شناسه خبر : 72647
شنبه 03 اسفند 1398 , 13:25
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سهمیه استخدامی ماده ۲۱ به برادر شهید تعلق می‌گیرد

 بنده ازسال ۶۲که تنها برادرم شهید شد سرپرستی پدر و مادرم را عهده دار شده ام٬ سوالم این است که آیا برادر شهید ایثارگر محسوب و از امتیازات ایثارگری از قبیل استخدام ٬ادامه تحصیل ٬استفاده از یک مقطع تحصیلی بالاتر، حق پرستاری از پدر و مادر شهید می تواند استفاده کند؟ 

- برادر شهید حسب تعاریف قانونی ایثارگر محسوب نمی شود ولی در برخی مقررات مثل سهمیه استخدامی در ماده 21 قانون جامع برایش سهمیه پیش بینی شده است.

 

 بنیاد شهید امسال عیدی مرا بخاطر اینکه از جای دیگر گرفتم نداد هر چند که من ۵۰ درصد جانباز و حالت اشتغال بنیاد هستم سوال این است که تکلیف حالت اشتغال کی معلوم می شود  و چرا به ما کارت اتکا نمی دهند  و اینکه حقوق ما را چرا اضافه نمی کنند ؟

- اقداماتی که بنیاد در خصوص برخی حالت اشتغالی ها مانند عدم پرداخت عیدی به بهانه گرفتن عیدی از جای دیگر انجام می دهد منطبق با قانون نیست و یک برداشت کاملا سلیقه ای است . سایر اقدامات آنها درباره حالت اشتغالی ها هم مانند همین اقدام است.

 


آیا اعطای مدارک تحصیلی بالاتر دانشگاه آزاد ویژه  خانواده جانبازان 25درصد هم هست؟

- این استنباطی است که مسئولین دانشگاه آزاد  از ماده 28 قانون جامع داشته اند تا زمانی که دقیقا" اجرا شود و مانند سایر قوانین ایثارگران با چالش مواجه نشود ؛‌ نمی توان چیزی گفت . بطور قطع برداشت از این ماده شامل خانواده جانبازان نمی شود .

کد خبرنگار: 23
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
برادرشهید عزیز: شما اگر برادر شهیدتان به علل دیگر مرحوم میشد پدرومادر بزرگوارتان را رها میکردید و مواظبت نمیکردید؟؟؟!!!!!!!!
بر اساس قانون یک کارمند نمیتواند بیش از یک مقطع تحصیلی بالا تر در دوران خدمت ارائه کند. یعنی اگر کسی مثلا با لیسانس استخدام می شود و بعد مدرک کارشناسی ارشد و سپس مدرک دکتری بگیرد، فقط همان مدرک کارشناسی ارشد ملاک ارتقاء خواهد بود.بنده با مدرک لیسانس استخدام و سپس بدون سهمیه مدرک ارشد گرفتم و ارتقا یافتم. اکنون با سهمیه ایثارگری دکتری قبول شده ام ولی می گویند مدرک دکترای من محسوب نخواهد شد. و در واقع مثل این است که از این فرصت سهمیه نتوانسته ام استفاده کنم. آیا برای کارمندان ایثارگر یا جانباز استثنایی برای رفع محدودیت در ارتقای مدرک تحصیلی وجود ندارد؟
برای طرح سوالات در قسمت «بدون ویرایش از شما» چگونه باید اقدام کنیم؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi