19 فروردين 1399/ ۱۴ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72181
1398,یکشنبه 06 بهمن09:26
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پاسخ به مطالبات خانواده‌های شهدا، دستور کار استانداری


«انوشیروان محسنی بندپی» گفت: پاسخ به مطالبات خانواده‌های عزیز شهدا به‌طور مستمر و مرتب در دستور کار مجموعه استانداری تهران و فرمانداران است و شورای فرهنگ ایثار و شهادت باید با برنامه‌ریزی و به‌صورت مستمر تشکیل و اهداف این شورا معطوف به ترویج فرهنگ ایثار در بین نسل جوان باشد.

https://defapress.ir/files/fa/news/1398/11/5/910096_338.jpg

«انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران، عصر امروز (شنبه) در جلسه شورای فرهنگ ایثار و شهادت استان تهران که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با تاکید بر اینکه جوانان باید محور برنامه‌های شورای فرهنگ ایثار و شهادت استان تهران باشند، اظهار داشت: اگرچه دفاع مقدس به پایان رسیده است؛ اما هنوز دشمنان ملت ایران دست از توطئه و دسیسه علیه ملت ایران دست بر نداشته‌اند و امروز هم دشمنان جنگ اقتصادی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند.

وی افزود: مردم همچنان پای آرمان‌های شهدا ایستاده‌اند و مراسم تشییع میلیونی سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» و شهدای مقاومت، گویای همین مطلب است.

استاندار تهران با تاکید بر ضرورت تکریم خانواده‌های معظم شهدا، گفت: پاسخ به مطالبات خانواده‌های عزیز شهدا به‌طور مستمر و مرتب در دستور کار مجموعه استانداری تهران و فرمانداران است و شورای فرهنگ ایثار و شهادت باید با برنامه‌ریزی و به‌صورت مستمر تشکیل و اهداف این شورا معطوف به ترویج فرهنگ ایثار در بین نسل جوان باشد.

وی همچنین نامگذاری روز «شهید» را زمینه‌ساز زنده نگهداشتن دوران سراسر افتخار دفاع مقدس و موجب تقویت گفتمان و ادبیات پایداری و مقاومت دانست و خاطرنشان کرد: دست‌اندرکاران شورای فرهنگ ایثار و شهادت باید با برنامه‌ریزی و ابتکار عمل، زمینه‌ساز حضور جوانان در این گفتمان شوند.

استاندار تهران گفت: محور برنامه‌های روز «شهید» امسال، مشخصاً جوانان و با موضوع «شهدای مقاومت» خصوصا شهید حاج قاسم سلیمانی قرار گیرد.


منبع : دفاع پرس


Reply
no
0
yes
0
جمعی از رزمندگان و جانبازان زیر25%
1398/11/06 - 17:24
به نام خدا
جناب آقای بند پی
استاندار محترم استان تهران

با سلام و احترام
همانطور که استحضار دارید، بر اساس جزء 2 از بند ث ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه کشور، استفاده از مراکز فرهنگی عمومی و ناوگان حمل و نقل شهری و مترو، برای همه رزمندگان با بیش از 6 ماه حضور در جبهه، همه جانبازان زیر بیست پنج درصد و همسران و فرزندان آنها رایگان است .
لیکن مدیران و مسئولان سامانه‌های حمل و نقل از این موضوع اظهار بی اطلاعی نموده و اجرای مفاد قانون را منوط به ابلاغ حضرتعالی می دانند.
خواهشمند است موضوع اجرای قانون را به مبادی زیربط از جمله شهرداری ها و مدیریت محترم اتوبوسرانی و مترو و فرهنگسراها امر به ابلاغ فرمایند تا همه رزمندگان و جانبازان زیر25% وخانواده هایشان با ارائه کارت ایثار و یا کارت جانبازی، یتوانند از خدمات مراکز مذکور و کارت بلیط رایگان استفاده نمایند.
پیشاپیش از مساعدت جنابعالی قدر دانی می شود .
جمعی از رزمندگان و جانبازان زیر25%

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.