارها، وانت بارها، رانندگان و دارندگان آمبولانس ها، تاکسی سرویس ها و سرویس های مدارس، معلمان شاغل در مناطق صعب العبور و روستایی، قایق های ماهیگیری و ... درمورد بعضی از این موارد مانند تاکسی ها و وانت بارها از ابتدا تمهیداتی اندیشیده شده و سهمیه خاصی برایشان درنظر گرفته اند. بعضی موارد مثل سرویس مدارس و معلمان مناطق را هم بعدا" اضافه کردند؛ اما در این میان اقشاری مانند جانبازان و معلولان جسمی و حرکتی که شرایط بسیار خاصی دارند و از وسایط نقلیه عمومی مثل مترو، تاکسی و اتوبوس هم نمی توانند استفاده کنند و درعین حال متأسفانه با وجود شرایط ویژه ای که دارند و برای همه نیز مشخص و قابل درک است، معمولا کمتر دیده می شوند.

با اینکه تشکل های ایثارگری و انجمن ها و سازمان های امور معلولان از همان ابتدا تلاش خود را برای طرح مشکلات ایجاد شده برای این دو قشر و درخواست اختصاص سهمیه مناسب برای آنان آغاز کردند اما پس از افزون بر یک ماه، دولت و ستاد سوخت نهایتا"در اقدامی ناقص، تحقیرآمیز و اعتراض برانگیز اعلام کردند که 40 لیتر برای این دو قشر مظلوم سهمیه ویژه اختصاص داده اند که آن هم هنوز در حد اعلام باقی مانده است.

طبق آخرین خبری که در این مورد منتشر شد قرار بود از اول بهمن ماه با صدور کارت های ویژه برای جانبازان و معلولانی که خودرو آنان پلاک ویژه دارد، سهمیه اختصاص یافته به کارت سوخت آنان واریز گردد اما طبق آخرین اطلاعات، تاکنون هیچ یک از جانبازان و معلولان کارت سوخت جدید را دریافت نکرده اند. جالب تر این که دست اندرکاران با بی تدبیری تمام، قبل از اینکه کارت های جدید را بین واجدان شرایط توزیع کنند، کارت های عادی قبلی را سوزانده اند و از اول بهمن ماه این دوقشر نمی توانند از هیچ سهمیه ای چه عادی و چه ویژه استفاده کنند و ناچارند از بنزین با قیمت آزاد 3000 تومانی استفاده کنند.

از طرفی با اعلام تبلیغاتیِ موافقت دولت با این افزایش تحقیر کننده سهمیه ناچیز 40 لیتر برای هر جانباز و معلول، یعنی به ازای هر زوز، یک و 33 دهم لیتر! تعدادی از تشکل های ایثارگری از جمله انجمن جانبازان نخاعی با ارسال نامه ای به بنیاد شهید و دولت، اعتراض شدید خود را به افزایش تخصیص یافته سهمیه سوخت به جانبازان اعلام داشتند و آن را ناکافی دانسته و به عنوان صدقه به خودِ دولتیان بخشیدند.

در این که این مقدار افزایش سهمیه غیرکارشناسی بوده و بدون مطالعه واقع گرایانه ابلاغ شده است شکی نیست. لیکن برای همین چندرغاز سهمیه ای، که اختصاص یافته سئوالات و شبهات فراوانی اذهان جامعه ایثارگری و جانبازان را به خود مشغول کرده است.

