15 فروردين 1399/ ۱۰ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72191
1398,یکشنبه 06 بهمن13:40
اشتراک گذاری در:
عکس روز
با تصویب استفساریه ای در مجلس؛

بازنشستگان مناطق جنگی نیز از مزایای قانون ستادکل بهره‌مند می‌شوند


بر اساس استفساریه ای که به صحن مجلس ارائه شده بود، سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف شد نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس، برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال ۱۳۷۶ نسبت...

بازنشستگان مناطق جنگی نیز از مزایای قانون ستادکل بهره‌مند می‌شوند

فاش نیوز - نمایندگان مجلس با برخورداری بازنشستگان شاغل در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس از مزایای لحاظ شده در قانون ستاد کل نیروهای مسلح موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حسن نوروزی، رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استفساریه بند "ج" ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: بر اساس استفساریه ای که به صحن مجلس ارائه شده بود، سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف شد نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس، برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال ۱۳۷۶ نسبت به لحاظ شدن مزایا برای بازنشستگان دوران جنگ در مناطق عملیاتی اقدام کند.

نماینده رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص این استفساریه اظهار داشت: موضوع استفساریه مطرح شده در صحن علنی این بود که «آیا شاغلانی که در زمان دفاع مقدس در دستگاه‌های اجرایی مناطق عملیاتی و امنیتی موضوع مصوبه ۱۳۷۶ ستاد کل نیروهای مسلح خدمت کرده و در آن زمان یا پس از آن بازنشسته شده‌اند، مشمول مزایای مندرج در بند "ج" ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه مصوبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ خواهند شد یا نه که پاسخ آن بله است و نمایندگان با رأی دو سوم خود، به آن پاسخ مثبت دادند.

**معرفی


کد خبرنگار : 23


مناطق جنگی     بازنشستگان     ستاد کل     مجلس     دفاع مقدس     ایثارگران                    
Reply
no
0
yes
0
علی
1398/11/06 - 15:52
چرااجرای مقطع تحصیلی رزمندگان که طبق قانون برنامه ششم توسعه باید از فروردین 96اجرا شود پیگیری نمی کنید؟اصلا بود و نبود این مجلس فرقی دارد؟ وقتی قانونی با توسل به زور توسط دولت اجرا نمی شود و مجلس هم برّ وبّرنگاه می کند و هیچ اقدامی نمی کند آیا مجلس نباشد بهتر نیست ؟ چرا بعد از گذشت قریب دوسال از برنامه ششم رزمندگان باید در دیوان عدالت اداری جهت احقاق حق قانونی خود که دولت از اجرای آن تخطی کرده سرگردان باشند؟آخه چرا قانون تصویب می کنید؟ چرا قانون تصویب می کنید بعد نسبت به اجرای آن بی خیالید؟چرا نزدیک دوسال هست کسی جوابگو نیست؟چطور دولت برای رتبه بندی720 هزار فرهنگی که حقشان هم هست اعتبار دارد اما به رزمندگان که شایدتعدادشان به نصف این رقم هم نرسد اعتبار وبودجه ندارد؟به فرموده امام حسین علیه السلام اگر دین ندارید آزاده مرد باشید(درصورتی که به امام حسین علیه السلام آزادمردی اعتقاد داشته باشید).علی ای حال حتما به قانون حساب و کتاب و عدل الهی اعتقاد وایمان دارید چه بخواهید چه نخواهید ما ازحقمان نمی گذریم وروز قیامت یقه تک تک شما دولتیان ومجلسیان می گیریم.آن روز نزدیک است.

Reply
no
0
yes
0
الف - ب
1398/11/06 - 17:17
سلام
اینکه ماده 112 شامل عزیزان بازنشسته مناطق عملیاتی نیز خواهد شد، یک تصمیم درست است و جای قدر دانی دارد .
لیکن اینکه هنوز رزمندگانی هستند که سالیان سال نه تنها در مناطق عملیاتی بلکه حتی در جبهه ها جنگیدند و هم اکنون فاقد شغل و درامد هستند و هیچ فوق العاده ای هم به انها پرداخت نمی شود ، باور کنید غیر قابل بخشش است .
لطفا به فریاد رزمندگان و جانبازان کم درصد برسید
چرا باید رزمنده ای که همه سرزمین ما را امینت داده و بسیاری از شهرها را آزاد کرده، اینک از داشتن یک سر پناه یا یک وام مسکن و یا یک تکه زمین محروم باشد ؟!


Reply
no
0
yes
2
یاسر امینی
1398/11/06 - 21:43
واقعا شرم آوره زود به زود طرح و استفساریه میدن و تند تند توسط شورای نگهبان رد میشه و توسط دیوان عدالت نقض میشه و یا اصلا توسط دولت اجرا نمیشه بعدشم انتظار دارن ...
آخه یکی نیست به اینا بگا خدا پدرتون رو بیامرزه دارین با زبان فارسی قانون تصویب میکنین بعد که نوبت اجرا میرسه طرف میگه قانون ابهام داره ۴ساله قرار بود سهمیه کنکور رو اصلاح کنین نتونستین به توافق برسین نتیجه اش این شد که سر بچه های جانبازان زیر ۲۵ بی کلاه موند!!۲۰روز پیش استفساریه تبدیل وضعیت رو تصویب کردین ۱۰ روز پیش توسط شورای نگهبان رد شد !!الان استفساریه مناطق جنگی تصویب کنین ۱۰ روز بعد شورای نگهبان میگه بار مالی داره ردش میکنه نمیدونم بنظرم شما بشینین خونه حقوقتون رو بدن به مردم خیلی بهتر از این نمایندگی !

Reply
no
0
yes
0
1398/11/07 - 13:29
اگر اجرایی بشود خبر خوبی است .نباید به سرنوشت تبدیل وضعیت ایثارگران مبتلا شود که شورای نگهبان برایش مشکل درست کرد.

Reply
no
0
yes
1
علی
1398/11/08 - 00:11
چرا نمایندگان مجلس لال شده اند و یقه دولت ضد ایثارگر را بابت عدم اجرای اعطای مقطع تحصیلی رزمندگان از فروردین 96را نمی گیرند؟شما ومجلسیان قطعا در ظلم واجحاف دولت ضد رزمنده در این مورد شریک هستید.بحق بی بی دوعالم ذلیل دنیا ورسوای آخرت باشید.

Reply
no
0
yes
0
رزمنده دفاع مقدس
1398/11/08 - 07:54
سلام آقای نوروزی از تبصره ذ ماده 87 چه خبر بازهم به فراموشی سپرده شدخدایا کی تو این مملکت قانون شفاف تصویب می شود تا هرکس به تفسیر خود به قانون عمل نکنند

Reply
no
0
yes
1
رضا
1398/11/13 - 11:45
تو رو خدا دیگه از این همه دروغگویی خسته بشید.دروغگویان نستوه.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.