03 اسفند 1398/ ۲۸ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72261
1398,یکشنبه 13 بهمن09:17
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بی‌توجهی به تسهیلات مسکن جانبازان و آزادگان متوفی


 اینجانب زرمنده 12ماه جبهه و جانباز 10% شاغل در دانشگاه علوم پزشکی و دارای مدرک کارشناسی(نوع دوم تخصصی) می باشم با توجه به اینک به موعد بازنشستگی با 30 سابقه نزدیک هستم و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع ماده 87 بند (چ) و (ر) سنوات خدمت این قشر معزز را با توجه به شرایط مندرج در آن تا 35 سال مجاز دانسته است؛ لذا سنگ اندازی برخی از عوامل که قوانین را تفسیر به رای می کنند عذاب آور است،در پاسخ به سوال بنده جهت ادامه خدمت تا 35 می گویند لیسانس نوع دوم تخصصی شامل بند(ر) قانون مذکور نمی باشد. بنابر این با توجه به درخواست اعاده خدمت جانبازان موضوع بند(چ) و آیین نامه اجرایی آن ضروریست از سوی هیت دولت به دانشگاهها ابلاغ شود!
حال بنده بلا تکلیف مانده ام که اگرنمی توانم از این قانون استفاده کنم لااقل از سنوات ارفاقی جهت دریافت حقوق آخرین حکم کارگزینی استفاده کنم.


1. آیا مدرک تحصیلی اینجانب که در حکم کارگزینیم کارشناسی اعمال شده جزء بند (ر) محسوب نمی شود و با ماده 103 قانون خدمات کشوری مغایر است با توجه به اینک از یک مقطع تحصیلی هم استفاده کرده ام.
               
2. آیا صراحت بند(چ) نیاز به آیین نامه اجرایی یا استعلام از سوی مقامات منابع انسانی وزارت متبوع دارد،لطفا اینجانب را ارشاد نمائید .


با عنایت به  رأی شماره ۷۷۵ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال بندهای ۲، ۳، ۴ و تبصره بخشنامه شماره ۳۱۷۹۲/۲۰۰ـ ۲۱/۶/۱۳۸۹ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور که در بالا به آن اشاره شد ،‌ این موضوع با ابهاماتی مواجه است که باید شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی حسب قانون درباره آن تصمیم بگیرد و با تایید رئیس جمهور ضمانت اجرایی پیدا کند.

 

 درمورد وام مسکن سوالی داشتم، پدرم جانباز 35درصد است البته قبلا بیشتر بود و به مرور زمان که برای درصد مراجعه  کمترشد تابه 35رسیدواین درحالی بودکه اصلا ازتهسیلات وام مسکن استفاده نکردن وبنیاد برای دادن وام همیشه سنگ اندازی کردن چون پدرم خونه داشتن  تااینکه ایشون به رحمت خدارفتن وهنوزم که هنوزه بنیاد هیچ  مساعدتی برای دادن وام مسکن نکرده است خواهشمندم راهنمایی کنید وذکر اینکه پدراینجانب جانباز انقلاب بوده اند

برابر تبصره 2 ماده 3 قانون جامع به شرح زیر با شما رفتار خواهد شد.پاسخ های بنیاد به شرحی که بیان کرده اید خلاف بوده و قابل پیگیری است.
 تبصره ۲ـ جانبازان و آزادگان متوفای مشمول این فصل که قبل از فوت از خدمات مربوط به مسکن برخوردار نشده‌اند، خدمات مرتبط به مسکن به همسران آنان که مسؤولیت حضانت فرزندان جانباز و آزاده را عهده‌دار می‌باشند و یا به قیم قانونی به نام فرزندان آنان اعطاء می‌گردد. ضمناً جانبازان و آزادگان متأهل متوفی که دارای فرزند نباشند واگذاری خدمات مسکن موردنظر به همسر آنان ارائه می‌گردد.
مسکن جانبازان متوفای     جانبازان     ایثارگران     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.