1) اینکه افزایش 40 لیتری سهمیه سوخت جانبازان و معلولان بر چه مبنایی بوده است؟

2 ) چرا این افزایش قطره چکانی، صرفا شامل جانبازان و معلولانی شده که خودرو آنها پلاک جانبازی است و به دیگر جانبازان که به هر دلیلی نمی توانند و یا نخواسته اند از پلاک جانبازی برای خودروشان استفاده کنند، تعلق نمی گیرد؟

3) چرا نسبت به انسداد(سوزاندن) کارت سوخت مشمولان این طرح(پلاک ویلچری) اقدام شده است، در حالی که هنوز بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، کارت سوخت جدید هنوز صادر و به آدرس جانبازان ارسال نشده است؟

این اقدام بی ملاحظه مسئولین امر، باعث گردیده که جانبازان از سهمیه قانونی 60 لیتری خود که در کارت های سوختشان ذخیره شده بود نیز محروم شوند. به قول معروف از اینجا مانده و از آنجا رانده!

4) آیا امکان فنی اینکه در همین کارت های سوخت فعلی، افزایش سهمیه 40 لیتری اضافه شود وجود نداشته که مبادرت به مسدود کردن کارت سوخت خودرو جانبازان شده است؟

5) هزینه مسدود شدن کارت قبلی و صدور مجدد کارت سوخت جدید، صرفا بخاطر افزایش 40 لیتری سهمیه جانبازان و معلولان را چه کسی جوابگوست؟

6) آیا تا به حال به مخیله مسئولین بنیاد شهید و دولت خطور کرده که جانبازان با مشکل حرکتی که توان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را ندارند و اگر لاجرم بخواهند به کارهای روزمره خود برسند و از خودروهای عمومی(تاکسی) و حتی تاکسی های اینترنتی استفاده کنند هزینه بسیار بالایی نسبت به مردم بر آنها تحمیل می شود، با این افزایش یک لیتر و 33 دهم بنزین چقدر می توانند امورات خود را بگذرانند؟

7) دراین شرایط اقتصادی سخت، مسئولین بنیاد که متولی اصلی رسیدگی به مشکلات جانبازان را دارند و عناوین زیبا و پُر طمطراقی چون مدیرکل تسهیلات، معیشت و ... را یدک می کشند کجای این قصه هستند؟ مشاورین مختلف رییس بنیاد، معاونت های رنگارنگ بنیاد و به ویژه معاونت تعاون و معاون امور مجلس بنیاد در این زمینه چه فعالیتی کرده اند که جامعه ایثارگران و جانبازان از آن بی اطلاعند؟ خاصیت افرادی که مسئولیت ارتباط مجموعه بنیاد با مجلس و رسیدگی به تغاون و معیشت جانبازان را دارند، چیبست؟

8) البته در اینکه تشکل های ایثارگری هم در این زمینه قصور و کوتاهی داشته اند شکی نیست و نیز جای تامل دارد. چرا که صرفا ارسال نامه و شکوائیه، بدون پشتوانه و پیگیری آن نمی تواند کافی باشد و باید برای رسیدگی به موضوع و فشار به مسئولین بنیاد برای توجه جدی تر به مشکل سوخت و کارت های سوخته شده خودرو جانبازان اقدامی صورت دهند. مگر اینکه متاسفانه بخاطر ملاحظاتی، تساهل و تسامحی در کار باشد که از پیگیری جدی آن اجتناب می کنند!

کد خبرنگار: 21
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام و احترام

درود بر نویسنده محترم

پیشنهاد می‌کنم، با عنایت به عناد مشهود شیخ کلید دار و اذنابش با خیل ایثارگران، به دلیل حمایت از رقیب ایشان در زمان انتخابات، دریافت و استفاده از کارت سوخت جدید را تحریم و با قیمت آزاد بنزین بزنیم، تفاوت آن را بابت عزت نفس‌مان در نظر بگیریم و این تحقیرشان را بدین‌گونه پاسخ دهیم.

