شناسه خبر : 73050
شنبه 17 اسفند 1398 , 10:38
اشتراک گذاری در :
عکس روز

عمو دونالد دیدی چطور شد؟!


بی‌خیالی ‌ترامپ در‌باره شیوع ویروس کرونا در آمریکا با عصبانیت مردم آمریکا و تمسخر برخی از رسانه‌های غربی روبه‌رو شد. بعد از انتشار خبر مبتلا شدن تعدادی از شهروندان آمریکا به کرونا و گزارش سازمان بهداشت جهانی که از احتمال گسترش دامنه این بیماری خبر داده بود، دونالد ‌ترامپ که در سفر هند بود به خبرنگارانی که از وی در این‌باره سوال کرده بودند گفت؛ من فکر می‌کنم که کرونا به زودی در آمریکا مهار شده و به کنترل در خواهد آمد. ‌ترامپ در حالی که ژست حقوق بشری گرفته بود گفت؛ اکنون باید به فکر کشورهای دیگر باشیم و به آنها برای مقابله با این ویروس کمک کنیم! چون  می‌خواهیم کشور‌های دیگر هم خوشبخت و در سلامت باشند. در این هنگام خبرنگاری پرسید آقای رئیس‌جمهور می‌دانند که ویروس خطرناک کرونا در کشور ایشان به سرعت در حال پیشروی است و سازمان بهداشت جهانی نیز درباره این خطر هشدار داده است؟! ‌ترامپ در پاسخ گفت؛ پس بگذارید ببینم چطور میشه، ولی من فکر می‌کنم درست میشه!
اولین اعتراض به بی‌خیالی ‌ترامپ نسبت به گسترش ویروس کرونا از سوی خانم «الک زیزار» وزیر بهداشت و خدمات دولت وی صورت گرفت؛ دولت نمی‌تواند با «ببینم چطور میشه»  به جنگ کرونا برود. آقای ‌ترامپ باید همتی بیشتر از ببینیم چطور میشه داشته باشد!
گزارش‌های بعدی از  افزایش ده‌ها برابری قیمت ماسک، دستکش یک‌بارمصرف و مایع ضدعفونی‌کننده در آمریکا خبر می‌دهد که با هجوم انبوه مردم به فروشگاه‌ها برای خرید کالای مورد نیاز و مخصوصاًًً اقلام و اجناس خوراکی همراه بوده است و مسئولان بهداشت این کشور رسماً اعلام کرده‌اند که لوازم بهداشتی موجود با میزان نیاز به این کالا فاصله زیادی دارد و این مشکل در سرعت بخشیدن به شیوع بیماری و افزایش تعداد مبتلایان و مرگ برخی از آنان نقش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
گفتنی است برخی از رسانه‌های آمریکایی با توجه به کمبود‌ها و شرایط دشوار کنونی این کشور برای مقابله با ویروس کرونا، اظهارات ‌ترامپ درباره کمک به کشورهای دیگر را به تمسخر گرفته‌اند و با‌ اشاره به سخنان وی در هند که گفته بود « صبر کنید ببینیم چطور میشه»! نوشته‌اند: عمو دونالد دیدی چطور شد؟!

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi