21 فروردين 1399/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72971
1398,سه شنبه 13 اسفند11:46
اشتراک گذاری در:
عکس روز

هرگز ندیدم کسی ضریح را لیس بزند!


هرگز ندیدم کسی ضریح را لیس بزند!

سید جلال فیاضی، سی سال است که افتخار خادمی آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام را دارم.

فیاضوی
خبرگزاری رضوی- سید جلال فیاضی: سی سال است که افتخار خادمی آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام را دارم. سی سال است که با افتخار زیر پای زائر امام رضا(ع) را جارو می کشم ودر آستان مقدس او به عاشقان دلسوخته اش خوش آمد میگویم .دراین سال‌ها علما، مراجع ،شخصیتها و بزرگان زیادی را دیده ام که به آرامی و با طمأنینه به حرم مشرف می‌شوند؛ در صحن مطهر رو به گنبد طلایی حضرتش یا در گوشه‌ای از رواق حرم و یا در جوار مضجع شریف  با احترام می ایستند و عاشقانه و عارفانه عشق خود را زمزمه می‌کنند وباچشمهای بارانی خویش روح خود را صفامی بخشند. هرگز ندیده ام که ضریح مطهر را لیس بزنند! و یا با رفتارهای غیر متعارف موجب وهن بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام شوند. حرم مطهر امام دارالشفاست اما شفای بیماری های جسمی و روحی  با ارتباط معنوی زائر و امام وتجلی آموزه ها،معارف و سیره اهل بیت علیهم السلام در زندگی فردی و اجتماعی مردم تبلور می یابد نه با لیس زدن ضریح!

 سالهاست دشمنان اسلام تلاش کرده‌اند تااین مکتب الهی وحیاتبخش را مترادف خرافات جلوه دهند و تعالیم الهی را در تضاد با علم نشان دهند .در حالی که قرآن کریم پر از آیات تکریم علم  و عدم تساوی عالمان و جاهلان است .علوم بشری نیز چیزی جز کشف رازهای خلقت الهی توسط انسان نیست؛ که هرچه هست از اوست.

 در روزهای سخت کرونایی و در حالی که علما و بزرگان بر رعایت اصول بهداشتی اصرار دارند، برخی رفتارهای هنجارشکنانه نظیر چالش لیسیدن ضریح‌  یا مقابله بامنع اجتماعات درایام پرخطر از طریق اصرار بر برگزاری مراسم مذهبی ،ویا ارائه راهکارهای غیر علمی و گاه مضحک برای مقابله با کرونا به نام طب اسلامی ، نه تنها دفاع بد از دین بشمار می آید بلکه به رسانه‌های معاندبهانه می دهد که چهره ای  ضد علم از اسلام و مسلمانان به جهانیان  عرضه کنند.

 آنگونه که متخصصان می گویند؛ کوروناویروس سه مشخصه اصلی دارد: اول اینکه؛در سطوح تجمع می کند واز طریق لمس یا آلودگی تنفسی از طریق افراد آلوده انتشار می یابد.دوم سرایت از طریق چشم، بینی ودهان است و سوم دوره دو هفته‌ای نهفتگی بیماری است که گاه بدون هیچ علائمی همراه است. همین ویژگی ها موجب سرعت زیاد انتقال بیماری و فراگیری آن شده است وضرورت رعایت نکات بهداشتی وپرهیز از اجتماعات را جدی تر می کند.
در چنین شرایطی مقابله با دستورات بهداشتی و رفتارهای مغایر با آنها ،آن هم به نام دین و محبت اهل بیت علیهم السلام جز ضربه زدن به اعتقادات مردم وبهانه دادن به دشمن  چه نتیجه ای می تواند داشته باشد؟

خوشبختانه رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت و کادر پزشکی و درمانی و اظهارات و مواضع بسیاری از علمای بزرگوار و تاکید آنهابرضرورت رعایت دستورات بهداشتی وپرهیزاز تجمع و نیز اقدامات قضایی نسبت به رفتارهای معدودی از افراد هنجارشکن نشان داد که این  رفتارها با دستورات دینی مطابقت دارد.

انتظار می روداندیشمندان ، رسانه ها وبه ویژه فعالان فضای مجازی برای زدودن اینگونه شبهه هااز چهره مطهر اسلام وترویج آموزه های متعالی اسلام عزیزو شکست کرونا تلاشی مضاعف داشته باشند.

 
سید جلال فیاضی     خادم     امام رضا ع     فاش نیوز     لیسیدن ضریح                        
Reply
no
0
yes
2
1398/12/14 - 13:48
این فرمایش شما حکایت ، شکایت شحنه بر داروغه بردن است داداجان ...
اون آقا رو گرفتن نیم ساعت بعدم آزادش کردند ... بگذریم حال شما خوبه ؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
1398/12/15 - 06:47
دیده های عقل گر بینا شوند
خودفروشان زودتر رسوا شوند .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.