شناسه خبر : 73189
چهارشنبه 21 اسفند 1398 , 11:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سال ها با همدلی و ایثار، پیروز بوده ایم

با ورق زدن کتاب تاریخ پر فراز و نشیب ایران، شاهدیم که از ابتدای انقلاب، دشمن برای اینکه ملت مقاوم ما را به زانو در آورد اقدام به استفاده از ابزارهای مختلفی کرده است.

فاش نیوز - با ورق زدن کتاب تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی شاهد این هستیم که از ابتدای انقلاب اسلامی، دشمن زبون برای اینکه ملت مقاوم ما را به زانو در آورد اقدام به استفاده از ابزارهای مختلفی از جمله تهدید، توطئه، تروریسم، تحریم و..‌. کرده است.

اما استفاده از ابزار تحریم از سوی استکبار جهانی به سرکردگی امریکا و صهیونیسم جهانی در سال های اخیر تمامی بخش های اقتصادی، اجتماعی، معیستی، بهداشتی و درمانی را در بر گرفته است.

 ایثارگری های ملت ایران برنده ترین سلاح مقابله با توطئه های دشمن در طول چهار دهه گذشته بوده است. در دوران کنونی که به نوعی شاهد جنگ پنهانی بیولوژیک دشمن علیه کشورمان هستیم همانند دوران دفاع مقدس، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در صف اول مبارزه قرار گرفته و با ایثار و فداکاری مثال زدنی به مقابله با دشمن شتافته اند.

ویروس کرونا و ایثار اجتماعی

 اگر چه در حال حاضر با ویروس بسیار کوچکی به نام کرونا روبرو هستیم که ده ها کشور را در اقصی نقاط دنیا درگیر خود کرده است اما تا زمانی که پشت پرده این توطئه بیولوژیکی کنار نرفته، نمی توان به سادگی از این موضوع گذشت.

 نکته بسیار مهم در این چالش جدید "دوران کرونایی" اتحاد و همبستگی مردم کشور ما در طول چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که با فراز و نشیب های فراوانی روبرو بوده و بسیاری از سختی ها را با رهبری های داهیانه امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب و ایثار و استقامت جهادگونه پشت سر گذاشته است.

 بی شک سخت ترین دوران تاریخ انقلاب اسلامی را می توان دوران جنگ تحمیلی و تجاوز ارتش تا دندان مسلح رژیم بعثی عراق به تحریک امریکا و اسرائیل دانست که طی آن صدها هزار نفر از مردم کشورمان قربانی اهداف کور دشمن شدند و در این راه برای سربلندی ایران اسلامی با ایثار جان، مال، جوانی و ابدان خود از کشور دفاع کردند و نام آن را سر بلند نگاه داشتند.

 مردان و زنانی که در سخت ترین شرایط، در برف و سرمای غرب و گرمای طاقت فرسای جنوب کشور در مقابل تجاوزات دشمن ایستادگی کردند و خم به ابرو نیاوردند و توانستند به عنوان الگویی برای نسل های بعدی و جهانیان شناخته شوند.

 اما ایثار و مجاهدت های جهادگونه این مردان و زنان به همین جا ختم نشد بلکه در دورانی که جمهوری اسلامی و بلکه بسیاری از کشورهای جهان با تروریسمی وحشی بنام 'داعش" روبرو بود، ادامه یافت و سلیمانی ها صف واحدی را در دفاع از میهن اسلامی و مقدسات و حرم اهل بیت تشکیل دادند.

جهادگران سلامت و شهیدان خدمت

 در حال حاضر هم که متاسفانه انتشار ویروس کرونا در سراسر کشور بسیاری از هموطنان را گرفتار خود کرده است، ایثار و جهاد شبانه روزی مسئولان، پزشکان، پرستاران، بسیج، نیروهای مسلح و روحانیت که همانند دوران دفاع مقدس در صف واحدی قرار گرفته اند، توانسته است به مقابله با آن بپردازد.

روز شهید و شهدای سلامت

 اگر چه انتشار ویروس کرونا در میهن اسلامی، کشور را به تعطیلی کشانده است و تعطیل شدن مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز  اقتصادی و اجتماعی برای هموطنان ما ناخوشایند است اما این موضوع را نشان داده که ملت ایران همانند گذشته در صف واحدی در مقابل دشمن هر چند که کوچک و پیچیده باشد ایستادگی خواهند کرد.

 جلوه های ایثار و فداکاری که در حال حاضر در  پزشکان، پرستاران، کادرهای درمانی، خدماتی و سایر  اقشار مختلف ملت ایران متبلور شده، نشان دهنده این موضوع است که فرهنگ ایثار، جهاد و فداکاری در قلب تپنده ملت ایران همچنان وجود دارد‌.

 در این راستاست که برای ارج نهادن به ایثار و فداکاری ملت ایران و در آستانه "روز شهید" رهبر معظم انقلاب در روز سه شنبه ۲۰ اسفند ماه با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر "شهید خدمت" محسوب شدن کادر پزشکی، بهداشتی و خدماتی که در جبهه خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند، موافقت کردند.

 موافقت رهبر انقلاب با این پیشنهاد نشان داد که مسئولان و دست اندرکاران جمهوری اسلامی نه فقط بر این باورند که باید به مردم جهادگونه خدمت کرد بلکه بر این اعتقادند که برای انجام کار باید از جان مایه گذاشت تا به مقصد رسید و این دیدگاه جهادی است که توانسته تاکنون کشور را از هر گونه گزندی محفوظ بدارد و آن را از سایر کشور ها متمایز کند.

 

محمد معرفی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
متشکرم.

آموزنده و عالی بود.
سلام تا چه وقت ملت باید ایثار گر باشد و دولت فقط در فکر قدرت و منصب و میز.سیل و زلزلهرا مردم مدیریت کردند و ظیفه دولت جلو گیری از سیل و زلزله بود ساختن ومقاوم سازی خانه های ایرانیان از وظایف دولت است.آبخیز داری وظیفه دولت است تا سیل نیاید .تصادف و جلوگیری از آن وظیفه دولت است اما پراید و پژو با دستور دولت است که ساخته می شود.الان وظیفه دولت است که بیمارستانها را تجهیز میکرد.ستاد بحران فقط میز و صندلی داشتن است یا باید بحران را از قبل شناسایی میکردند.یادماه هست در جبهه که بودیم پدافند ش. م.ر. داشتیم.وزارت بهداشت خواب زده چه میکند.رئیس مدیریت بحران کجاست.ملت تا چه زمانی باید وظایف دولت را انجام دهد؟!

...
امروز در بهشت زهرا تهران :
دکتر حمید علی صمیمی عزیز ؛ ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ تشریف داشتند ،
و راننده عزیز ایشان ،
و تعدادی دیگر از عزیزان بنیاد شهید حضور داشتند .
از زیارت کنندگان شهدای عزیز :

بیشتر از شاید ۲۰ نفر ؟!

امروز روز بزرگداشت شهدای عزیز گرامی باد ؟!
...
وظیفه دولت فقط شده گدایی از ملت اونم با جملات: ملت ایثار گر، فهیم،....تا دلت هم بخواد مناسبت های فراوان داریم جشن نیکوکاری،و ...
ملت وظایف دولت رو انجام میده شما بگین دولت نقشش چیه
الان ۶ ماه هست که حقوق پرستاران بیمارستان ما رو پرداخت نکردند فقط.باید بمیریم تا آدم محسوب بشیم.حقوقمون رو پرداخت کنید خودمون انتخاب میکنیم چطوری بمیریم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi