11 فروردين 1399/ ۰۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72958
1398,سه شنبه 13 اسفند09:16
اشتراک گذاری در:
عکس روز

«کربلای ۴»، عملیات سرنوشت‌ساز «کربلای ۵» را رقم زد


سردار «علی‌محمد نائینی» رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، در نشست پژوهشی و اسنادی واکاوی عملیات کربلای ۵ که با موضوع «چگونه شکست عملیات کربلای ۴ به پیروزی در عملیات کربلای ۵ تبدیل شد؟» با حضور راویان حاضر در این عملیات برگزار شد، با بیان این‌که ایده نشست‌های پژوهشی و اسنادی دفاع مقدس مورد استقبال قرار گرفته است، اظهار داشت: چندین جلسه در سالگرد عملیات‌های مهم تعریف کرده‌­ایم که امیدواریم این جلسات منظم، پیوسته و هرچه پربارتر برگزار شوند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۶۵، با عنوان «سال سرنوشت‌ساز»، تصریح کرد: سال ۱۳۶۵، سال سرنوشت‌سازی در جنگ بود؛ چراکه در ابتدای این سال، متأثر از عملیات «والفجر ۸» ما درگیر تثبیت منطقه فاو و بعد از آن، مدت‌ها درگیر استراتژی جدید عراق به نام «دفاع متحرک» بودیم.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس افزود: در سال ۱۳۶۵ همچنین ما چندین عملیات انجام دادیم تا همه ظرفیت‌ها با یک طرح‌ریزی طولانی آماده شد تا این‌که عملیات بزرگ و سرنوشت‌ساز «کربلای ۴» انجام شود که در نشست­‌های قبل، در مورد عملیات «کربلای ۴» مفصل صحبت شد.

وی تأکید کرد: حقیقتاً با تدبیر و هوشمندی که فرماندهان داشتند و با بهره‌ها و درس‌هایی که از عملیات «کربلای ۴» گرفتند، کار تاریخ‌سازی را رقم زدند و آن عملیات سرنوشت‌ساز و بزرگ «کربلای ۵» بود.


منبع : دفاع پرس


علی محمد نائینی     کربلای 4     کربلای 5     تاریخ دفاع مقدس                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.