انتظار حمایت است از فاش نیوزی‌ها و تشکل‌های ایثارگری
◻چطور می‌توان ریسک ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد؟
تو کل 24ساعت پنج نفرم تو سایت نظر نمیده و نمیاد اونوقت بالای پنجاه مثبت بخودت دادی منو باش فکر میکردم تو یکی آدم منطقی هستی ، نه فکره اشتباهی بود شمام دچار مشکلی
یکی میاد جلو اسمش مینویسه دکتر فلانی د اونم مشکل داره ! یکی دیگه مینویسه دکتر بهمانی از استرالیا !!!!!!!!! آخه چی بگم .
احسنت به این برادر که حرف دل ما را میزند.
انجمن و تشکیلات فقط نباید جلسه برارن و نامه بدن که. باید فشار بیارن تا مشکل بنزین و درمان و دارو حل شود.
جانبازان هماهنگی کنن تا برویم به دولت فشار بیاوریم خوب است
روز قبل ,روزی 200 هزار لیتربنزین واسه جانبازان تصویب شد .
اگر به 200 هزار جانباز هم شامل بشه , میشه ماهی 30 لیتر در ماه برای هر جانباز .
وقتی اسب های توانا،
اجازه ورود
به میدان مسابقه رانداشته باشند
هر ... میتواند
به خط پایان برسد !!!!
رای به شخص نالایق عاقبتش اینه برادر ...
مطلب به جا و درستی که برادر جانباز عسکری به آن اشاره کردند کاملا درست و منطقی است و معلوم نیست این افزایش ۴۰ لیتری بنزین با چه معیار و منطقی و از روی چه استدلالی اعلام شده. بخصوص برای جانبازان نخاعی که وسیله نقلیه در حکم پاهای این عزیزان هست باید در افزایش آن دقت بیشتری می کردند تا این بندگان خدا مجبور نباشند نصف ماه را از بنزین آزاد استفاده کنند.
آغا ‏محمدخان قاجار:
رعیت چو آسوده گردد در فکر عزل رئیس افتد.چون عموم اهالی ملک را فراغت روی دهد به حکام تمکین نکنند و در فکرهای دور و دراز درافتند.
ارباب زراعت و فلاحت باید چنان باشد که هر ده خانه را یک دیگ نباشد تا به جهت طبخ آشی یک روز به عطلت و انتظار بسر برند و الا رعیتی نکنند !!!!
جناب عسگری باسلام
دقیق و درست نوشتید .تشکر
سلام.واقعا ریاست محترم بنیادشهید وامورایثارگران کشور و معاونانش
در این شش سال بدترین رفتار وبی تفاوتی وبی توجهی و عدم تکریم
به جانبازان و خانوادها شهدا وجانبازان را کاملا اعمال کردن و شرایط
به گونه ای بوده و هست که جز نفوذ در لایه های مدیریت رد بالا واین
نوع رفتار وبی توجهی و عدم تکریم میشود که یه جریان زد ارزشی عمدی در عمق بنیاد شهید دارد باسرعت پیش میرود
متاسفانه بجای اینکه تشکل ها و کمپین انجمن جانبازان نخاعی آقا اسرافیل و یا شبکه ملی ایثارگران و شورای عالی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و مردان انقلابی و ولایی ودد خط امام ره؟ به این
موضوع عمدی و کوتاهی عمدی وبی تفاوتی بنیادشهید اعمال گردید
چرا هیچ کدام از این مسئولان و تشکل وانجمن وغیر.....به مقوله نفوذ
در بنیاد شهید را توجه وتامل ای نکردن مگر میشود به مدت شش سال
حتی در یک امور هم توجه وتکریم وجود نداشته آیا این نباید مورد توجه این عزیزان قرار گیرد و قدری در این جهت رایزنی وپیگیری کنند
هم از گندم ری افتادید و هم از خرمای سرحداد ....
جناب عسکری به نکات قابل توجه ایی اشاره کردید ، اما از این رییس جمهور و رییس بنیاد
که عملا و عمدا برای جانبازان شمشیر از رو بستند آبی گرم نمیشود .
