14 فروردين 1399/ ۰۹ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72759
1398,چهارشنبه 07 اسفند10:09
اشتراک گذاری در:
عکس روز

لحظه وداع پدر و مادر اصغر با پیکر فرزندشان/فیلم


لحظه وداع پدر و مادر اصغر با پیکر فرزندشان/فیلم

شهید اصغر پاشاپور از فرماندهان ایرانی جبهه مقاومت بود که پیکرش پس از نزدیک به یک ماه از شهادت به کشور بازگشت.

 نزدیک به یک ماه پس از شهادت حاج قاسم بود که خبر شهادت یکی از فرماندهان ایرانی در سوریه منتشر شد، اصغر پاشاپور با نام جهادی «اصغر ذاکر» از فرماندهان ارشد مستشاری و از مسوولان آموزش رزمندگان سوری بود که از ابتدای جنگ سوریه برای مبارزه با گروهک‌های تکفیری وارد این کشور شد.

لحظه وداع پدر و مادر فرمانده شهید سوریه+ تصاویر

او متولد سال ۱۳۵۸ و ساکن شهر ری بود که از اواسط جنگ سوریه با توجه به مسوولیت‌هایی که برعهده داشت به همراه همسر و سه فرزندش به این کشور نقل مکان کرد. او از رزمندگان نزدیک به حاج قاسم سلیمانی بود که شهادت حاج قاسم تاثیر عمیقی بر او گذاشت و مسوولیت‌های وی را بیشتر کرد.

اصغر پاشاپور در نهایت پس از هشت سال حضور مداوم در سوریه ۱۳ بهمن امسال در اثر اصابت تیر به شهادت رسید. در جریان انتقال پیکر شهید به عقب رزمندگان مقاومت به کمین تکفیری‌های احرارالشام برخورد کرده و پیکر شهید توسط این گروهک برده می‌شود تا اینکه چند روز پیش در جریان مبادله دو اسیر احرارالشام پیکر شهید پاشاپور تحویل داده شد و به کشور بازگشت. از این شهید فیلم‌ها و تصاویر متعددی بر جای مانده است که در کنار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر فرماندهان نام آشنای جبهه سوریه حضور دارد.

مراسم وداع خانواده با پیکر این شهید روز دوشنبه پنجم اسفند در معراج الشهدای تهران برگزار شد، مراسمی که با حضور تنی چند از همرزمان و اعضای خانواده‌ای برگزار شد. این مراسم با مداحی و روضه خوانی همراه بود و پیکر شهید در میان نوای یا حسین (ع) بدرقه شد.

در ادامه فیلمی از لحظه وداع پدر و مادر شهید با پیکر او و روضه خوانی یکی از مداحان اهل بیت (ع) را می‎بینید.

 


download

منبع : دفاع پرس


شهید     وداع     اصغر پاشاپور     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.