21 فروردين 1399/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 73195
1398,چهارشنبه 21 اسفند13:54
اشتراک گذاری در:
عکس روز

چرا قانون بازنشستگی جانبازان اجرا نمی شود؟


تقی جعفری جانباز۵۰% - قانون جامع خدمات ایثارگران ایرادات فراوانی دارد اما همین قانون نیم بند هم در مرحله اجرا توسط مراجع ذیربط تفسیر به رأی می شود، یعنی هر نهادی بسته به منافع و مزاج خودش از آن برداشت می کند.

به عنوان مثال در قانون جامع آمده است که جانبازان حالت اشتغال تبصره یک حقوق بگیر از بنیاد شهید (افراد حالت اشتغال ادارات غیر از بنیاد تبصره ۶ محسوب می شوند) باید پس از ۳۰ سال همانند افراد شاغل در ادارات بازنشسته و پاداش سنوات خدمت به آنها پرداخت گردد.

 لیکن دولت و بنیاد شهید که باید منابع مالی اجرای این قانون برای پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان را فراهم کنند معتقد هستند چون این قانون در سال ۱۳۷۲ تصویب شده است پس سال اجرای آن ۱۴۰۲ است !
و متاسفانه در مجلس شورای اسلامی نمایندگان محترم و حتی فراکسیون ایثارگران مجلس  اعتقادی به این ایراد بزرگ قانون و عزم و اراده ای جهت اصلاح  آن ندارند.

و اما اشکال بزرگ این قانون که صراحتا زمان دقیق اجراء را بیان نکرده است بالطبع سوء برداشت و تأخیر در اجرا را به دنبال خواهد داشت.
یعنی این که دقیقا ۳۵ سال بعد از پایان جنگ، اولین گروه از جانبازان حالت اشتغال موفق به دریافت این پاداش می شوند و مثلا جانبازی که سال ۱۳۵۹ به فیض جانبازی نائل شده پس از ۴۳ سال این پاداش را دریافت می کند!

بسیار متاسف هستم برای افرادی که دانسته و عمدا" جهت ملاحظات و منافع سازمانی و شخصی و حفظ مسند و صندلی ریاست خود با تعلل در اجرای این قانون باعث ظلم بزرگی به جانبازان شده اند و خیلی از این عزیزان متاسفانه قبل ار دریافت پاداش سنوات خدمت دعوت حق را لبیک گفته اند، در حالی که می توانستند قبل از مرگ، آن را دریافت و زخم هایی از زندگی خویش و خانواده شان را مرهمی بگذارند.

 و اما بنده اصلی ترین مقصر را بنیاد شهید می دانم. در حالی که باید مدافع سرسخت و پیگیر مجد و حامی جامعه هدف در اجرای بی نقص و سریع و کامل این مصویه و تمام قوانین حمایتی ایثارگران باشد بسیار منفعل و خنثی است و حتی بعضا در تیم حریفان بازی می کند.
واقعیت این است که این بنیاد با این مسئولان منفعل در قواره این حرف ها نیست.
جایی که در شهر من (شاهین شهر اصفهان) با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت فقط یک داروخانه ( دکتر گلشیری ) با بیمه دی قرار داد دارد ولی همین یک داروخانه هم برای دریافت داروی سرماخوردگی بارها با ادعای قطع شدن سیستم، از دادن آن سرباز زده اند چه باید گفت؟

در این صورت دیگر چه توقعی از اجرای قوانین کلان، که مردان مرد می خواهد می توان داشت؟!

با عذر خواهی از اطاله کلام از تمام عزیزان


کد خبرنگار : 20


قانون     جانباز     بازنشستگی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
3
منصورشاهنظری
1398/12/21 - 23:29
باسلام.دوست عزیزمان آقای جعفری جانبازکرامی صحیح میفرمایندواین درد دل همه جانبازان است ومتاسفانه مسئولین مربوطه هیچ اقدامی انجام نمیدهند.چراااااااخدامیداند.خوب دلیلی هم نداردمسئولین بنیادشهیدبه خودشان زحمت بدهند.پشت میزشان هستندحقوق ومزایاواضافه کاری ووووو دههامورددیگربه عناوین دیگر
درفیش حقوقیشان ریخته میشود.پس کاری به جانبازوجانبازان ندارند.ببینیدهرروزچندنفرازماجانبازان به رحمت خدامیروند.آنهاناراحت که نمیشوند خوشحال هم میشوند.
هرچنداین سفره رامابرای آنهاپهن کرده ایم. دردورنجش راماتحمل میکنیم بخوروببرش راآنهابنحو احسن اجرامیکنند. اشکالی ندارد.در یوم الحساب .قیامت.جانبازان ازآنهادادخواست میکنند. انشاالله

Reply
no
0
yes
1
1398/12/22 - 13:31
درودبه جانبازمحترم جناب جعفری عزیزفقط یک جمله انتظاری نداشته باش چراکه نه به خدااعتقاددارندونه به روز رستاخیز خودمان را...

no
0
yes
0
تقی جعفری
1399/01/19 - 01:56
درود بر جانباز عزیز۷۰ درصد آقای حاج منصور شاه نظری


Reply
no
1
yes
4
1398/12/23 - 22:53
این قانون ها فقط مال اغازاده ها و نمایندگان مجلس هست نه مردم رعیت

Reply
no
4
yes
2
1399/01/05 - 19:21
سلام برادرم بایستی حداقل تا1400انتظاربکشیم چراکه این دولت بنفش معاویه صفتانه فقط شعارمیدهدوبه اصطلاح نمایندگان هم که فقط مجیج گوی حسن فریدون هستندوبس جناب شهیدی هم که درجلسات هئیت دولت میبینیم ازسنگ صدا درمیادولی ازاین بشرابدا،اگرعمرمان به امرواذن خداوندبی نهایت مهربان بدنیاباشدیکی همچون جناب احمدی نژادرا نیازداریم که به فکرجانبازان باشدولاغیر

no
0
yes
0
تقی جعفری
1399/01/17 - 18:27
برادر عزیز چرا هر مطلبی را انجام شدن و نشدنش را به اشخاص و جناح خاصی منتسب می کنید؟!
مگه به قول شما مثلا این جناب که نام بردید ۸ سال رئیس جمهور نبود ؟!
توی اون ۸ سال چه گلی به سر جانبازان زد که حالا دوباره بیاد بزنه ؟!!


Reply
no
0
yes
2
1399/01/17 - 04:33
ماجانبازان یکی یکی دعوت حق رالبیک میگویم ولی هرانچه برسرما اوردید وحقی ازجانبازان خرده شد ودفاع ازش نشد خداوند شماراهم که مسئولی به حال ماگرفتار شوش وخودت وخانواده متترمت ازپاداشت نخورند همان جور که جانبازان بعد حدود چهل سال نتونستی درد را دوا کنیم نخورید از پاداش هاتون چرا که ما نخوردیم وباهم دراون دنیا باهم حساب میکنیم ماازجان گذشته ایم ولی شما از جان خود درکشورهای اروپای محافظت میکنید شما زود جون میدهی یاما که یه بارهم تجربه کردیم جون دادنرو

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.