زیاد دلخوش به حرکت قابل توجهی از سوی این‌جماعت نباشید .
خواهشاکارتهای جدیدی که بخاطر ۴۰لیتر سوخت زحمت چاپ و پست رو تقبل کردید ابطال کنید و منت سر جانبازان و معلولین نگذارید، همون رو هم برگردونید به خودروهای ادارجات دولت که تصمیم گیری میکنن، سوختشون کم نیاد
آقا کارت سوخت نمی خواهیم ایشالله به درد ما جانبازان بیافتید
آقا کارت سوخت نمی خواهیم ایشالله به درد ما جانبازان بیافتید
سلام،فکر‌کنم اصلا بنیاد جانبازان در جریان تعویض کارت سوخت جدید جانبازان نبوده، یعنی اینقدر فکر نکردن که شاید یک یا چند نفر خودرو رو تعویض کردن و یا فروختن یا مثل من آدرس منزل عوض شده و الان هم که پیگیری کارت سوخت رو استعلام گرفتم قرار بوده به آدرس مثلا خیابان المهدی و مهدی چهار برسه به ناحیه پستی شماره چهار ارسال شده ،حتی بنیاد زحمت آدرس همین تعداد جانبازپلاک ویلچری رو هم به ستاد سوخت اطلاع نداده .بعد دولت میخواس بیشتر از چهل لیتر بده، دقیقا بخوام برم کارت رو بگیرم ۲۳لیتر بنزین باید بزنم،
با سلام و عرض ادب
عملکرد بنیاد در هر دوره ایی نقد زمان خودش را دارد !! اما درین دولت کلا از قید و بند قانون مداری خارج شد ! وظیفه خود را پرداخت حقوق و حق پرستاری میداند و تمام ! این خلا ربطی به مدیریت بنیاد ندارد ! ایشان چه باشند و چه نباشند ! هیچ تاثیری در عملکرد بنیاد نداشته و ندارد ! از اول تصدی تا الان پله به پله وضع بدتر شده ! و آقای شهیدی گویا صدایش در هیات دولت اصلا شنیده نمی شود ! بهمین جهت معاون ایشان نمیتوانند کاسه داغ تر از آش باشند ! و اگر توجه کرده باشید ، ۴۰ لیتر بنزین مربوط به معلولان است و بهزیستی پیگیر بوده !! وقتیکه درمان به امان خدا رها میشود ! شما انتظاار بنزین دارید ؟!
با این هوچی گری حواس جانبازان را از مسئله اصلی که دریافت خودرو بود منحرف کردند
صبح بیدارشدم زخم بستر خونریزی کرده به بنیاد زنگ زدم گفتن با 116 زنگ بزن اومدن گفتن ما نمی تونیم شما را ببریم آدم نمی دونه با بنیادیها چی بگه چهل سال دربدری درد انزوا حمایت از نظام
واحد درمان بنیاد برا چیه گناه ما چیه که چنازه ما واحد درمان چنگ به عقب انتقال داد
بنزین زود آتش می گیره اما دل آدم درمانده در مشکلات زودتر
ما در قبال درماندگان واقعی چنگ کوتاه آمدیم فقط 2000 نخاعی تعدادی شیمیایی یا نابینا ممدیریت درمان ودرک مشکلات آنها سخته نمی خواهند به وظیفه عمل کنن نشستن تو بنیاد برا یک نامه یا تلفن
این مدیریت نیست مقصر کیست خدا بخیر کنئ کدام روان شناس در بنیاده امدادگران چه می کنند کی باید نظارت کنه آنچه لبته بچایی نرسد فریادست
اعضای گروه «کهنه‌سربازان جنگ‌های خارجی» آمریکا با صدور بیانیه‌ای از ترامپ خواستند بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الاسد»، عذرخواهی کند. به گفته این گروه، آسیب مغزی یکی از جدی‌ترین صدماتی است که نظامیان در جریان درگیری‌ها با آن مواجه می‌شوند."
....................................................................................................
موج انفجار جانبازان جنگ تحمیلی خودمان هم از این عوارض رنج میبرند p.t.s.d.شوک مغزی .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi