شناسه خبر : 72423
سه شنبه 29 بهمن 1398 , 14:48
اشتراک گذاری در :
عکس روز

گزارش مصور از حضور شورآفرین جانبازان و مردم تهران در جشن ۴۱ سالگی انقلاب

گرمای حضور شما کمر سوز بهمن را خم کرد!/تصاویر

سرما نتوانسته بود لبخندهای مردم شرکت کننده در راهپیمایی را دچار سرمازدگی کند بلکه در گرمای حضور و شور و خنده های مردم داشت آب میشد و در برابر آتش شور و حال مردم رنگ می باخت.

فاش نیوز - امروز وقتی وارد خیابان می شدی، دو چیز جلب توجه می کرد. یکی حضور مردم در خیابان ها برای شروع جشن تولد 41 سالگی انقلاب و دیگری سوز شدید برف و گاها" خرده های برف که از بالای سرت یکباره می ریختند و صورتت را چنگ می زدند و نگاهت را به طرف شاخه های درختان که سفید از برف بود، منعطف می کردند.

هنوز ساعت 8 بود و زمان رسمی شروع جشن نشده بود و برخی هنوز داشتند غرفه های خود را برای ارائه خدمات از میهمانان آماده می کردند اما حضور مردم در سرمای سخت و سوز برفی که دیشب تهران را نوازش کرده بود، نم نمک داشت از همان اولین ساعات پررنگ میشد.

پلاکاردها در دست بود و صورت ها و دست ها رنگین از رنگ های پرچم سه رنگ و زیبای ایران. پرچم ها و بادکنک های رنگی به صورت پرچم در دستان مردم به آسمان ها بلند بود و با حرکت در مسیر اصلی راهپیمایی 22 بهمن امسال، غرفه ها با سرودها و ترانه های حماسی از تو استقبال می کردند.

با قد برافراشتن خورشید بهمن در دل آسمان آبی و پاکیزه امروز تهران، جمعیت شروع کرد به انبوه شدن و خیابان کم کم از حضور تهرانی ها آکنده میشد و شاید بتوان در جواب کهنه طعنه های برخی کم بصیرت ها و برخی دشمنان انسانی و رسانه ای بتوان توصیف کرد که انقدر طی کردن مسیر اصلی مهمانی از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی در سوز سخت امروز طولانی و سخت بود که هیچ توزیع کیک و آـبمیوه ای نتواند مردم را به این مسیر بکشاند!

آنها که ندیدند شاید باور نکنند که همه با صورت های پیچیده شده با شال و شال گردن و چفیه و ... و با لباس های گرم همراه با بچه و کالسکه و پیر و جوان همه آمده بودند.

هلیکوپترها در بالای سر مسیر دائما در حال پرواز و ثبت لحظات زیبای حضور بینظیر مردم بودند و گلبرگ های گل بود که بر سر مردم در این جشن ریخته میشد.

سرما نتوانسته بود لبخندهای مردم شرکت کننده در راهپیمایی را دچار سرمازدگی کند بلکه در گرمای حضور و شور و خنده های مردم داشت آب میشد و در برابر آتش شور و حال مردم رنگ می باخت.

با گذشت زمان کم کم سرما هم بساطش را جمع کرد و خورشید داغ تر و با روی گشاده تر میهمانان جشن را در آغوش گرفت و حضور مردم دیگر تبدیل به حضور 100ها نفری در مسیر شد.

دوستان و خانواده ها و همه با نشاط همراه با فریاد الله اکبر و مرگ بر امریکا حرکت می کردند و بسیاری با داشتن عکس سردار دلها در دست، جای حاج قاسم را در میان جشن خالی می کردند.

همه یادشان بود که چهلم پرواز سردار پرافتخار وطن است و باید راه و یاد و مسیرش را زنده نگه داشت.

شعارهای در دستان مردم، درد دل ها بود و دلنوشته ها برای سردار و جملات امام و رهبری و صحبت با شهیدان و ....

سرودهای انقلابی در جای جای مسیر پخش میشد و شعارهای دسته جمعی مردم حال و هوای خاصی ایجاد می کرد.

اما

 باز هم این حضور صدها نفری مردم فهیم تهران، مهمانان خاص و ارزشمند و ویژه ای داشت که در همان محل قرار همیشگی برای خجالت زده کردن مردم و شرمنده کردن روی خورشید تجمع کرده بودند و می درخشیدند و سرما هم نوانسته بود از عزم راسخ این بزرگمردان بکاهد.

 باز هم جانبازان به ویژه نخاعی در محل تقاطع شهید قانعی خیابان آزادی و دیگر جانبازان بصیر و شیمیایی و ... با وجود سرمای سخت و شرایطی که برای آنان دوچندان مشکل میشد، شرکت کرده بودند و در طول مسیر با نزدیک شدن به اذان ظهر بر جمعیتشان افزوده میشد.

 قهرمانان سرزمین ما آمده بودند تا بار دیگر معنای ایثار و ولایت پذیری و بصیرت دینی و عرق به میهن و انقلاب را به همه مردم یادآوری کنند و به ما نشان دهند که با وجود مجروحیت ها و بیماری ها و سختی ها هنوز هم در صف اول هستند.

جانبازان نخاعی به زیبایی با گذاشتن دفتری دلنوشته های مردم را ثبت می کردند و با توزیع شکلات، کام مردم را شیرین.

و مثل هر سال چقدر حضور ایشان بر روی مردم تاثیرگذار بود و بسیاری برای عرض ارادت به ایشان و دستبوسی در کنار جمع آنها حاضر می شدند و ابراز ارادت می کردند.

حضور دکتر صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و ملاقات وی با جانبازان و همچنین حضور شهردار سابق تهران محمدعلی قالیباف نیز در میان مردم جالب توجه بود.

و حاشیه ای که حاشیه نبود و متن اصلی این راهپیمایی بود...

به یاد 22 بهمن چند سال پیش افتادم که سرور مدافعان حرم را بی آلایش و بدون خدم و حشم همراه با دختر و پسرش در اولین ساعت های راهپیمایی دیدم که با همان چهره زیبا و نورانی و دلنشین در گوشه ای از جمع مردم حرکت می کرد.

حاج قاسم!

شما و دیگر شهدا بی شک در میان میهمانان جشن انقلاب بودید اما حقیقتا جایتان خالی بود سردار!

امروز همه هم برای جشن انقلاب آمده بودند و هم برای خونخواهی تو!

 

عکس و گزارش از شهید گمنام

کد خبرنگار: 20
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
خانم یا آقای خبرنگار
فقط بگو که آیا خبر داری که تهران چند نفر جانباز ویلچری دارد یا نه؟
همین.
خب که چی ؟ تو کربلا هم 72 دو نفر همراه امام بودند . آیا مسلمان همین اندازه بود ؟
منطورت چیه از این سوال ؟ این به جای تشکرته ؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi