21 فروردين 1399/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72557
1398,چهارشنبه 30 بهمن10:42
اشتراک گذاری در:
عکس روز

موشک‌باران عین‌الاسد هیبت آمریکا را شکست


وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از توانمندی نیرو‌های مسلح در تولید ۹۰ درصد نیازمندی‌ها در قالب ۷۷۰ محصول توسط متخصصین صنعت دفاعی خبر داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به توانمندی نیرو‌های مسلح در تهیه و تولید تجهیزات دفاعی، گفت:۹۰ درصد نیازمندی‌های نیرو‌های مسلح در قالب ۷۷۰ محصول در داخل کشور و توسط متخصصین و ودانشمندان صنعت دفاعی تولید و در اختیار نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد.

امیر سرتیپ حاتمی با تبیین جایگاه مردمی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در قرون حاضر، اقتدار، عزت و شکوه انقلاب اسلامی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را به پشتوانه، حمایت و حضور در صحنه آحاد مردم دانست که تحت هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سمت قله‌های پیشرفت در حرکت اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح فلسفه وجودی مسئولین و مدیران در نظام اسلامی را خدمت صادقانه و عاشقانه به آحاد مردم با تمام همت و توان دانست و یادآور شد: مردم بزرگ ایران اسلامی در طول ۴۱ سال اخیر به عینه ثابت کرده اند که قدردان خادمان واقعی خود در عرصه‌های مختلف مدیریتی بوده اند.

امیر سرتیپ حاتمی به حضور گسترده و میلیونی آحاد ملت بزرگ ایران در تشییع و بدرقه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: مردم ایران با این حضور معنادار و پر شور خود، پاسخ کوبنده‌ای به این رفتار جنون آمیز و جنایتکارانه آمریکایی‌ها دادند و به شیطان بزرگ فهماندند که ملت ایران اسلامی نسبت به سیاست‌های استکباری و تجاوزکارانه دولت آمریکا شدیدا نفرت داشته و به خوبی قدردان سربازان مدافع امنیت ملی خود هستند.

امیر سرتیپ حاتمی فلسفه ذاتی نزول دین الهی و رسالت انبیاء و اولیاء الهی (علیهم السلام) را خدمت، روشنگری و هدایت مردم دانست و تصریح کرد: تلاش در جهت رسیدگی به مشکلات، دغدغه و امور آحاد مردم از اولویت‌های مسئولین و مدیران کشور و اقدام ارزشی، خداپسندانه و مورد رضای خداوند متعال است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح خدمت رسانی به آحاد کارکنان ایثارگر و جان بر کف نیرو‌های مسلح که ماموریت حفظ امنیت ملی و تمامیت ارضی و دستاورد‌های انقلاب اسلامی را برعهده دارند را بسیار با ارزش و حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: نقش راهبردی نیرو‌های مسلح در بستر سازی امنیت ملی زمینه ساز پیشرفت در سایه حوزه‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی، اجتماعی است که از این حیث تولید، استقرار امنیت توسط نیرو‌های مسلح از اهمیت دوچندان برخوردار است.

امیر سرتیپ حاتمی انجام ماموریت نیرو‌های مسلح در حفظ و ارتقاء امنیت ملی را مبتنی بر دو مولفه‌ی اساسی نیروی انسانی و تجهیزات راهبردی دانست که در این بین حفظ و رسیدگی به نیروی انسانی کارآمد، مجرب و مومن از اهمیت و جایگاه رفیعی برخوردار است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، ماموریت ذاتی و قانونی وزارت دفاع را پشتیبانی از سازمان‌های نیرو‌های مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی در جهت انجام ماموریت‌های خاص و ویژه‌ی حفظم نظم و امنیت دانست و تصریح کرد: از آنجا که نیرو‌های مسلح بهترین نیروی انسانی با انگیزه، آموزش دیده، مجرب، متعهد و متخصص را دراختیار دارند، از این حیث وظیفه و رسالت وزارت دفاع در خدمت رسانی به آحاد کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح دشوار‌تر خواهد بود.

وزیر دفاع وپشتیبانی نیرو‌های مسلح با غیر قابل مقایسه دانستن توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجهیزات و نیرو‌های انسانی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب خاطر نشان ساخت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در مجموع ۳۱ سبد محصول نظامی درکشور تولید می‌گردید که آن هم با خطوط تولید وارداتی توسط کشور‌های خارجی به ثمر می‌نشست، اما امروز به برکت دستاورد‌های انقلاب اسلامی ۹۰ درصد نیازمندی‌های نیرو‌های مسلح در قالب ۷۷۰ محصول در داخل کشور و توسط متخصصین و ودانشمندان صنعت دفاعی تولید و در اختیار نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به موشک باران پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در عین الاسد و شکستن هیبت و غرور آمریکایی‌ها در سطح جهان توسط رزمندگان سپاه پاسداران با موشک‌های ساخت متخصصین صنعت دفاعی، افزود: با این سیلی سخت، توان موشکی و اراده قاطع فرماندهی را در پاسخ سریع و مقتدرانه به آمریکایی‌ها به اثبات رساندیم.

وزیر دفاع با اشاره به پیشرفت‌های بزرگ و خیره کننده صنعت دفاعی در طول ۴۰ سال اخیر در حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، و پدافندی، تصریح کرد: پس از صدور تدبیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در باب اولویت داشتن موضوع پدافند هوایی کشور؛ امروز متخصصین صنعت دفاعی توانسته اند در حوزه پدافندی به قابلیت‌ها و دستاورد‌های فراوانی در سطوح مختلف برد کوتاه، متوسط و بلند دست یابند و از این حیث دست نیرو‌های مسلح برای هرگونه برخورد با متجاوزین به حریم مقدس ایران اسلامی باز است.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به تلاش ستاد کل نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع در اصلاح و ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح طی سال‌های اخیر گفت: تمام تلاش مجموعه نیرو‌های مسلح و فرماندهان عالیرتبه کاهش دغدغه معیشت و زندگی کارکنان و بازنشستگان است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به خدمات دو سازمان زیر مجموعه وزارت دفاع - اتکا و سازمان تامین اجتماعی گفت: تصویب و افزایش ردیف طرح حکمت نیرو‌های مسلح در بودجه سال ۹۸، افزایش و ترمیم حقوق بازنشستگان نیرو‌های مسلح و ارائه خدمات درمانی مطلوب و در خور شأن کارکنان نیرو‌های مسلح با اختصاص مبالغ مناسب از جمله اقدامات و اولویت‌های وزارت دفاع در حوزه رسیدگی به معیشت نیرو‌های انسانی ارزشمندمان است.

انتهای پیام/ 241

 


منبع : دفاع پرس


امیر حاتمی     نیروهای مسلح     ایثارگران     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.