16 فروردين 1399/ ۱۱ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72671
1398,دوشنبه 05 اسفند11:11
اشتراک گذاری در:
عکس روز
دکتر عباسپور خبر داد:

اقدامات پیشگیرانه بنیاد شهید برای مقابله با کرونا


تصمیمات پیشگیرانه معاونت بهداشت و درمان بنیاد مربوط به دو حوزه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و کارکنان بنیاد است. همچنین در صورت بروز موارد مشکوک در ایثارگران، موضوع با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری می‌شود...

اقدامات پیشگیرانه بنیاد شهید برای مقابله با کرونا

فاش نیوز -  دکتر عبدالرضا عباسپور با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مشاهده چند مورد ابتلا به این بیماری در کشور گفت: کمیته پدافند غیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران جلساتی را برای بررسی وضعیت و اتخاذ تدابیر لازم به‌منظور مقابله با این ویروس تشکیل داده و تصمیمات پیشگیرانه‌ای در این خصوص اتخاذ شده است.

وی افزود: تصمیمات پیشگیرانه این کمیته مربوط به دو حوزه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و کارکنان بنیاد است. همچنین در صورت بروز موارد مشکوک در ایثارگران عزیز، موضوع با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری می‌شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به آسیب‌پذیر بودن والدین معظم شهدا و بخشی از گروه‌های جانبازی در برابر ویروس کرونا گفت: سن بالای والدین گرامی شهدا و مشکلات جسمی جانبازان می‌تواند این عزیزان را در برخورد با بیماری آسیب‌پذیر کند لذا این گروه‌ها در اولویت اقدامات آموزشی و پیشگیرانه بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار داشته و توصیه می‌شود والدین معظم شهدا، جانبازان نخاعی، شیمیایی، یا دارای مشکلات متعدد و بیماری‌های صعب‌العلاج، یا مصرف‌کننده داروهای تضعیف‌کننده سیستم ایمنی و افرادی که پیوندهایی مثل پیوند کلیه و کبد را دریافت کرده اند از شرکت و حضور در مجامع ورزشی، فرهنگی و اماکن عمومی و تجمعات خودداری کرده تا در معرض احتمالی ابتلا به بیماری قرار نگیرند. ضمناً ایثارگران معزز پیگیری امور اداری خود را که ضروری نیست به سال آتی موکول کنند.

عباسپور ادامه داد: نیروهای خدماتی بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارکنانی که در تعامل بیشتری با مراجعه‌کنندگان قرار دارند نیز برای پیشگیری از عفونت، مواد ضدعفونی‌کننده را دریافت کرده‌اند تا به‌صورت منظم نسبت به پاک کردن سطوحی که امکان آلودگی در آن‌ها وجود دارد اقدام کنند. همچنین برای پذیرایی مراجعین از ظروف یک‌بارمصرف استفاده می شود. در تمام ساختمان‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز محلول‌های ضدعفونی‌کننده به تعداد لازم برای ضدعفونی دست‌های کارکنان و مراجعین قرار داده شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ایثارگران عزیز و همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران باید نسبت به رعایت موارد بهداشتی از جمله شست‌وشوی و ضدعفونی مداوم دست‌ها، پرهیز از روبوسی کردن و دست دادن با دیگران و استفاده از ماسک دقت لازم را داشته باشند و حتی‌المقدور از حضور در اماکن شلوغ و تجمعات غیرضروری پرهیز کنند.


منبع : ایثار


Reply
no
0
yes
3
1398/12/05 - 11:54
بنیاد باید لوازم پیشگیری از قبیل ماسک و الکل و مواد ضد عفونی کننده را به طور اورژانس در اختیار خانواده های جانبازان و والدین شهدا قرار میداد.خصوصا در این زمان که اکثر موارد فوق و وسائل پیشگیری نایاب شده است.شعار دادن فصلی داشته که گذشت

Reply
no
0
yes
0
12
1398/12/05 - 13:32
سریعا به تمام ادارات دستور دهید که جانبازان شیمیایی ماموریت دهند که درخانه استراحت کنند و نیاز به سرکار این عزیزان نباشد چون ریه جانبازان ضعیف است واحتمال خطر وجود دارد .

Reply
no
0
yes
1
1398/12/05 - 13:41
کرونا با طعم توصیه معاونت بهداشت درمان بنیاد ! عجب ! چی شد یدفه دلسوز شدید ؟

Reply
no
0
yes
3
1398/12/05 - 15:32
یروسی که با توصیه دکتر بره تو کما فقط شعاره.بنیاد شهید و عواملش چهل سال فقط حرف و حرف.پدران و مادران شهدا،جانبازان پرخطر، شیمیایی،تفسی رو باید عملا حمایت کنید.ویروس با توصیه و اعلامیه از بین نمیره آقای دکتر!

Reply
no
0
yes
0
1398/12/06 - 12:11
سلام امیدوارم همه بندگان خداوندبی نهایت مهربان این بلا رو ردکنیم ،دولتیان مجلسیان ودرتمام دنیا که به مقام ومنصبتان نازیدخدابایک ویروس ببینیدچکارامیتونه بکند...

Reply
no
0
yes
0
محمدرضا سابقی
1398/12/06 - 16:08
کرونا و ما ادراک کرونا
امروز ناگهانی سه پرستار اومدن تو اتاق مثل این مامور های جمیزباند به سه تا از هم اتاقی های گفتن شما و شما شما سریع وسایل هاتون رو جمع کنید برید اون اتاق بدو ، زود بعد نگید تو بیمارستان گرفتیم! اونجا شصتم خبر دار شد کرونا دارم البته این سطح از دانش اطلاع رسانی برام جالب بود بیچاره تخت روبرویی ام داشت سکته میکرد انقدر باهاش شوخی کردم حالش اومد سرجاش جالبه که چه اونهایی که انفولازا داشتن چه کرونا علائم مشابهی داشتن و بدتر ! ما الان کرونایی ها هستم و در کنار کوبل جدید پرستاران خوش اخلاق عکس پرسنلی گرفتیم تا بدانید کرونا مرگ نیست ! روحیه است ! ترس باید از عمل باشد نه مرگ ولی خداییش جز "شهادت" مردن مرگ بدبختانه اس..! خلاصه روحیه بدید به مردم روحیه روحیه.. فقط روحیه!!
در پناه حضرت حق باشید.

Reply
no
0
yes
0
1398/12/08 - 19:38
سلام جناب عباسپورلااقل بابت این یکی لطفا فقط به شعاربسنده نکنیدلطفاپَک پیشگیری که خودتان بهترمیدانیدیه عده ای ازخدابی خبرضدعفونی ها وماسک ...

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.