21 فروردين 1399/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72574
1398,چهارشنبه 30 بهمن18:20
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد شهید و پژوهشگاه علوم انسانی


مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین «معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران» و «پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی» در محل این پژوهشگاه برگزار شد.

 

 

 

 


پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بعدازظهر امروز چهارشنبه سی‌ام بهمن میزبان مراسم انعقاد و تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین «معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران » و «پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاویانی راد و دکتر حسینعلی قبادی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دکتر رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاویانی راد در این مراسم در سخنانی اظهار کرد: این تفاهم‌نامه ارزشمند می‌تواند بخشی از بنیان نظری و پژوهشی فرایند تحقق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را محقق سازد. بنیاد شهید و امور ایثارگران در ورای همه ابعاد و ساختار سازمانی و خدمات خود یک روح لطیف زنده جاری پاینده و پویا در بستر شکل‌گیری دارد که بی‌شک در نشان از اوج شکوفایی و بینش و آینده‌نگری حضرت امام (ره) است.

وی افزود: مجموعه از ساختارهای که دارای مؤلفه‌های کاربردی از دانش است که در برهه‌های زمانی خاص قابلیت عرضه و تبلور و مدیریت می‌یابد . و اینک ما نیازمند سازوکارهایی هستیم که از مجموع آن‌ها بتوانیم مؤلفه‌هایی را به‌عنوان فرمول‌های علمی استخراج‌کنیم. آن‌هم نه در حد اطلاع از گذشته بلکه برای کشف مبانی برای تولید آینده و مواجه با آن هستیم.

معاون فرهنگی و آموزش بنیاد با تأکید بر اینکه نیازمند اقدامات فوری پژوهشی و تحقیقی همه‌جانبه در این حوزه هستیم تأکید کرد: روش‌های مختلفی در مکتوبات حوزه ایثار و شهادت آزموده شده و امروز باید از جمع‌آوری اطلاعات و آثار فراتر برویم و مجموعه داشته‌های خود را به‌صورت نظام‌مند به‌طوری فراوری کنیم که خروجی آن مجموعه تبدیل به فرمول‌های پیش‌بینی پذیر برای تولید آینده شود.

تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد شهید و پژوهشگاه علوم انسانی امضا شد

وی خاطرنشان کرد: 9 میلیون سند ارزشمند شهدا در اختیار ماست، خاطرات شفاهی شهدا و ایثارگران گردآوری‌شده است اما باید از انباشت اطلاعات به فراوری آن برسیم. موضوع «سرگذشت پژوهی شهدا» و «سیره نگاری شهدا» به‌صورت علمی در همین مسیر قرار دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاویانی را افزود: رهبر معظم انقلاب در فرازی از سخنانش شان درباره کیفیت جمع‌آوری آثار شهدا بر دریافت پرسشگران از خانواده شهدا تأکید بر پرسش از «انگیزه والدین شهدا» از گسیل داشتن فرزندانشان به جبهه و «انگیزه شهدا» از این حرکت مقدس است .

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید با قدردانی از اهتمام پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ورود به این عرصه مقدس و استراتژیک خواستار استمرار و تداوم و عملیاتی نمودن همه بندهای تفاهم‌نامه گردید.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد شهید و پژوهشگاه علوم انسانی امضا شد.

تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد شهید و پژوهشگاه علوم انسانی امضا شد

 


منبع : نوید شاهد


بنیاد شهید     تفاهم نامه     پژوهشگاه     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.