01 اسفند 1398/ ۲۶ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72193
1398,یکشنبه 06 بهمن13:14
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پرداخت فوق‌العاده‌ ایثارگری و تبدیل وضعیت ایثارگران


نشست شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران روز دوشنبه سی ام دی ماه در سالن ولایت دیوان عدالت اداری برگزار شد.

نشست شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران با حضور رضا فضل زرندی معاون توسعه و مدیریت منابع دیوان عدالت اداری برگزار شد.

پرداخت فوق‌العاده‌های ایثارگری و تبدیل وضعیت ایثارگران
در این نشست که با حضور مهدی ایزدی معاون پارلمانی و امور مجلس بنیاد شهید برگزار شد ضمن تشریح خدمات دیوان عدالت اداری به ایثارگران، در خصوص قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصل ماده ۵۱ فوق العاده ایثارگری که مقرر می دارد همه دستگاه های مشمول این قانون موظفند به شهدا و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان شاغل مبلغی معادل ۲۵ درصد حداقل حقوق کارکنان را که هر سال توسط دولت تعیین می شود به عنوان فوق العاده ایثارگری به طور ماهانه پرداخت نماید، بحث و بررسی شد.
در ادامه این نشست نیز به موضوع ذخیره مرخصی و تبدیل وضعیت شغلی ایثارگرانی که مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شوند نیز مورد بررسی قرار گرفت.


منبع : آوای جنوب


Reply
no
0
yes
5
هموطن
1398/11/06 - 17:04
حق همه ایثارگران این است که متناسب با حضور در جبهه و جانبازی اشان ، مشمول حمایت دولت قرار بگیرند و این امتیازات عادلانه باشد .
اینطور نباشد که وقتی ایثارگری کارمندشد، از دهها امتیاز بهره ببرد ولی برای ایثارگری که کارگر است و یا کم درامد ، هیچ امتیازی تعیین نشود !
در مورد ماده 51 این فوق العاده باید به همه ایثارگرانی که فاقد شغل هستند و یا کارگر هستند نیز از سوی بنیاد پرداخت شود ولی تا بحال این ماده قانونی حمایتی ، اجرایی نشده است .

Reply
no
0
yes
2
جانباز بسيجى
1398/11/07 - 19:50
سلام چرا اين ماده٥١ شامل٢٠/درصدها نمى شود آيا اين عدالت است بنظرم خيلى بى انصافى است كسانى كه اين قانون را تصويب نموده اند درحق وحقوق زير ٢٥ درصدها اجحاف وظلم نموده اند/

Reply
no
0
yes
0
صادق
1398/11/10 - 05:37
سلام
این ماده (۵۱)شامل جانبازان ۵۵درصد که از طرف اداره محل کارشان حکم حالت اشتغال گرفتن هم میشه یعنی قبلا دریافت می کردن ولی با اجرای حکم حالت اشتغال قطع شد الان با توجه به این قانون جدید دوباره شامل انها میشه حتی اگه حالت اشتغال گرفتن یا خیر ؟

Reply
no
0
yes
0
محمد فردین
1398/11/10 - 10:57
درصورت برقراری ماده 51 به اطلاع قانگذار می رساند لطفاً قانون را تا جانبازان 25 درصد در نظر نگیرند بلکه براساس امتیاز بندی تا جانباز 5 درصد این ماده 51 تسری پیدا کند .لازم به ذکر است براساس حکم صادره حق ایثارگری شاغلین در ادارات که در جبهه بصورت غیر داوطلبانه بودند نیز قطع گردید. در زمان جنگ سرباز که وظیفه شان بوده یا داوطلبا نه سربازی رفتند ودر جبهه خد مت نمودند .انشالله این موضوع با تدوین شفافیت قانون گذار ومسئولین ذیربط پیگیری و در راستای خدمات رسانی به ایثارگران به ثمر برسد.ان شالله

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.