شناسه خبر : 72263
شنبه 12 بهمن 1398 , 11:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رزمندگان فاقد شغل مشمول دریافت کمک معیشت می شوند

فرزند جانباز بیست و پنج درصد هستم  و. پدرم ۳۳ ماه سابقه جبهه دارد و دو برادر بزرگ تر از خود دارم که هر دو. از خدمت سربازی معاف شدند. می خواستم بدانم آیا من هم می توانم معافی بگیرم ؟

- دو برادر شما از امتیاز جانبازی و جبهه پدرتان استفاده کرده اند ، لذا شما نمی توانید از معافیت استفاده کنید .

 

اگر کسی 6 ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشد می تواند حقوق و مستمری دریافت کند؟ آیا این موضوع صحت دارد؟

- در صورتی که فاقد شغل و درآمد باشند مشمول دریافت کمک معیشت می شوند.

 

پدر من به مدت یک سال و نیم سابقه جبهه دارد ولی تا حالا دنبال کار خود نرفته است. من دو سال پیش 8 ماه حضور در جبهه و صورت سانحه مربوط به همان 8 ماه حضور را در آوردم. ولی الان که برای گرفتن درصد جانبازی ایشان رفتم اعلام کردند حتما باید مدارک بالینی داشته باشید. ولی متاسفانه چون موضوع مربوط به اوایل جنگ بوده است مدارک بالینی جایی پیدا نمی شود و می گویند بیمارستانی که بستری بود بمبباران کردند. درصورت سانحه بابام هم نوشته شده محل اسیب دیدگی،گوش و علت آسیب دیدگی اصابت ترکش است. اما الان کمسیون تشکیل نمی شود و کاری هم نمی شود کرد.

با عنایت به تبصره بند الف ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که صورت‌سانحه بالینی همزمان مجروحیت را ندارند اما مجروحیت آنها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام‌کننده (نیروهای مسلح) احراز گردد، جانباز تلقی  و حداقل پنج درصد (5%) جانبازی به آنها تعلق می‌گیرد.
 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام متقاضیان اجرای تبصره بند الف ماده 87 باید بدانند
منظور از مدارک بالینی . مدارک الان است و نه زمان جنگ . عزیزی که پدرش از ناحیه گوش اسیب دیده است . باید یک نوار گوش از مراکر درمانی مورد تایید یگان اعزامی تهیه کند ( تاکید می کنم مرکر درمانی مورد تایید باشد) تا هزینه اضافی متحمل نشوید .
و یا رزمندگانی که از ناحیه اعصاب و روان اسیب دیده اند همین مدارک درمانی فعلی خودشان را باید ارائه بدهند .
مصدایق مجروحیت اعصاب و روان ، شرایط تحصیلی و شغلی و حال و روز فعلی رزمندگان است .
رزمندگان شیمیایی حتی اگز واقعا مجروح شیمیایی شده باشند شانس تاییداشان خیلی کم است ( حتما باید گواهی حضور در جبهه در تاریخ های بمب باران شیمیایی داشته باشند ) .
بهتر است برای دو موضوع شنوایی و اعصاب و روان اقدام شود .
برای شنوایی نباید بالای 65 سال سن داشته باشند .
رزمنده های بالاتر از 65 سال سن فقط برای اعصاب و روان می توانند اقدام کنند و هزینه ای هم ندارد .
,,,سلام در چه مورد نظر خود را بگويم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi